Blof vereeuwigt de reis naar Bhutan ■P STOFFELS CLEANING Zomers Zakelijk Weekkrant De Faam Maatregelen objectleider voor Recreatiepark m/v Stoffels Cleaning Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 34 Stofzuigen^,^op de Zuidpool Dr. A. Huiskes zuigt een jas leeg op zoek naar zaden en sporen. Binnenkort komen er nog twintig duizend aan de beurt, foto feuce buonadonna door marcel van der voort YERSEKE - "Wij pakken vanaf begin februari volgend jaar de passagiers van vliegtuigen op de Zuidpool in hun kladden en vragen ze om zich te onderwer pen aan een stofzuigsessie", zegt onderzoeker Dr. A. Huiskes van NlOO-Centrum voor Estu- «uriene en Mariene Ecologie in Yerseke. Zijn team gaat op zoek naar het binnendringen van nieuwe planten en dieren op Antarctica. "Wij gaan dit onderzoek doen om erachter te komen hoe groot het probleem is. Elet is bekend dat exotische soorten een plaag kunnen veroorzaken. Straat grassen zijn in staat om de na tuurlijke soorten te verdringen. Dat er planten zijn binnen ge bracht is bekend. Maar om hoe veel het gaat weten we niet. Op Antarctica is een toename van temperatuur. Daarom is het denkbaar dat er sommige za den zijn die zich daar kunnen ontkiemen en ontwikkelen. Per jaar gaan zo'n vijftigduizend mensen die kant op. Er kunnen gemakkelijk zaden achterblij ven in de jas- of broekzak. Wij hebben een aantal pilot experi menten gedaan in Australië, Zuid-Afrika en Engeland. Daar troffen we zaden aan bij klitten band, in fleecetruien en wollen mutsen. Dat er dingen blijven hangen weet iedereen. Zoals in de hoekjes van jaszakken, pro fielzolen, de schoenen zelf en rugzakjes. Na een bezoek aan Spitsbergen heb ik mijn eigen rugzakje leeg gezogen. Daar kwamen stukjes mos uit", zegt Huiskes. Zijn team is zich reis- klaar aan het maken. "Er is een medische keuring en vooraf moeten de spullen ingepakt zijn. Alles gaat per schip naar de Zuidpool. Later volgen wij met een vliegtuig. En ik moet meer aan mijn conditie gaan doen. Ook is het belangrijk te weten dat iets dat op Antarctica 's YERSEKE - Onderzoeker ds. A. Huiskes gaat met zijn team monsters nemen op de Zuidpool. Met Philips medi sche stofzuigers gaan ze op zoek naar zaden en sporen die Antarctica binnen ko men. Het lijkt erop dat de talloze expe dities die de groep zijn voor gegaan ook nieuwe planten soorten hebben overgebracht. "Dan zou je iedereen een nieuwe jas verpakt in folie moeten geven. Dat gebeurt niet. Het kan eveneens in de vracht en vers voedsel zitten. Ons team neemt geen extra maatrege len", zegt Huiskes. maandags gepland staat, pas op donderdag gebeurt. Uiteinde lijk wil ons team twintigduizend monsters verzamelen. Die gaan wij later onderzoeken. Dat ge beurt bij ons in Yerseke, maar ook in laboratoria in Zuid-Afri ka, Australië, Japan, Nieuw- Zeeland en Polen", weet Huisk es. Binnenkomst van vreemde zaden en dieren is overigens niet nieuw op de Zuidpool. "Huiskes: "Er zijn vroeger kat ten uitgezet om ratten en mui zen te vangen. Maar de katten zijn dol op jonge pinguïns. Daarom moest er een einde ko men aan de groeiende popula tie." Zaterdag komt er een boek en dvd uit over de reis van Blof naar Bhutan, foto: pr MIDDELBURG - Een bij zonder project van Blof ziet zaterdag 18 augustus offi cieel het levenslicht. Dan presenteert de band het boek en dvd 'Rocking in the Hymalaian mountains.' De Zeeuwse band is reislustig. De reizen die de leden maakten inspireerden tot de cd Umoja. Bhutan maakte bij de Blof-le- den een onuitwisbare indruk. Daar nam de groep ook het nummer 'Een Manier Om Thuis Te Komen' op, met muzikant, zanger en etnomusicoloog Jig- me Drukpa. De opnames von den plaats in een dzong, een klooster annex provinciehuis, temidden van een grote groep jonge monniken. Hoogtepunt van de reis was het optreden op het centrale plein in de hoofdstad Thimphu. Podi um en apparatuur hingen met touwtjes en soldeer aan elkaar, maar het enthousiasme van de Bhutanezen was overweldi gend. Over de reis zegt zanger Paskal Jakobsen: "Bhutan heeft op mij de meeste indruk ge maakt. Waarschijnlijk omdat de mensen zo open stonden voor iets nieuws. Popmuziek is voor Bhutanezen nog vrij onbekend. Je kunt je wel voorstellen hoe het is om voor veertienduizend mensen op te treden die voor het eerst live-popmuziek ho ren." Van het verblijf in Bhutan ver schijnt nu dus een boek. Voor malig Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, W. van Gel der, neemt 18 augustus op het Binnenplein bij de Drukkerij in Middelburg het eerste exem plaar in ontvangst. Hij bracht de groep destijds op het idee om naar Bhutan te gaan. Na de pre sentatie is ervan 11.30 tot 13.00 uur een signeersessie. De juiste koers in schoonmaken (32-36 uur/week) Ben jij een sterk gemotiveerd iemand die graag zelfstandig werkt en houdt van ondernemen? De baan Het recreatiepark is gelegen op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland. Als objectleider recreatiepark werk je in zeer nauwe samenwerking met het hoofd huishouding van het park zelf en zorg je voor het correct uitvoeren van de schoonmaakwerkzaamheden van de vakantiebungalows. De wisseldagen zijn op maandag en vrijdag. De overige dagen ben je druk bezig met het treffen van alle voorbereidingen. Als objectleider ligt je verantwoordelijkheid primair bij een goed reilen en zeilen van de dagelijkse gang van zaken. Je onderhoudt intensief contact met de leiding van het recreatiepark, speelt in op wijzigende behoeften en bewaakt het hoge kwaliteitsniveau. Je bent budgetverantwoordelijk voor alle objecten en dient rekening te houden met alle (wettelijke) voorschriften en procedures die binnen het bedrijf gelden. Het aanbod Een boeiende en zelfstandige baan in een collegiale en vriendelijke werkomgeving. Een salaris volgens de CAO, een auto en mobiele telefoon van het bedrijf. De eisen, die we stellen aan de objectleider Je hebt al eerder met succes een organisatorische functie vervuld en je kunt goed leidinggeven. Je hebt een leeftijd van minimaal 25 jaar. Bij voorkeur enige jaren werkervaring in de schoonmaakbranche. Je beschikt over communicatieve vaardigheden, vindt het leuk om met mensen om te gaan en je hebt kennis van schoonmaakmethoden en -technieken. Je bent zelfstandig, initiatiefrijk, flexibel en creatief. Je bent in het bezit van een rijbewijs B. Alhoewel je onderdeel bent van een sterk gemotiveerd team werk je zelfstandig. Eersteklas organisatie- en planningtalent is een vereiste, alsmede vlot en duidelijk kunnen communiceren op verschillende niveaus. Durf jij de uitdaging aan om met Stoffels Cleaning de juiste koers in schoonmaken uit te zetten? Ben je geïnteresseerd in deze functie, stuur dan uw c.v. met sollicitatiebrief binnen 14 dagen naar: t.a.v. de heer N. Bloot, Vijfhuizenberg 187, 4708 AJ Roosendaal, tel. 0165 - 562190 e-mail: n.bloot@stoffels.nl, werken met plezier, passie en succes In bedrijven is het manage ment erg gesteld op een goede representativiteit van hun mensen. Riet de Vlieger geeft vanuit haar bedrijf Dress4Succes in het nieuwste nummer van Ca reer Co kledingadvies en zo merse tips voor je zakelijke pre sentatie. Mannen dragen altijd een over hemd met lange mouwen. Een overhemd met korte mouw is zakelijk 'not done'. En al hele maal niet onder een colbert. Zorg dat nergens lichaambeha- ring zichtbaar is. Dat haaltje he le uitstraling omlaag. Korte broeken, bermuda's, andere vrijetijdskleding en sandalen horen niet in een zakelijke gar derobe thuis. Ook voor vrouwen geldt: hoe meer blote huid zicht baar is, hoe. - minder professioneel de indruk is die je maakt. Draag daarom shirts en blouses met een mouwtje, neutrale halslijnen en J rokken tot 5 cm boven de J knie of langer. In ons land kun je meestal zonder panty naar kantoor, mits je benen gaaf en een beetje ge bruind zijn. Is het heel heet, dan draagt linnen heerlijk koel. Het hele artikel van Riet 0 de Vlieger is te vinden in het magazine Career Co nr. 2 dat nu in de winkel ligt; prijs 2,95. Career Co belicht alle aspec ten van werkleven en werkbe leving. Het doel is niet alleen je hoofd maar ook je hart te berei ken. Op de website www.ca- reer-co.net vind je ideeën, tips en trucs om regisseur van je werkleven te zijn. Kortom, Ca reer Co daagt je uit om on dernemer van je eigen loop baan te zijn!

de Faam | 2007 | | pagina 34