Cruiseschepen en Vakantie Vierdaagse Openluchtbioscoop IJmuiden Harlinger Visserijdagen JdZZ by the SCB dé Weekkrant |De Faam Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 47 Van 11 tot en met 16 September staat het Zeeuwse Walcheren in het teken van jazz in alle soorten en maten, 'n de plaatsen Dom burg, Zoutelande, Westkapelle, Meliskerke, Dishoek, Vlissingen. Veere, Vrouwenpol der en Oostkapelle kunnen de liefheb- bers van swing, boogiewoogie en al- lerlei jazzvarianten v hun muzikale hart ophalen. De optre dens worden in ver- v schillende café's, muziektenten en op dorpspleinen ge- houden. Jazz By The Sea wordt volgens traditie gehouden in het derde weekend van september en beslaat de gehele Walcherse kust. Naast de vele optredens zijn er ook vaste festivalonderdelen als een straatparade, kroegentocht en een jazzkerkdienst. Voor meer informatie zie ook www.jazzbythesea.nl. Op woensdag 15 augustus, donderdag 16 augustus en vrij dag 17 augustus kunt u in IJmuiden niet alleen genieten van het strand, maar ook van diverse films in de openlucht. Ter wijl op de achtergrond het geluid van de zee en de wind zachtjes ruist, worden op de parkeerplaats naast het Holiday Inn IJmuiden Seaport Beach aan de Kennemerboulevard 250 op een scherm van 10 bij 6 meter films vertoond. Onder de sterrenhemel in een comfortabele stoel, vanuit uw eigen au to of vanaf het balkon van uw hotelkamer kan een filmpje worden gepakt. Een kaartje kost 12,50 euro per persoon, in clusief een drankje en een snack. Reserveer tijdig, want het aantal plaatsen is beperkt. Voor meer informatie en reser veringen: telefoon 0255-566 911, info@holidayinn-ijmui- den.nl. De zomer is voor velen synoniem aan zon, zee en... inderdaad, strand dus. De Ne derlandse stranden trekken jaarlijks honderdduizenden bezoekers die gedurende de zomermaanden genieten van het zand en het water. Niet alleen als de temperaturen tropische waarden aannemen, maar ook als het weer wat tegenvalt, is er genoeg aan zee te beleven. Hieronder volgt een selectie van verschillende evenementen die ko mende maanden in verschillende Nederlandse kustplaatsen worden gehouden. Vlissingen eert vierhonderdste geboorte dag van Nederlands grootste zeeheld Mi- chiel de Ruyter met een speciaal fees- tweekeinde in augustus. Nadat eerder al (begin juli) de marine uitgebreid aan bod kwam, is het van 23 tot en met 27 augustus tijd voor Sail Vlissingen. Tijdens dit week end worden minstens 200.000 bezoekers verwacht bij het evenement dat déze keer de naam Sail De Ruyter heeft meegekre gen. Honderden kleine en grote zeilsche pen en enkele stoomschepen doen mee aan dit maritieme festijn. Daarnaast is er een aanbrengrace voor tien 'tall ships', tien schepen uit de B-klasse en 200 kleinere schepen die vanuit Den Helder naar Vliss ingen varen. Ook is er een tocht van histo rische Vlaamse schepen, wordt er in de binnenhaven een Vlaams doip en een vis sersdorp gebouwd. Maar er is veel meer in en rond Vlissingen te beleven. Zie ook www.400jaarmichieldemyter.nl. Hoek van Holland is de 'Rotterdamse' badplaats aan de Nieuwe Waterweg waar je terecht kunt voor uiteenlopend zee- en strandvermaak. Er is een mooi str and afgewisseld met ongerepte duin- natuur-, maar de liefhebber kan hier ook genieten van de grote cruiseschepen die vanaf de Noordzee de Waterweg opvaren. Daarnaast worden er di verse evenementen georganiseerd, zoals een Toe- ristenmarkt (zondag 5 augustus, 09.00 t/m 17.00 uur-) op de Koningin Emmaboulevard of de Va^ kantie Avondvierdaagse die van 14 t/m 17 augustus plaatsvindt. Op zondag 26 augustus is er dan ook nog een heuse 'Kofferbakverkoop' (Koningin Emma boulevard). Degenen die willen zien hoe reusachtige cruiseschepen door de Nieuwe Waterweg manoeuvreren doen er goed aan op 26 augustus (cruiseschip Artemis), 11 september (de Golden Princess) en 14 september (de Rotter dam) richting de Hoek af te reizen. Voor tijden aankomst en vertrek zie ook www.cruise.rotterdam.nl. Tenslotte or ganiseert RTL op vrijdag 14 september hier het eerste Editie NL Festival. In het Friese Harlingen worden van 29 augustus tot en met 1 septem ber weer de traditionele Visserijdagen gehouden. Inmiddels al- weer de 48e editie van het evenement waarbij de visserij ui teraard centraal staat, maar waar ook veel mimte is ge creëerd voor allerlei activiteiten voor jong en oud. Zo zijn er optredens van artiesten als het inmiddels befaamde Volendamse duo Nick Simon (op de openingsavond 29 augustus), de Neder lands Hervormde Kerk van Harlingen met topsopraan Miranda van Kralingen, Tho mas Berge en het succesnummer van vo rig jaar, de veelzijdige zanger Arwin Kluft. Daarnaast bestaat het programma uit di verse onderdelen, zoals de Tobbedag (donderdag 30 augustus) met een grote braderie in de binnenstad, Delites mo deshow, demonstraties met roofvogels en een wereldrecordpoging Jumpstyle. Verder komt kindercircus Witova met een vernieuwde show naar Harlingen, is er de 9e LIarlinger Klompzeildag (vrijdag 31 aug) en een auto/motorpuzzelrit. Op za terdag 1 september zal vooral de mani festatie rond de Rommelhaven veel aan dacht trekken. Hier kan men genieten van oude ambachten middels een pa- lingrookwedstrijd, touwslagers, netten- boeters, verhalenvertellers en een de monstratie laden en lossen van histori sche schepen. Voor meer informatie zie ookwww.visserijdagenharlingen.nl. Scheveningen is een van de bekendste badplaatsen van Nederland. Natuurlijk dankzij de pier, het Kurhaus, de lekkere visrestaurantjes, de boulevard met z'n winkeltjes en hippe strandtenten. Nergens is het aanbod groter dan in Scheve ningen. Het hele jaar door worden uiteenlopende evenementen georganiseerd, variërend van oogverblindende vuurwerkshows (3 en 10 augustus om 23.00 uur, 16 t/m 18 augustus om 22.00 uur en 23.00 uur) tot Yoga op het Strand (t/m 31 augustus, maandag 10.00 -11.15 uur en vrijdag 17.00 -18.15 uur). Maar er is ook een bijzondere fototentoonstelling die onder de naam Planet Ocean tot en met 16 september op de boulevard te zien zal zijn. Deze openlucht tentoonstel ling bestaat uit 100 originele detailfoto's van het leven in onze oceanen. Het doel van deze unieke fototentoonstelling, die verschillende grote wereldsteden zal aandoen, is ons kennis te laten maken met een onderwaterwereld en te laten zien dat het welzijn van de zee onlosmakelijk verbonden is met het welzijn van de mensheid. Kortom, weer of geen weer, in Scheveningen is altijd wat te doen. Wie meer wilt weten over alle activiteiten: www.scheveningen.nl, www.vuurwerk- scheveningen.nl, www.carlagroen.nl (yoga op het strand).

de Faam | 2007 | | pagina 47