Alweer een premiedaling bij Univé! Ja dé Weekkrant Test: Lexus LS460 President door De Volder en Vos De Faam Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 21 Kom langs en sluit uw autoverzekering bij ons af! NU TOT 25% IN ANDERHALF JAAR Rijk De nieuwe Lexus LS460 geeft een enorm rijk gevoel in het interieur. Op het mo ment dat de auto wordt ge start licht het volledige ins trumentarium op, terwijl in de middenconsole een gro te kleurendisplay is te vin den met touchscreen navi gatie. Er zijn voor de LS ver schillende kleuren leer en diverse soorten hout ver krijgbaar, waarmee volledig verschillende accenten worden gelegd. De stoeien zijn helemaal elektrisch in stelbaar en fors bemeten, waardoor kleinere bestuur ders zich net wat meer steun zouden wensen. Auto Hoewel Lexus al bijna 20 jaar bestaat, geldt de topper van het Toyota-concern nog steeds als nieuwkomer in het hoogste segment van stijlvolle limousines. Wat betreft kwaliteiten heeft het merk haar stempel wel ge drukt, de nieuwe, grote LS460 kan vrijwel alle toet sen der kritiek doorstaan. Absolute perfectie, dat streeft Lexus na bij het bouwen van vooral traditionele sedanmo dellen. De LS460 kan concurre ren met de BMW 7-serie, Audi A8 en Mercedes S-klasse. De iets meer dan 5 meter lange li mousine heeft een sierlijke, langgerekte vorm die geen kloon meer is van een Mercedes zoals voorheen, maar eerder wat sportieve trekjes van de 7- serie vertoont. De afwerking is werkelijk verbluffend en dat geldt in nog hogere mate voor het interieur. Daarin is werkelijk alles te vinden wat een automo bilist zich maar kan bedenken. Ook de achterpassagiers, die in dit soort auto's vaak de eigenaar zijn, komen niets te kort. De in dividueel verstelbare stoelen hebben niet alleen stoelverwar- ming, maar ook ventilatie. Bo vendien kan de audio-installa- tie met knoppen op de midden- armsteun worden ingesteld en kent de auto een vier-zone kli maatbeheersing. De fraaiste leersoorten, dikke tapijten en prachtig verwerkte kunststoffen zorgen voor een prettige am biance met als enig nadeel dat het zo perfect overkomt, dat de Lexus wat afstandelijk lijkt. Voorin ligt een V8 benzinemo tor, een 4,6 liter met een vermo gen van 380 pk en een koppel van 493 Nm. Het ruim 1.900 kg wegende kolos gaat hiermee probleemloos in 5,7 seconden naar de 100 km/u (top begrensd op 250 km/u). De achterwielen worden aangedreven door een achttraps automaat, maar het overschakelen is niet te voe len. Zoals gebruikelijk is de nieuwe LS enorm stil. Rondom heeft de auto een mul- tilink ophanging die wordt aan gevuld met luchtvering. Daarbij komt ook nog een variabele schokdemping, waardoor de grootste Lexus zich keurig aan de omstandigheden aanpast en verregaand, comfortabel blijft. Het gemiddelde brandstofver bruik ligt met 1 op 7 op een seri eus niveau. Lexus levert de LS460 in drie uit rustingsvarianten, waarbij de President (voor 134.500 euro) de meest complete is. L X B X H: 5.030 x 1.875 x 1.465 mm Wielbasis: 2.970 mm Kentekengewicht: 1.920 kg Laadvermogen: 575 kg Trekgewicht geremd: g.o. Motor: achtcilinder, 32 kleps benzinemotor Cilinderinhoud: 4.608 cm3 Max. vermogen: 280 kW/380 pk bij 6.400 tpm. Max. koppel: 493 Nm bij 4.100 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 5,7 sec. Topsnelheid: 250 km/h Gem. verbruik: 1 op 9,0 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 134.500 euro Plus: Zeer perfect afgewerkte auto met veel binnenruimte en al le denkbare comfort, ook voor wat betreft geluid en rijge drag Min: Doorzijn perfectie wat afstandelijk, de grote voorstoelen kleinere personen geen optimale ondersteuning ik wil graag een offerte I iNaam Adres I Postcode I Woonplaats I Telefoonnummer Merk/type auto Aantal schadevrije jaren I U kunt deze coupon versturen in een I ongefrankeerde envelop naar: Univé Het Zuiden I Antwoordnummer 658, 4330 WB Middelburg OVM Univé "Het Zuiden" Brakstraat 45 4331 TM Middelburg Telefoon 0118-434440 I'"- <- Even geen mannen DE GROOTSTE MUZIEKSENSAT1E SINDS GREASE! door bo van scheyen VLISSINGEN - Dames, trek de petticoats maar aan, laat je haar doen en stift de lippen, want de Ladiesnight in Cine City in Vlissingen op 29 au gustus belooft een waar dans- en muziekspekta kel te worden. De lang verwachte film Hairsp- ray wordt een bijzonde re gebeurtenis met als speciale gast Glenda Pe ters. Vier jaar geleden bezochten ongeveer zeventig tot hon derd vrouwen de eerste La diesnight in de Cine City in Vlissingen. Nu ligt het be zoekersaantal gemiddeld op 575. Peter Serneels, direc teur van Cine City, vertelt: "Twee jaar geleden bij de start van het nieuwe filmsei zoen zijn we gaan brainstor men hoe we deze speciale avonden meer cachet kon den geven. Het is een avondje uit speciaal voor vrouwen en dan moet het ook bijzonder zijn. De film, de kraampjes, de loterij, de goodiebag, de volledi ge entourage, het hoort er alle maal bij om vrouwen eens flink te verwennen. En daar zijn we absoluut in geslaagd. Een leuke ontwikkeling is dat we nu ook speciale verzoeken krijgen om iemand die in de zaal zit eens flink te verrassen, zoals een hu welijksaanzoek of een speciale boodschap, er ontstaat dan een gezellige sfeer van saamhorig- Travolta Pfeiffer Walken Bynes Mar Srtttam- Zee Snow Efron Kelley Janney %#mbb AAM>T Cl Peter Semeels, directeur in Cine City, zoekt de film voor de la diesnight altijd met zorg uit foto: bo van scheyen heid." De eerstvolgende ladies night presenteert de film Hairspray. Glenda Peters zingt na afloop liedjes uit de film. Het belooft een onvergetelijke avond te worden voor zowel oma's als moeders en dochters. De musical Hairspray, die in de VS in het openingsweekend alle bezoekersrecords heeft gebro ken, vertelt het verhaal van een meisje met een droom. Tegen alle verwachtingen in slaagt ze erin ondanks haar te dik figuur die droom waar te maken.- De jaren vijftig herleven. www.unive.nl Daar plukt de vruchten van!

de Faam | 2007 | | pagina 21