Bijkomen met poitb/ een DUtlV Treinreis naar dromenland ROOM Terug naar grootmoeders tijd Wereldse ontmoetingen in themahostel De Faam Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 39 Op verschillende plaatsen in het land zijn horeca gelegenheden versierd met boeken. Een vergelij king met het Boekenhotel in het Drentse dorpje Doldersum gaat echter al gelijk mank. Waar op andere plaatsen het boek als versiering wordt ge bruikt, is het in Doldersum de bedoeling dat de boeken ook echt gelezen worden. Het Boekenhotel heeft zestien kamers, allemaal voorzien van bijna vanzelfsprekende za ken als douche, toilet, tele foon, boxspringbedden en... een boekenkast. Na bijvoorbeeld een fietstocht of een wandeling door het mooie Drents- Friese Wold of over het Dwingelder Veld, kun je f, lekker met I het boek van je keuze wegdromen aan de leesta fel, in de aparte bibliotheek of in je eigen kamer. Voor iedere lezer is er wel een boek van zijn of haar gading. Niet alleen is het aantal boeken groot, ook het niveau is hoog. En dat in alle mo gelijke categorieën, van literatuur tot kookboe ken en van kinderboeken tot een enkel wetenschappelijk werk. Ook door de schrijver zelf gesigneerde boeken ontbreken niet. Een verblijf in het Boekenhotel staat voor een paar dagen even bijkomen. In een rustige omgeving, met een goed glas wijn en natuur lijk met een boek. Het Boe kenhotel is te vin den aan de Huen- derweg 11 in Dol dersum. Meer in formatie op www.hotel-dol- dersum.nl. Een jaar lang trokken Mirjam Verschoor en Moni que Segeren de wereld rond, waarbij ze in verre oorden in de meest uiteenlopende herbergen slie pen. Terug in Rotterdam realiseerden ze zich dat het met de ovemachtingsmogelijkheden in de ha venstad wei erg droevig was gesteld. Met name goedkope ovemachtingsmogelijkheden ontbra ken vrijwel helemaal. Mede dankzij het Ontwikke lingsbedrijf Rotterdam slaagden de twee erin op een van de mooiste locaties van Rotterdam hun eigen hostel te openen. Voor een budgetprijs slapen reizigers uit de hele wereld nu in heel bijzondere kamers. Alle kamers zijn door stu denten van een kunstzinnige inrichting voorzien, die past bij de themanaam van de kamer. Er zijn kamers voor twee tot tien personen met namen ais Love Room, Work Room, Port Room en Blijdorp Room. Hoezo Rotterdams? in Hostel ROOM (de eigenaressen spreken het bij voor keur uit op z'n Nederlands) ontmoet je de jeugd uit de hele wereld. Behalve een lekker bier tje, drink je er ook nog eens een prima bak koffie. Door de jury van de Ketelbinkie Koffieprijs werd de koffie van Room dit jaar beloond met een gedeelde eerste plaats in de categorie ho tels. Hostel ROOM is te vinden aan de Van Vollenhovenstraat 62 in Rotterdam. Meer informatie op www.roomrotterdam.nl. Ervaren hoe onze voorouders in het Drentse veenland zo'n tachtig jaar geleden nog leefden? Dat kan bij Plaggenhut Nijdams Erf in Een. In een originele plaggenhut of een woonwagen komt het leven uit het begin van de twintigste eeuw weer even terug. Gasten hebben de keu ze uit twee plaggenhutten van verschillend formaat en een woonwagenaccommodatie. De kleinste plaggenhut is geschikt voor twee personen, heeft een tafel met drie stoelen en is voorzien van een houtkachel. Gasten slapen in een authentieke bedstede en koken op een drie- pits gasstel. Het hutje is voorzien van een muse aal ingericht keldertje en buiten staat een vuur- korf met hout. De tweede plaggenhut is een slag groter en kan maximaal vier gasten herbergen. Deze hebben een tweetal ruime bedsteden ter beschikking en een grote woonkamer met petroleumverlich ting. Buiten zijn er, behalve een vuurkorf, bank jes en een picknicktafel. De woonwagenaccommodatie bestaat uit een woonwagen met keuken, woonkamer en bed stede en een slaapwagen met een bedstede en een kamertje. Er is water, gas en licht Echt alles in de stijl van grootmoeder en romantisch ingericht. Wie in plaggenhut of woonwagen wil slapen, moet wel zelf beddengoed meene men. Voor wie niet alles primitief hoeft te zijn, is er sinds kort een in oude stijl opgetrokken badhuis, compleet met moderne voorzieningen. Toch niet helemaal terug naar toen. De plaggenhutten zijn te vinden aan de Hoofdstraat 49 in het Drentse Een. Meer informatie op www.nijdamserf.nl. heden. Als het koud wordt, wor den de tenten bovendien met houtblokken verwarmd. Overnachten in een van de ger's hoort een ac tieve aangelegenheid te zijn. Na een lekker ontbijtje in de tent, is het tijd voor een mooie mountainbi- ketocht met lunch onderweg. Terug op het terrein is het daarna tijd voor de sauna terwijl ondertussen het diner wordt voorbereid, dat later in het sfeervolle boerderijtje wordt opgediend. Meer informatie over deze Mongoolse kampeerervaring op www.otterlo-actief.nl. programma, waarvan er dage lijks meerdere onderdelen zijn. De jongste kinderen heb ben nog maar net op 'sprook jesklanken' staan jumpen of de ruimte wordt alweer inge richt voor een knutseluurtje. Elders op de camping is er de hele dag vertier voor kinde ren. Het zwembad is speciaal gericht op kinderen tot een jaar of tien en elk veldje is voorzien van een speelplaats- je, waar de ouders vanaf'tent of caravan zicht op hebben. f De DOOR DICK SNIJDERS Kinderen kruipen met speelgoed over de vloer van het restaurant, terwijl een leeftijdsgenootje het op een brullen zet. Twee iets oudere kinderen heb ben de poppenkast ont dekt, terwijl er op het eten wordt gewacht. Eten dat even later gebracht wordt door een serveerster, die nog net een fietsende peu ter weet te ontwijken. Bij Sprookjescamping de Vechtstreek in Rheeze draait alles om kinderen tot en met 10 jaar, verdeeld over elfjes (tot en met 4 jaar), bumpies (5, 6 en 7 jaar) en droesems (8, 9 en 10 jaar). Verschillende sprookjesfiguren, zoals Wanda de waterelf, Kabor ka bouter en Droe sem de draak lei den een animatie- Sprookjescamping werd uit geroepen tot Camping van het jaar 2007. Niet zo raar met de keurige, goed onderhou den en schone was- en toilet gelegenheden en alle andere voorzieningen die de cam ping biedt. En ook de mooie r, standplaatsen zijn er naar. Dat maakt het evenwel geen camping voor iedereen. Wie geen zin heeft in joelende kin deren moet er beslist niet heen gaan. Wie daarentegen zijn kinderen of kleinkinderen onbezorgd en met veel plezier wil laten spelen, maakt een goede keuze. Voor wie het gewoon een keertje wil proberen, zijn er op de camping mooie toercaravans en De Waardtenten te iJr huur. Sprookj escamping de Vechtstreek is te vinden aan de Grote Bèltenweg 17 in Rheeze. Meer informa tie op www.sprookjes- camping.nl. Slapen in een tram of in een compleet ingericht treinstel. Bij Controversy Tram-Inn in het Noord-Hollandse Hoogwoud kan het allebei. In de tuin van de boerderij aan de Koningspade staan twee trams die gereden hebben in Duitsland en Amsterdam. Deze zijn omgebouwd tot vier zeer luxe appartementen waar vrijwel alles in aanwezig is. Van een luxe douche en toilet tot een oven om broodjes in af te bakken en van een video met een groot aantal banden tot een ingerichte keuken. De comparti menten zijn onderverdeeld in vier thema's met ieder zijn eigen soort ontbijt. In compartimenten Italië en Frankrijk is roken toegestaan, Amerika en Groot-Brittannië zijn niet-rokers coupés. In het aanwezige Amerikaanse jaren '50 cafetaria kunnen bezoekers gezellig bij elkaar zitten bij de houthaard of voor een spelle tje. Met mooi weer is het-genieten op het zonneterras, waar ook een barbecue te vinden is. Wie een tram niet luxe genoeg vindt, kan ook kiezen voor een echte trein. Een compartiment van ruim 21 meter lang en 2.60 meter breed is voorzien van alle mogelijke luxe. De gasten slapen in een ruim bed, terwijl het compartiment is voorzien van een eigen televisie. In de 'living' is een groot scherm met beamer geplaatst, er is verwarming maar ook airconditioning, de gehele trein is geïso leerd en voorzien van dubbele beglazing en als klap op de vuurpijl is er een mime jacuzzi voorzien van whirlpool en jetstreams in een om gekeerde sombrero geplaatst. De droom van eigenaren Frank en Irma Appèl is te vinden aan de Ko ningspade 36 in Hoogwoud. Informatie op www.controversy.nl

de Faam | 2007 | | pagina 39