3 Extra concert van Blof bij Film by the Sea Schilderijen wapperen in Wemeldingse wind COUJNSPLAATSE DAGEN Legendarisch duo in beeld Nederlands eerbetoon aan The King Festival opent met première UMOJA Live Heineken Music speelt in Bar Le Clochard VRIJDAG 10 AUGUSTUS ZATERDAG 11 AUGUSTUS Meer info: www.colijnsplaatsedagen.nl TT^VATa'i'v/TiilDe Faam Woensdag 8 augustus 2007 - Pagina 28 Uit het Plakboek van de Revue Compleet' is een uitgave die een schitterend beeld geeft van het roemrijke verleden van het meest legendarische duo Snip Snap. De drie dvd's bevatten niet alleen de complete zes afleveringen van de gelijknamige AVRO-serie maar ook bonusmateriaal. Tezamen geven ze een boeiend beeld van Willy Walden en Piet Musyelaar met geestige sketches, fraaie ballet ten en zang- en acteerwerk. Deze dvd-box gaat vooral over de dames Snip Snap die bij toeval in 1937 werden geboren in radioprogramma De Bon te Dinsdagavondtrein. WIUY WAIÖIH S PUT MOYSHÜR UilK üiSfKKiBIXéttt m Sf SSMtf ÜN« SSEEHE5, UlSttSi» AKM90ÏE5 K Op 16 augustus is het alweer dertig jaar geleden dat The King overleed. Ter gele genheid van dit speciale herdenkingsjaar J*/ wordt die dag de ultieme Elvis verzame- laar uitgebracht. Uniek aan deze verza melaar is het samenspel met de Neder landse Elvis fan. In samenwerking met de i Nederlandse Elvis fanclub zijn 150 hits iJ geselecteerd, waarop middels de speci- aal ontwikkelde website www.elvispres- iey.nl door iedereen kon worden gestemd. j| De 50 meest gekozen Elvis hits vormen de dubbel CD Elvis The Dutch Collection. I Op het Elvis Memorial Concert (16 au- BHHHkIBuI gustus in Valkenburg) zal Wanda Jacks on, die in de jaren '50 een romance met Elvis had, het eerste exemplaar van Elvis The Dutch Collection overhandigd krijgen uit handen van initiatiefnemers René Shuman AngepEye. VLISSINGEN-Tijdens de negen de editie van het Internationaal Filmfestival Film by the Sea neemt Blof en hun Umoja-pro- ject een belangrijke plaats in. Vrij dag 14 september opent het festi val met de wereldpremière van de film Een Manier Om Thuis Te Komen-UMOJA Live. Deze mu- ziekdocumentaire laat zien hoe de cd/dvd UMOJA tot stand is ge komen. Concertbeelden vormen samen met het imponerende verhaal van Peter, Bas, Norman en Paskal, over muziek, elkaar en de wereld, de basis van de film. De feestelijke publiekspremière van deze film is op zaterdag 15 september in Cine City te Vlissin- gen maar helaas al uitverkocht. Gelukkig heeft het festival voor de liefhebbers nog meer Blof in pet to. Omdat de publiekspremière zo snel was uitverkocht, geeft Blof donderdag 20 september een ex- tra concert. Tijdens dit optreden draait het om pure BL0F. Semi- akoestisch en superintiem. Kaar ten kosten 30 euro en zijn nu in de voorverkoop. Woensdag 19 september treden Carel Kraayen- hof y Su Sexteto Canyengue op. Hij en zijn tango-sextet worden daarbij ondersteund door de bandleden van Blof die een gastoptreden verzorgen. Carel Kraayenhof kreeg nationale be kendheid toen hij in februari 2002 Maxima Zorreguieta tijdens de kerkelijke inzegening van haar huwelijk met kroonprins Willem- Alexander tot tranen wist te roe ren met zijn versie van Adios No- nino. Kaarten voor dit concert kosten 20 euro. Aanvang: 22.00 uur. Kaarten zijn te koop via ww.filmbythesea.nl en aan de kassa's van CineCity Vlissingen, de Drvkkery Middelburg of in de Biblioservicebus. Live muziek rond Marc Chagall GRIJPSKERKE - In de reeks Marc Chagall tentoonstellingen en evenementen geeft Pieter Zuidema donderdag 9 augustus een lezing in Galerie De Ossen- berg in Grijpskerke. Het onder werp is de etsenreeks Matemité en de zelfportretten van kunste naar Marc Chagall. De avond wordt opgeluisterd met muziek waar Chagall zich verwant mee voelde. Pianiste en zangeres Riet Amir zingt liederen van Schubert en Brahms en bege leidt zichzelf daarbij op de vleu gel. Marc Chagall werd in 1887 in Wit-Rusland geboren in een chassidisch Joods gezin. Deze arme maar gelukkige periode keert regelmatig terug in zijn werk. Nadat hij op de basis school kennis maakte met teke nen kreeg hij vanaf 1906 schil derlessen van een lokale kun stenaar. Zijn moeder stimuleer de zijn kunstzinnige ambities en een paar maanden later stu deerde hij aan de kunstacade mie in St. Petersburg. Chagall heeft een eigen dromerige stijl met sporen van het Expressio nisme, Kubisme en Fauvisme. Zijn inspiratie was de Russische volkskunst, het volksleven, Bij belscènes, zijn herinneringen aan zijn jeugd en de rol van het Jodendom hierin. Hij combi neerde elementen hiervan met onder andere kleuren van de moderne stijlen die hij later in Parijs ontmoette. Zijn jeugd is een terugkerend thema in zijn werk. De rabbi's, geitjes en mu zikanten die in zijn schilderijen figureren, vinden daar hun oor sprong. Chagalls werk is zeer WEMELDINGE - 210 schilderij en wapperend in de wind. Kan dat? Ja, dat kan. Op zaterdag 18 en zondag 19 augustus tijdens de Kunst- en Natuurroute in Wemeldinge. Langs het slop van de Dorpsstraat naai" het ate lier van de aquarellist Henk Bis schop hangen 210 werken van leerlingen van de beide basis scholen uit Wemeldinge. Alle werken zijn gebaseerd op het thema Uut de Kunst, waarbij ze hun impressie van de Zonne bloemen van Vincent van Gogh geven. Bisschop zelf heeft naar aanleiding van het thema acht aquarellen gemaakt, gelicht uit de werken van beroemde schil ders van onder andere Mondri aan, Picasso, Meindert Hobbe- ma en Toulouse-Lautrec. Ook in atelier Karibu, deelnemer twintig van de route zijn twintig aquarellen in wording te be wonderen, naai' aanleiding van het ringsteken van Wemeldin ge. Ook aquarellen van Bloe men, landschappen en zeege zichten worden hier geëxpo seerd. In 1998 is de Kunst- en Natuurkring Werrieldinge opge richt met het doel om kunst en natuur toegankelijk te maken voor een breed publiek. Zater dag 18 augustus zijn de ateliers geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Zondag 19 augustus van 12.00 tot 17.00 uur. Meer info: www.kunstroute.net uitbundig van kleur. Picasso zei eens over hem 'de enige kunste naar die nog weet wat kleur is'. Het begint om 20.00 uur en kost 11 euro. Zie voor meer informa tie www.deossenberg.nl GOES - De coverband LINK treedt vrijdag 10 augustus op in Bar Le Clochard aan de Vlas- markt 18 te Goes. Onder de ver zamelnaam Heineken Music verzorgt Heineken swingende avonden in diverse horecagele genheden. Gespeeld door een band die zijn sporen al dubbel en dwars verdiend heeft en borg staat voor een avond volop ge nieten. Vijf professionele muzi kanten laten horen hoe lekker popmuziek kan klinken. Stoere sounds in een mix van Engelsta lige en Nederlandse covers. En altijd in de juiste verhouding tussen stevig, dansbaar en mee zingen. Het concert begint om 21.00 uur. Entree: gratis. GRATIS introductieduik in grote duiktank (vanaf 12 jaar) Fruittella truck, met allerlei activiteiten voor de kinderen Optreden Wallie de Clown Kweekprodukten Oosterschelde Bezichtiging politieboot Kunst- en Creamarkt Diverse kermisattracties Diverse muziekoptredens Grote bunavtoren Vliegerdemonstraties Radiografisch bestuurbare bootjes 10.00-18.00 Braderie en kindervrijmarkt *11.00-16.00 Elk uur rondvaart Oosterschelde 2,50) 11.30-16.00 Spectaculaire powerboot waarop u tegen betaling kunt meevaren, ÏOO km/uur! 12.00 en 14.30 Demonstraties Dansschool Janvier 14.00 Demonstratie brandweer 16.00-17.00 Optreden Bruinisser vissërskoor 17.00-19.00 Optreden The Druids 21.00 Feestavond vismijn - Verder op zaterdag - - Speciale kindermiddag - 13.00 Zeeuws kampioenschap krabben vissen 14.00-17.00 Kinderspelen Voorstraat 19.00 Ballon oplaten haven 19.00 Kinderdisco in vismijn. 20.30 Jumpstyle in de Vismijn 22.00 Feestavond vismijn Marc Chagall staat in Zeeland centraal foto: p.r.

de Faam | 2007 | | pagina 28