Burgemeester wordt admiraal 19?5 640,- Auping met korting de Vlijt Bed I d e n J BOXSPRING 22 halve prijs voor Zeeland DONZEN DEKBEDDEN halve prijs tot 50% korting Showmodellen |tot korting laatste restanten 2e matras gratis Swiss-flex 2e matras gratis nu 750," Hoofdkussens 2voor39?® tot 50% kortin dé Weekkrant De Faam BEDDENSPECIAALZAAK DE SLAAPVOORLICHTER VOOR ZEELAND Veerse ondernemers slaan handen ineen Showmodellen slaapkamers linnenkasten Dekbedsets 1 persoons Latex matras Superieur lattenbodem matras Pocket veren matras Boxspring "para' 2e boxspring GRATIS Restant Sleep Dream lattenbodems Comforel met rits qoed wasbaar 32,95 Beestenmarkt 12, Goes. Tel. (0113) 23 22 13 Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 13 DE VLIJT RUIMT OP Tromgeroffel tijdens Small Sail Veere door bo van scheyen VEERE - De Stichting Promotie Veere (SPV) organiseert dit jaar Small Sail. Het weekend van vrijdag 31 augustus tot en met zondag 2 september staat volle dig in het teken van de kleinere zeilschepen. Authentieke hoog aarzen, platbodems, tjalken, hengsten en Zeeuwse schou: wen varen het historische ves tingstadje Veere binnen. Twee jaar geleden was het Small Sail-evenement een van de hoogtepunten bij de viering van het 450-jarig bestaan van Het evenement is mogelijk ge maakt door Stichting Promotie Veere, de Middenstandsvereni ging Veere en de Rabobank Walcheren-Noord Beveland. Bijna alle ondernemers in Veere hebben de handen ineengesla gen om van dit evenement een jaarlijks terugkerend succesvol feest te kunnen maken. Er wor den meer dan vijfduizend men sen verwacht. Meevaren kan in overleg met de schipper en is voor eigen risico. Het nieuwe parkeerterrein langs het kanaal biedt plaats aan 380 auto's. De schepen liggen in het voorste deel van de jachthaven en langs de steigers van de Rede van Veere, het Lutjesstrand. het Markiezaat Veere. Adri Franke en Roland de Wit, beide van de SPV, hadden het idee op gevat om dit succesvolle evene ment te herhalen. Veere leent zich uitstekend om een speciale maritieme sfeer te creëren. "Het evenement ademt gemoedelijk heid uit", zegt De Wit. "Bewo ners, bezoekers, ondernemers en toeristen beleven het evene ment gezamenlijk. Het zet Vee re weer op de kaart. Iedereen denkt altijd dat Veere wijd en zijd bekend is, maar uit onder zoek is gebleken dat dat lang niet het geval is", vult Franke aan. "We hopen dat iedereen er plezier aan beleeft en dat de be trokkenheid onderling hierdoor weer een stimulans krijgt." De stichting is in zee gegaan met de Vereniging Rond- en Platbo dems Zuid West Nederland en Vlaanderen. Deze biedt een groot en gevarieerd botenbe- stand, van grundels en schok kers tot broeiaken en zeeschou- wen. Er worden in Veere meer dan vijftig schepen verwacht, waaronder een aantal sleep bootjes uit 1900. Deze kregen motoren. Via het Kanaal door Walcheren wordt de intocht vrijdagmiddag rond 15.00 uur verwacht. VEERE - Op zaterdag begint de dag met een ontbijt in De Korenmaat, een voormalig schooltje in het centrum van het stadje. De schepen zijn te bezichtigen en er is admiraal- zeilen. Om 15.30 wordt de ad- miraalsgroet gebracht. Burge meester Van der Zwaag van Veere kruipt in de huid van de admiraal. Het hoogtepunt van Small Sail is De Slag Om Veere. Zaterdag vanaf 21.00 uur varen de schepen het Veerse Meer op om deze his torische slag na te bootsen. Silhouetten tekenen zich schimmig tegen de horizon af. Het schemerdonker valt over het water. De spanning stijgt, lichtflitsen schieten over het water en door de lucht. Trompetten en trom mels versterken het onheil spellende gevoel dat er iets staat te gebeuren. De muziek vereniging Veere's Genoegen heeft de muzikale omlijsting in handen. Het schouwspel ademt de sfeer van weleer en wordt afgesloten met een schitterend vuurwerk. En... als de klokken luiden keert de rust op het water terug. Cinderella, van Dijck, Essenza enz. vanaf volop keus 90 x 200 640,- elektrisch verstelbaar vrijstaand model 180 x 200 inclusief 2 bijpassende matrassen A26ÜT- nu 3.495, 21 cm dik anti-allergisch/ 90 x 200 90x200 www.slaapvoorlichters.nl Small Sail Veere verwacht meer dan vijftig schepen, foto: pr

de Faam | 2007 | | pagina 13