kij ken lezen I u isteren n Leerzem The Essential Paul Simon Hauer verzameld Wijnkoperij Levenswijze Gorter Jonge Jenever Hooghoudt Vieux Smirnoff Vodka nü voor Famous Grouse Whisky nü voor Mansion House Whisky Malt Talisker 12 years Gran Decarade Tinto, Monastrel! 2004 Per fles 5,99 Gran Decarade Rosado, Monastrell 2006 Per fles 5,99 Chardonnay 2006 of Cabernet Sauvignon/Meriot2005 Per fles 5,99 399 Gran Decarade Blanco, Macabeo 2006 F.ravATJimViiiDe Faam Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 25 is niet duister Gothic hoeft niet altijd met het vereren van de duistere kant te maken te hebben, zegt zangeres Carla Douw. "Zelfben ik christen." Arjen Louws begint een site over Gothic, foto: feuce buonadonna Manager Arjen Louws kent de discussie over gothic en wicca. Toch start hij binnen kort een website over deze trends. "Velen zien wicca als iets slechts. Er is witte en zwarte wicca. De mensen zien vooral de zwarte magie. Maar de witte is juist de ge nezende met kruiden en olie", verdedigt hij zijn para depaardje. Louws blijkt zich verdiept te hebben. "Gothic en wicca is niet iets dat je bent of wordt. Nee, het is een levenswijze. Ook in Zeeland zijn er lief hebbers. Dat merk ik aan de animo voor optredende bands", besluit hij. De site is te vinden via: www.athame- gothicpromotions.nl. door marcel van der voort VLISSEMGEN/GOES - In de trein tussen Goes en Vlisin- gen is een groepje Gothics bezig met het uitwisselen van nieuwtjes. Uitgedost in donkere kleding en met op vallende make-up. Zij kun nen vanaf volgende maand nog meer over hun leefstijl te weten komen door de komst van de website Atha- me-gothicpromotions.nl, van muziekmanager Arjen Louws uit Yerseke. Eén van de acts die niet zal ont breken is de Gothic-metal band La Ventura. Toch heeft zangeres Carla Douw gemengde gevoe lens over gothic en wicca. "Ik heb daar absoluut niets mee. Mijn religie is het niet. Zelf ben ik christen. Dat deze stijl men sen aanspreekt, vind ik prima. Maar ik wil niet dat anderen mij ermee associëren", zegt Douw. "Het heeft te maken met het verspreiden van een soort duis ternis. Mijn teksten hebben niets met gothic van doen. Ik zing over mijn eigen belevenis sen. De kledingstijl spreekt mij wel aan. Ik draag graag donkere kleding. Ik vraag nooit aan onze fans of ze de dood aanbidden. Bij veel Gothic-bands zingen ze met een operastem. Dat doe ik evenmin. Ik gebruik mijn roek- stem. Dat geeft La Ventura een eigen stijl." Deze rake uitspraken lijken haaks te staan op de verlangens van de fans. Ook bij La Ventura staan tienjarige meisjes in got- hic-stijl op de eerste rij te dan sen. "Dat is helemaal top na tuurlijk. Ze zingen de nummers mee en dit geeft mij een kick. Wat ik heb geschreven zit in hun hoofdjes", zegt de zangeres uit Goes. Arjen Louws luistert naar het La Ventura boegbeeld. Hij heeft de artieste bij het gesprek gevraagd voor promotie van zijn site. "Ik maak die voor mensen die got hic en wicca leuk vinden. De si te zal informatie geven over de bands en er komen biografieën. Wat betreft wicca, de magie, komt er nieuws over beurzen. Een forum start ik niet, wel kun nen mensen tips en aanwijzin gen geven over optredens. De bands zullen daar iets van op steken. Ik heb het boekingsbu reau ADMC. Daarom zijn er via de site ook gothic-bands te boe ken. Er zijn in Zeeland weinig gotthic-bands. Die acts uit bij voorbeeld Brabant en Limburg probeer ik naar de provincie te krijgen." Vanaf volgende week (24 au- J||H|||H gustus) ligt ie j in de winkel, de mÊ^ÊM dubbel CD The Essential Paul THE essential Simon met PAUL SIMON daarop 36 num- "2ÊÊ mers verzameld WÊB van de man die in lang vervlo- gen tijden furo- |p re maakte met vaste compag- J non Art Garfun- i I kei. Maar ook solo wist Simon z'n plek in de Rock And Roll Hall Of Fame te veroveren. Mede dankzij knappe liedjes als Graceland, You Can Call Me Al en The Boy In The Bubble die de man stuk voor stuk grote hits opleverden en nu dus bij ei kaar zijn gebracht op dit fraaie overzichtswerk. Een (gere- masterde) collectie die reikt van z'n eerste solosingles uit de jaren '70 tot muziek van z'n laatste album Surprise. Van Rutger Hauer verschij nen binnenkort twee dvd- boxen met verzameld werk. Box 1 (releasedatum 14 au gustus) bevat klassiekers als Turks Fmit, Grijpstra De Gier en Escape From Sobi- bor. Box 2 verschijnt over een maandje en telt al even be kende titels zoals Keetje Tip pel en Soldaat van Oranje. Vooral die laatste film over het verzet in de Tweede Wereldoorlog is uitgegroeid tot een mo nument uit de Nederlandse filmgeschiedenis waarin niet al leen Hauer glorieert, maar ook namen als leroen Krabbé, Derek de Lint en Rijk de Gooijer glansrollen vertolken. F* Ft -n .ak'w r» Fles 100 cl. van 11,99 nü voor Fles 100 cl. van 11,99 nü voor Fles 100 cl. van 17,99 Fles 150 cl. van 32,99 Fles 70 cl. van 11,99 nü voor Nieuw in Nederland 45,8% Fles 70 cl. van 56,99 nü voor Bodegas Castano, Yecla, Espana Echt een wijn waarbij elke slok doet verlangen naar de volgende. Dit gaat nooit vervelen. Veel sap, mooie struc tuur, karakteristiek Monastrel!, heerlijk zondoorstoofd fruit, mondvullend, kruidig en een tamelijk stevige smaak. Puur en eerlijk. Een wijn met een hoge smaakintentie. Dit is de wijn die niet mag ontbreken in uw kelder. Bij 6 flessen per stuk Bodegas Castano, Yecla, Espana Dijk van een rosé van 100% Monastrell. Niet alleen maar sappig fruit, maar ook zachte kruiden, structuur en balans. Om zó van te genieten, maar ook met genoeg karakter om bijvoorbeeld bij zelfgemaakte tapas, tortilla's of zalm van de grill/B.B.Q. te drinken. Bij 6 flessen per stuk Veramonte Casablanca Valley, Chili Veramonte's wijnen krijgen regelmatig uitstekende noteringen in toonaange vende tijdschriften als Wine Spectator en Wine Enthusiast. De stijl van Veramonte is verfijning en het bijzondere van het terroir van Casablanca tot uitdrukking te brengen. Wijn met karakter en een eigen gezicht. Fles 75 cl.voor 6,99 nü voor Bij 6 flessen per stuk 5/^^ Bij 12 flessen per stuk 4," Prachtig glas wijn, zeer geschikt als huis- of arrangementswijn. Gewaardeerd door een breed publiek. Het is dan ook een zachtdroge witte wijn. Mondvullend en sappig met veel (tropisch) fruit en een frisse zuurgraad. Bij 6 flessen per stuk Bodegas Castano, Yecla, Espana Molenwater 137,4331 SG Middelburg Tel 0118-61 33 38 Fax 0118-64 24 26 WWW.vanleerzem.nl Aanbiedingen geldig tot 29 augustus-Alle genoemde bedragen zijn in Euro Drukfouten en uitverkocht voorbehouden

de Faam | 2007 | | pagina 25