Bazaar in Grieps voor Beregovo Coöperatie voor artsen Faam Repetitie Kaartèn Atlas opent het nieuwe clubgebouw Van kungfuleraar tot predikant Rondleiding door de wijngaard Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 26 Stadscoyotes Na een voorleesrepetitie gaan de acteurs aan de slag. Regisseur Douma laat een acteur iets op verschillende manieren zeggen. Van woe dend tot ingehouden woede tot cynisch. De oudste broer Lee heeft de filmproducent van zijn jongere broer Austin afgepakt en heeft hiermee een mooie deal geregeld. De confrontatie wordt heftig als Lee intimiderend staat te zwaaien met een golfcup om vervolgens gevaarlijk dicht bij de bril van zijn broer te komen. Het is bijna filmisch. Ook de muziek van Rye Cooder, America en Nash Young draagt hier aan bij. Vestzak99 vervaagt, Vlissin- gen is vergeten, het Wilde Westen zindert om je heen. DOOR JOSIE KNEEPKENS VLISSINGEN - In het decor van een knalroze Ameri kaanse keuken uit de jaren tachtig, lezen vier acteurs nog even het script door. Het licht gaat aan en uit de boxen klinkt Ry Cooder. Er wordt gedreven gerepe teerd aan Stadscoyotes, een zwartgallig stuk van Sam Shepard, dat de hele maand september te zien is in Vest- zak99 in Vlissingen. Twee broers met zeer uiteenlo pende karakters treffen elkaar in het huis van hun moeder in Stadscoyotes is de omgeving van Los Angeles. Het duurt niet lang of ze komen tot een confrontatie. "Dat intri geert me, hoe uit één nest totaal verschillende kinderen kunnen komen", zegt de zestigjarige re gisseur, acteur en initiatiefne mer Edo Douma uit Vlissingen. "Herkenbaar ook, mijn broer en ik zijn ook totaal verschillend", lacht hij. "We hebben allemaal elementen in ons om zowel goed als slecht te zijn. Het zijn de toevalligheden in ons leven die bepalen welke kant we op gaan. Dat vind ik er zo interes sant aan". De 61-jarige Marijke Reuser uit Middelburg speelt de moeder in Stadscoyotes. "Een spannend stuk", zegt ze. "Het zindert." De 45-jarige Tom Roovers uit Vliss ingen sluit zich daar volledig bij aan. "Wat ik verder zo boeiend vind is de grote omslag van de personages. Die zijn voor de pauze heel anders dan na de pauze." De zestigjarige Bert van Hoepen eveneens uit Vlissingen, speelt voor het eerst toneel. "Ik heb de cast uitgezocht op karakter en uiterlijk", zegt regisseur Edo. "Bert heeft geen toneelervaring, maar is zeer geschikt voor de rol als patserige filmproducent", vervolgt hij. "Ik vind het een ge weldige ervaring", zegt Van Hoepen. "Wat er zich afspeelt in het stuk is enorm herkenbaar, dat maakt de humor." Edo Douma zelf speelt ook mee. "Ik heb de rol als oudere broer. Een zwerver met criminele trek ken. Ik vind het een enorme uit daging om die lagen in mezelf op te zoeken, welke normaal ge sproken niet direct aan de op pervlakte liggen." Nadat Dou ma van de toneelacademie kwam, speelde hij al eens eerder in Tme West, de oorspronkelij ke titel. "Ik was toen niet hele maal tevreden en heb het altijd eens over willen doen. Nu is het zover", zegt hij blij. Stadscoyotes is de hele maand september te zien in Vestzak99 te Vlissingen. Kaarten kosten een tientje. De première, is zaterdag 1 september en begint om 20.15 uur. Reserveren kan via www.uitinvlissingen.nl of0118-416662. MIDDELBURG - De afgelo pen tijd werkten de Wal- cherse huisartsen aan een nieuw organisatiemodel. Dat is er nu. Er zijn op Wal cheren vijf coöperaties van huisartsen opgericht. Klei nere groepen huisartsen ontplooien daarbinnen ge zamenlijk activiteiten als het opzetten van praktijk ondersteuning, ouderen zorg of een eerste lijnspro- ject GGZ. Om beter samen te kunnen werken, richtten de artsen de Walcherse Huisartsen Coöperatie op. Deze wil namens de huis artsen het centrale aan spreekpunt zijn. GRIJPSKERKE - Rondom de kerk in Grijpskerke is voor de dertigste keer een bazaar. Deze keer op zaterdag 25 augustus van 9.00 tot 17.00 uur. Er zijn circa veertig marktkra men en heel het dorpshuis staat vol met spulletjes, wafels, groente, fruit, tweedehands kle ding en een springkussen. Om 13.30 begint een muzikaal optreden van EMM uit Seroos- kerke en om 20.00 uur is er een rad van avontuur en de bekend making van de verloting. De opbrengst van de bazaar gaat naar de" operatieafdeling van het ziekenhuis in Beregovo in Oekraïne. Jongens maken museum DOOR BO VAN SCHEYEN RITTHEM - Een Duitse bunker uit de Tweede We reldoorlog is door drie jon gens uit Ritthem ingericht als oorlogsmuseum. Zij stelden het vorig weekend open voor publiek. Eind mei, vlak na het verliezen van een belangrijke korfbal wedstrijd kregen de drie vrien den, Johnny Forrer (13), Ricar- do Miltenburg (15) en Jelle Me ijer (14), het idee om de bunker die bij Johnny in de tuin stond te gaan opruimen. Het werd een helse klus. Samen zijn ze onge veer anderhalve week bezig ge weest om alle troep naar de stort te bréngen. Tijdens het op ruimen vonden ze spullen die dateerden uit de oorlog, zoals een Hero bierflesje, patroon hulzen en jodiumflesjes. Het idee ontstond om de bunker in te richten met herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Gaandeweg kregen ze uit ver schillende hoeken nog meer at tributen uit die tijd. Zo zijn er Canadese, Duitse, Amerikaanse en Nederlandse helmen te be zichtigen, munitiekistjes, een knijpkat en een nachtkijker. Johnny vertelt: "Veel oude men sen vinden het interessant om eens een bunker van binnen te kunnen zien en vaak ontstaan er boeiende verhalen bij een voorwerp.". De jongens kunnen nog meer spullen gebruiken uit de Twee de Wereldoorlog. RITTHEM - Het nieuwe club gebouw van KV Atlas in Rit them wordt op vrijdag 24 au gustus officieel geopend door wethouder Conny Ceijbel van de gemeente Vlissingen. In oktober ging de eerste spade de grond in en in de komende weken wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting. RITTHEM - Pinkstergemeen te Shalom in Ritthem houdt op zondag 19 augustus een speciale kerkdienst. Oudne derlands kempo kampioen en kungfïi leraar Harry van Milt uit Ede, die diverse grote sportscholen in het buiten land leidde, heeft een drasti sche levenswending meege maakt. In plaats van het uit delen van rake klappen aan zijn wedstrijdpartners deelt hij nu royaal uit aan zijn toe hoorders. De dienst wordt ondersteund door de gospel countryband Revival Fire en het internationale Gospel koor Sound of Hope. Het is in de Protestantse kerk aan de Dorpsstraat en begint om 14.00 uur. OOSTKAPELLE - Op de woensdagen in augustus kunnen belangstellenden rondgeleid worden door de wijngaard Westerhoeve in Oostkapelle. Dit kan tussen 19.00 en 20.00 uur en is gratis. Het bedrijf is te vinden aan de Westhovenseweg 4. Een af spraak is te maken via: 0118- 582096. Militair .Zae,'f>n3

de Faam | 2007 | | pagina 26