Walcheren Straf voor zieke werknemer Boeken voor Tibet Fietsen bij Villa Happ Muzikaal broodje Uit het Zakenhart van... Studentencampus Koestraat jSMV/MIMlPe Faam Werkgever heeft macht over zieke werknemer Opening bij Culi Consult kookstudio Shop voor bijna nop Delta wil splitsing voorkomen Bakkerij Vader ziet er wel brood in Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 48 Milan Moerings won een fiets bij Villa Happ foto: p.r. MIDDELBURG - De kin- derkledingketen Villa Happ heeft een aantal weken ge leden een actie gehad waar bij zij kinderfietsen weg ga ven. Deelnemers moesten een slagzin afmaken die be gon met: Ik fiets graag naar Villa Happ... Milan Moe rings was één van de win naars. Hij mocht in het fili aal in Middelburg een stoe re, trendy fiets ophalen. De fietsen waren speciaal voor Villa Happ ontworpen. De actie was in samenwerking met fietsspecialist Profile Van den Driest. Villa Happ is te vipden in de Graven straat 3 in Middelburg. Bijzonder woongebouw aan de Koestraat opent foto: p.r. MIDDELBURG - Het nieuwe woongebouw aan de Koe straat in Middelburg wordt donderdag 23 augustus om 16.30 uur officieel geopend door burgemeester Koos Schouwenaar. Daarna volgt een feestelijk openingspro gramma. Na afloop van het officiële gedeelte voor geno digden kan iedereen tussen 17.00 en 18.30 uur binnenkij- Brédé Pökoe met Lloyd Essed (2e van 1.) foto: l janssens MIDDELBURG - Nieuw aan de Turfkaai 19 in Mid delburg is Brédé Pökoe. "Dat betekent broodje mu zikaal", zegt eigenaar Lloyd Essed. "Ik wil Middelburg kennis laten maken met de Surinaamse keuken, de beste van Zuid-Amerika. En daar ben ik trots op. "Het broodjesrestaurant heeft vijftig zitplaatsen en ser- Een door josie kneepkens VUSSINGEN - Van horlo ges tot waterpijpen, van li ve muziek tot babbelaars. Vrijdag 17 augustus tot en met zondag 19 augus tus houdt Dynamic Pro motions in samenwer king met de winkeliersver eniging een Zomerbraderie in het centrum van Vlissin- gen. Aan het Scheldeplein, de Walstraat, de Lange Zel- ke, de Kleine markt en de Sint lacobspassage zijn ver schillenden activiteiten en de markt. De winkelstraten in het centrum van Vlissingen zijn drie dagen lang gezellig gevuld met kraam pjes. Een groot deel van de on dernemers bieden diverse pro ducten en hebben diverse aan biedingen liggen op de kramen voor hun winkels. De aangebo den artikelen bestaan onder an dere uit kleding, hobbyartikelen, babyartikelen, sieraden, water pijpen, horloges, tuinartikelen, outdoor artikelen, oosterse arti kelen en bedtextiel. Naast de ge vestigde ondernemers zijn ook hobbyisten en handelaren van buiten de regio aanwezig met een kraam. Op. alle drie de dagen zijn er op tredens. Zo treedt onder andere zanger Alwin, ofwel de Zeeuwse Frans Bauer, maar ook de Dutch All Stars Jazzband geeft een op treden, net als het looporkest The Sunny Garden Streetparaders en vele anderen. Op de Zomerbraderie in Vlissingen is ook genoeg folkore te Zien. foto: pr Ook andere activiteiten zijn van de partij tijdens de Zomerbrade rie. Op zaterdag geeft de kleder- drachtgroep Mooi Zeeland een demonstratie hoe er vroeger ge wassen werd. Ook laten ze zien hoe babbelaars gemaakt worden, waarnaar deze ouderwetse lek kernij ook te koop is. Zondag geeft Medio Burger een folkloristische dansdemonstratie in Zeeuwse klederdracht, voor de jeugd zijn er alle drie de dagen at tracties als een zweefmolen, mi- nicars en een luchtkussen. Verder kunnen de kinderen geschminkt worden bij de schminkstand en een leuke ballonfiguur laten ma ken door clown Teddy die rond loopt door de straatjes van het Vlissingse centrum. De organisatie van deze zomer braderie is in handen van Dyna mic Promotions. Dit organisatie bureau uit Gouda verzorgt de complete promotie voor winkel centra. De Zomerbraderie in Vlis singen is vrijdag 17 augustus van 10.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 18 augustus van 10.00 uur tot 17.00 uur en koopzondag 19 au gustus van 12.00 uur tot 17.00 uur. Meer info: www.dynamic- promotions.nl. ken. Woongoed verbouwde de afgelopen acht maanden het voormalige pand van Rijkswaterstaat Het gebouw kreeg 144 zelfstandige woon- units. De eerste, tweede en derde verdieping bieden huisvesting aan ongeveer 120 studenten van de Roos evelt Academy. 24 clienten van Emergis nemen de bega ne grond in gebruik. GOES - Zieke werknemers moeten zich aan de controle voorschriften houden die hun werkgever hen oplegt. Als zij dit niet doen, heeft de werkge ver duidelijke santiemogelijk- heden. Dit bleek uit een on langs gedane uitspraak van het Gerechtshof in 's Hertogen bosch. Om de reïntegratie van zieke werknemers te bevorde ren zijn in 2002 de sancties in de wet (artikel 7:629 lid 3 en lid 6 BW) opgenomen van de loonstopzetting en de loonop- schorting. Hierin staat dat het loon opgeschort kan worden als de werknemer zich niet aan de controlevoorschriften houdt. En het loon kan geheel gestopt worden als de werkne mer niet aan zijn reïntegratie meewerkt. Als de werkgever, na diverse waarschuwingen, deze sanc- ties heeft ingezet kan een ont- bindingsverzoek door de rechtbank toegewezen wor den. Een ontslag op staande voet kan niet na het niet opvol gen van een controlevoor schrift. Wel kan een werkne mer op staande voet ontslagen worden als er naast de schen ding van de verzuimvoor- schriften sprake is van bijko mende omstandigheden als het opschorten van het loon of werkweigering. Dit laatste is echter wel ze.er af hankelijk van de omstandighe den van het de zieke. Een ont slag op staande voet moet dan ook nog steeds niet (te) snel worden gegeven. Conclusie is dat zieke werkne mers zich aan de controle voorschriften moeten houden en de werkgever heeft santie- mogelijkheden als de werkne mer dit niet doet. veert ondermeer belegde Surinaamse- en Zeeuwse broodjes, kouseband, bak- keljauw, zoutvlees, acht verschillende rotimenu's. Frisdranken, koffie, thee, gemberbier of Djogo/Par- bo bier smaken er lekker bij. Een jong en gemoti veerd team staat klaar om de klanten te bedienen. Te lefoon: 0118-633404. VLISSINGEN - Tweedehands boeken voor hulp aan Tibetaan se vluchtelingen is de basis voor boekwinkel De Boekenboog aan de Hendrick Vroomlaan 78 in Vlissingen. Initiatiefnemer van de boekenzaak is Frans de Reeper, voorzitter van de Stich ting Tibet Fonds Dogma. De opbrengst van de Boekenboog gaat naar deze stichting. De Boekenboog heeft een mim aanbod aan boeken, waaronder diverse unieke exemplaren. Tij dens de openingsweken krijgt iedere koper tien procent kor ting. Wie van zijn boeken af wil kan deze aan de Hendrick Vroomlaan afgeven. De Vlissingse burgemeester An neke Van Dok-van Weele opent Frans de Reeper en zijn partner Heieen. foto: leon janssens de boekwinkel op zaterdag 18 augustus om 15.00 uur officieel. Iedereen is welkom om daarbij aanwezig te zijn.. Meer infor matie is te vinden op de websi te: www.deboekenboog.nl. VLISSINGEN - De eerste ech te kookstudio van Zeeland, de Culi Consult, wordt mor gen (donderdag 16 augustus) om 15.00 uur officieel geo pend door de Burgemeester van Vlissingen Anneke van Dok-van Weele. In de kook studio zijn culinaire works hops, personal cooking en kookdemonstraties. Ook is er de unieke mogelijkheid om er te vergaderen en deze te be geleiden met een culinaire lunch of diner. Meer infor matie via www.culiconsult.nl. KOUDEKERKE - Met het the ma 'Shop voor bijna Nop' tij dens de actieperiode Noprui- ming, nodigt Intratuin Kou- dekerke iedereen uit gebruik te maken van veel aantrekke lijke koopjes. Tot en met za terdag 18 augustus zijn er kortingen in het tuincentrum tot zestig procent. MIDDELBURG - Delta N.V. in Middelburg is een gerech telijke procedure tegen de Staat begonnen om het ma ken van onnodige kosten, die splitsing van het bedrijf met zich meebrengt, te voorko men. De procedure van Delta begint voor de rechtbank in Den Haag. Delta wil een zelf standige, Zeeuwse multi-uti- lity onderneming blijven. Dit komt in gevaar wanneer het bedrijf gedwongen wordt zijn elektriciteit- en gasnetten af te splitsen. OOSTKAPELLE - Brood- en banketbakkerij Vader uit Oostkapelle houdt heel au gustus de Maand van Zee land. Niet alleen zijn er lekke re en leuke Zeeuwse produc ten te koop, maar ook geeft de bakker leuke Zeeuwse prij zen weg bij aankopen. En treekaartjes voor attracties, kampeerplekken en Zeeuwse spullen. Verder gaat er elke week een windsurfles en een tandem parachutesprong uit.

de Faam | 2007 | | pagina 48