Groen Licht voor Mondharp Trio Hotel Restaurant Piccard ^igtr Badhuisstraat 178, Vlissingen - Tel: 0118 413551 CCARD Gelegen direct achter de boulevard Voor info data kunt u aitijd even belien! Aktie gedurende de maanden augustus september 2007 tegen inlevering van deze advertentie uit de Faam 's avonds 10% korting op uw totaalnota inclusief drankjes! Iedere maandag t/m vrijdag: 4-GANGEN KEUZE DINER BUFFET a 19,50 per person v.a. 18.00 uur Iedere zaterdagavond: MEDITERRANE BUFFET a 24,50 per persoon v.a. 18.00 uur Iedere zondagavond: BARBECUE BUFFET a 19,50 per persoon v.a. 18.00 uur Op zondag eet per volwassene één kind tot 12 jaar GRATIS mee. Alle gasten Gratis gebruik van het zwembad. Nieuwe reeks in de Manhuistuin '•"OflU, *?"- 'SV Ar Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 42 Zeesterrenkunst VLISSINGEN - Gewapend met een mondharp geven Phons Bakx, Izz van Elk en Janus Filius, vrijdag 17 augustus een concert in Café Het Groenlicht in Vliss ingen. De mondharp is een klein tokkelinstrument waarbij de klank gevormd wordt door een dun spateltje aan te tokke len waarbij het frame tussen de tanden wordt gehouden. Een mondharp wordt gemaakt van metaal of bamboe. Met de ene hand wordt het ins trument tegen de tanden ge plaatst en met de andere hand wordt getokkeld; het is echter ook mogelijk om met één hand zowel het frame tegen de tan den te houden als te tokkelen, maar dat is lastiger en er kun nen minder grote snelheden mee worden bereikt. De mond holte wórdt als klankkast ge bruikt wat voor een zeer eigen klank zorgt. De klank verandert door de vorm van de mond- en keelholte te wijzigen waarmee de resonanties en klankkleuren veranderen. De grondtoon van de mondharp blijft steeds de zelfde. Het Mondharp Trio brengt een bijzonder mond harp repertoire. Van onder an dere Black Sabbath tot Leonard Cohen, tot The Red Hot Chili Peppers en Simon and Garfun- kel. Het concert begint om 21.30 uur. Entree is gratis. GOES - In de schaduw onder de oude boom van De Manhuistuin in Goes zullen vanaf zondag 19 augustus weer muzikale klanken klinken. Op dit prachtige plekje in Goes organiseert De Commis sie Manhuistuin elke zondag van de maand concerten in de muziek tent tot en met eind sep tember. Zondag 19 augustus komt het Vlasdagorkest onder lei ding van Jaap Knuist. Dit fanfareorkest wordt jaarlijks speciaal samengesteld ter gelegenheid van de vlasda- gen op Schouwen-Duive- land. Muzikanten uit verschillen- VLISSINGEN - The Story Band geeft zaterdag 25 augustus een Tribute to Elvis in Café Groenlicht in Vlissingen. Van ballads tot rocknummers, alles komt voorbij van deze muzieklegende. Aan vang 22.00 uur. Zie www.groenlicht.net voor meer informatie. foto: sylvia staalman de fanfares komen hierin sa men. Het orkest bestaat uit eenenzestig leden in alle leeftijden. Ze spelen popu laire- en licht klassieke mu ziek. Restauratie De ingang van de Manhuis tuin bevindt zich bij het poortje rechts van het ROC aan de Zusterstraat 11 (voor zijde) of bij het hek in het Schuttershofgebied (achter zijde). Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalenakerk, dit in tegenstelling tot de gebrui kelijke R.K. Maria Magdale nakerk, want die ondergaat een restauratie. Het optreden duurt van 12.30 uur tot 13.30 uur. De toegang is gratis. Meer infor matie is te krijgen via: 0113- 231577. MIDDELBURG - In het archief café van het Zeeuws Archief in Middelburg zijn tot en met 28 september handgeschilderde portretten van Michiel de Ruy- ter te bewonderen. De portret ten zijn gemaakt door leerlin gen van basisschool De Zeester uit Meliskerke. Ook de fraaie gouden lijsten waarin de por tretten zijn gestoken, zijn door de leerlingen zelf gemaakt. In het Zeeuws Archief is de ten toonstelling Zeeuwse Zeehel den te zien. Daarbij zijn twee activiteiten voor kinderen waar onder Oog in oog met een zee held, voor kinderen vanaf zes jaar. Leerlingen van basisschool De Zeester uit Meliskerke had den de eer zich eind juni te ver kleden als Michiel de Ruyter om allerlei opdrachten uit te voe ren. Zo mochten ze op zoek gaan naar schipbreukelingen en het verschil vinden tussen kapers en piraten. Eén van de opdrachten was ook op'de foto te gaan met hun zeeheld. Als ex tra activiteit schilderden ze bo vendien een portret van de gro te zeeheld. Op school hadden ze al mooie gouden lijsten ge maakt. Zestien variaties op Mi chiel de Ruyter, ware kunstwer ken, in verschillende stijlen, met verschillende accenten, sieren het archiefcafé nu. De zestien portretten zijn tot en met 28 september te bezichtigen, daar na zijn ze vanaf oktober tot en met 5 januari te zien op de web site van het Zeeuws Archief. De zeeheldententoonstelling in de expositiekelders is nog te zien tot en met 5 januari en daarna eveneens op de website. Openingstijden Het Zeeuws Ar chief: van maandag tot en met vrijdag en elke eerste zaterdag van de maand van 09.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Het Zeeuws Archief is te vinden aan het Hofplein 16 in Middelburg. Telefoon: 0118-678800. Voor meer informatie zie www.zeeuwsarchief. nl Leerlingen van basisschool De Zeester uit Meliskerke maakten ware kunstwerken fotclp.r. Restaurant/Partycentrum Landlust Landlustweg 1 4455 TK Nieuwdorp Tel. (0113) 61 25 89 Fax (0113) 61 27 26 www.landlust.nl info@landiust.nl A ons luxe koud-, warm- en dessertbuffet, inclusief welkomsdrankje en koffie en thee Onze sfeervolle boerderij is de locatie voor het vieren van bruiloften en partijen voor la carte lunchen en dineren zakelijke bijeenkomsten. Wel vooraf reserveren. Uitgebreide informatie vindt u op: www.landlust.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 42