Spoorviaduct Sloelijn vooralsnog naamloos aria Ben jij op zoek naar een uitdagende baan? dé Weekkrant De Faam Voor opgave van uw advertentie of informatie, bel: (0113) 27 40 00 Powered by O JobTrack.nl Ervaren medewerkers Medewerker voor het ontbijt/terras Uitbundig Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 33 Er wordt nog volop gewerkt aan het spoorviaduct over de A58. foto: jaapwolterbeek door bo van scheyen MIDDELBURG - Tijdens het weekeinde van 15 en 16 juli heeft het spoorviaduct over de A58 vorm gekregen. Van de snelweg is nu de noord- baan voor beide richtingen in gebruik. Pro Rail ver wacht dat medio 2008 de A58 weer volledig kan wor den opengesteld voor het verkeer. Het Sloelijnproject heeft een vertraging opgelopen van onge veer zeven maanden. Dit komt voornamelijk omdat tijdens de werkzaamheden aan de noord- baan enkele duizenden explo sieven zijn gevonden. Pro Rail had wel verwacht explosieven aan te treffen, maar dat het er zoveel zouden zijn, daar was geen rekening mee gehouden, zegt Natascha van der Wouw van Pro Rail. "Het vinden van antitankmijnen, granaten en kleinere munitie was voorzien, maar dat er ook twee niet ont: plofte vliegtuigbommen van 500 pond tussen zouden zitten was een verrassing. De onder zoeken die hieruit voort vloei den hebben flink wat tijd in be slag genomen", vertelt ze. Of de werkzaamheden aan de zuidbaan ook vertraging zullen oplopen is onbekend. "Het is moeilijk in te schatten of er op nieuw zoveel explosieven ge vonden zullen worden", zegt Van der Wouw. Toch gaat Pro Rail ervan uit de A58 medio voe gend jaar volledig open te kun nen stellen voor het verkeer. Het viaduct dat nu over de snel weg loopt krijgt vooralsnog geen naam, wel komt er een bordje op met het jaartal van in gebruikname en de naam Pro Rail. anenmarkt Wij zoeken; Medewerker bediening (m/v) parttime/fulltime; Deze functie bestaat uit het draaien van wisselende diensten, waaronder: ontbijt, lunch en diner. Je bent verantwoordelijk voor een goede service en alle bijkomende werkzaamheden om onze gasten een optimaal* verblijf te bieden. Medewerker zalen (m/v) parttime/fulltime; Je bent verantwoordelijk voor het zetten van de zalen en de contacten met de trainers. Ook kun je ingezet worden bij feesten en partijen. Je werkt over het algemeen van maandag t/m vrijdag. Medewerker ontbijt (m/v) parttime/fulltime; Je draait ontbijtdiensten waarbij je verantwoordelijk bent voor een goede service om onze gasten een optimaal verblijf te bieden. Wij vragen: Enthousiaste teamplayers met een gastgerichte instelling, die niet alleen representatief zijn, maar ook stressbestendig en flexibel. Wij bieden; Een vaste baan met een salaris volgens horeca-CAO, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en natuurlijk een prettige werksfeer in een jong en dynamisch bedrijf. Ook is er bij ons mogelijkheid tot intern verblijf. HOTEL CONGRESCENTRUM Heb ie interesse? Stuur je brief met cv binnen 8 dagen naar: Hotel de Zeeuwse Stromen T.a.v. Marieke Werrij Postbus 70 4325 ZH Renesse of mail naar: restaurant@zeeuwsestromen.nl interim Onderdeel van AB Zeeland Als onderdeel van AB Zeeland is Aria interim werkzaam in de metaalsector en installatiebedrij ven. Voor constructie bedrijven, scheepswerven en industriële opdrachtgevers plaatst Aria interim personeel in diverse functies. Wij zoeken regelmatig voor de volgende functies: Lassers Bankwerkers Plaatwerkers Pijpfitters Monteurs Interesse? Stuur ons je cv met begeleidend schrijven. Cereshof 4, 4463 XH Goes. Tel 0113-233666 w e-mail: info@abzeeland.nl - www.abzeeland.nl <4 Elke week lenen 5.4 miljoen lezers 140 miljoen euro om te genieten WGG6NGR huis-aan-huiskranten Werken in de oudste Herberg van Zeeland AUBERGE DE CAMPVEERSE TOREN Wij zijn op zoek naar een enthousiaste, professionele medewerker met oog voor detail Vanaf 17 jaar Tijdelijke functie t/m oktober Functie-eisen: passie voor het vak Flexibel en collegiaal Voor sollicitaties: tel. 0118 - 50 12 91 Mevr. H. van Granenburgh Acquisitie wordt niet op prijs gesteld 'M Edelsmeden Cees en Sanne Mulder laten klassiek Zeeuwse sieraden herleven foto: feuce buonadonna door mieke jansen MIDDELBURG - Vakman schap in het historische cen trum van Middelburg. Be vlogen edelsmeden werken aan het behoud van het cul tureel Zeeuwse erfgoed. Cees en Sanne Mulder laten klassiek Zeeuwse sieraden in het heden herleven en combineren oude met nieu we stijlen. In hun monumentale pand zit Cees Mulder intensief te werken aan een Zeeuwse trouwring. Een brede gouden ring met roséach- tige gloed. De ring valt op door het fijne filigrein werk, de kleine gouden knopjes, het wybertje en het zonnebloemetje en, in dit ge val, kleine saffieren die ingezet worden. Een eindeloos geduld lijkt noodzakelijk. "Vroeger maakte ik dagen van tien a twaalf uur, zonder hoofdpijn te krijgen. Het zit gewoon in m'n bloed, het is zo'n mooi werk", stelt Cees Mulder. Zo'n veertig jaar zitten Cees en Sanne Mulder in het vak. Ooit hebben zij sa men een stage in Vlissingen ge lopen om volleerd edelsmid te worden. De voorliefde om met filigrein te werken was er vanaf het begin. De interesse voor Zeeuwse sieraden is gegroeid. MIDDELBURG - Zeeuwse sieraden zijn uitbundig te noemen. Zowel voor mannen als voor vrouwen. De Zeeuw se man van vroeger droeg be hoorlijk veel sieraden. Wat precies was onder andere af hankelijk van de streek, zijn leeftijd en status. Veel gedra gen zijn bijvoorbeeld de hals- knopen, broekstukken, een of twee oorbellen, een horloge in zijn broek en de horloge ketting erbuiten. Een Zeeuw se vrouw droeg vroeger ook veel sieraden. Een Walcherse droeg onder andere gouden krullen met vlindertjes of waaiertjes. Zuid-Bevelandse vrouwen droegen geen krul len maar stukken, een ketting van granaten of bloedkoralen met een gouden slot en een of meerdere ringen. Dat heeft geresul- teerd in een eigen zaak. "De Zeeuwse sieraden vonden we vanaf het begin erg mooi. We hebben het streven dat het Zeeuwse erfgoed niet verloren mag gaan. Ik richt mij vooral op de authentieke, originele Zeeuwse sieraden en Sanne creëert moderner werk. Er zijn niet zoveel edelsmeden meer in Zeeland die dit werk verrichten van ontwerpen en restaureren." Sanne Mulder: "Ik haal mijn in spiratie overal van vandaan. En het een sluit het ander niet uit. Het gebruik van.parels geeft al een andere sfeer." Haar creaties vertonen duidelijk een eigen stijl, waarin Zeeuwse invloeden niet te ont kennen zijn. De Zeeuwse trouw ring is viij goed bekend in de provincie. En vooral populair bij jongeren. Trouwring is niet hele maal de juiste benaming. De ring werd vroeger gegeven aan wouwen na of bij een belangrij ke gebeurtenis, bijvoorbeeld een huwelijk of een geboorte. De ring ging daarna weer af, want die werd, meestal, gedragen bij alleen bijzondere gelegenheden. "Nu komen jongeren langs die zo'n ring willen dragen tijdens bijvoorbeeld het sjeesjesrijden. En geef nou toe dat, hoort toch ook gewoon zo te zijn?"

de Faam | 2007 | | pagina 33