Zeeland, dat is genieten! Te weinig huurhuizen verkocht Genieten bij Juliana Nieuwe Rijschool Kastaci Pims Makelaardij bemiddelt De Faam Controles van vakantiekrachten Wisselbeker voor Mediterraneo 't Zottekot in Vlaams ANWB-boek Uitbreiding van de Witte Raaf Corporaties mogen korting geven op huizen siz mkcm génictcm! Woensdag 8 augustus 2007 - Pagina 15 Peukvri' door jacco van maldegem DOMBURG - De crew van het Domburgse café Tramzicht heeft afgelo pen zaterdag de plaatse lijke stranden over spoeld met str andasbak jes. Om het honderdjarig bestaan van het etablisse ment te vieren en het scho ne strand te promoten. En wat gratis is, vindt gretig af trek. (19) uit Middelburg, - normaal glazenloper en bediening - wat tegen. "Ér ligt niet zoveel doel groep," verwijzend naar de aan wezigheid van zijn flyers die jeugdigen moeten verleiden tot een bezoek aan het café. Als hij een asbak uitdeelt, zegt een meisje lachend dat de pun tige onderkant haar aan iets an ders doet denken. "Het zal de alcohol van gisteren nog wel zijn," zegt ze. Hiddes zintuigen zijn alweer op zoek naar pakjes sigaretten, rook en aanstekers. Want het roken wordt beloond deze zo merse zaterdag. Veel badgasten reageerden leuk op de actie met de asbakjes foto: feuce buonadonna VLISSINGEN - De arbeidsin spectie is begonnen met de jaarlijkse controles van de ar beidsomstandigheden van va kantiemedewerkers in Zee land. De inspectie bekijkt of de bedrijven de werktijden en ar beidsomstandigheden in acht nemen. Tijdens de controles vorig jaar kwam naar voren dat bij de helft van de bedrij ven en instellingen iets mis was. MIDDELBURG - Restaurant Mediterraneo in Middelburg is tijdens het Mosselfestival uitgekozen tot winnaar van de Mosseltroffee. Dit is bepaald door de organisatie en de Middelburgse Mosselman. Het restaurant is vereerd om dat zij, ondanks alle drukte, ruimte en tijd hebben ge maakt om bijna alle artiesten te voorzien van een gezellig ta fel en eten. Ook zat Mediterra neo elke dag al vanaf 13.00 uur vol. VLISSINGEN - Vlaams specia liteiten restaurant en Belgisch bier café 't Zottekot in Vlissin- gen staat in het nieuwe boek van de Vlaamse ANWB. In de uitgave van dit jaar staat Zee land centraal en vanwege het unieke karakter van het bedrijf is 't Zottekot uitgekozen als aanrader voor de Vlaamse toe rist. Het stukje vermeldt de keuken, de inrichting en de ze stig soorten Belgisch bier die op de kaart staan. ARNEMUIDEN - Camping De Witte Raaf in Amemuiden mag van het Middelburgse college van B W uitbreiden. Ook komt er een overdekt zwembad, een kinderboerde rij, midgetgolfbaan en een bowlingbaan. Verder komen er paal- en dijkwoningen ge richt op de watersporters. Omdat de camping deels op openbaar terrein uitbreidt, wordt ter compensatie een openbaar gebied ingericht. GOES - De Vereniging Eigen Huis vindt dat corporaties veel te weinig huurwoningen ver kopen. De afgelopen vief jaar hebben corporaties gemiddeld 5.750 huurwoningen per jaar aan zittende huurders ver kocht en nog eens zo'n 8.000 woningen aan derden. Op een aantal van drie miljoen huurwoningen is dat veel te weinig, vindt Eigen Huis. De vereniging pleit voor een krachtig beleid waarbij op gro te schaal wordt overgegaan op verkoop van huurwoningen. In dit kader lanceert de vereni ging het idee dat huurders na verloop van tijd van woning corporaties het recht moeten krijgen om hun huurwoning te kopen. Uit onderzoek door In- tomart in opdracht van Ver eniging Eigen Huis blijkt dat 67 procent van de Nederlanders dit steunt. Eigen Huis is positief over de onlangs gepubliceerde rege ling van minister Vogelaar om woningcorporaties de moge lijkheid te geven een deel van de rentelasten over te nemen als een starter de volledige ren telasten (tijdelijk) niet zelf kan financieren. De vereniging merkt op dat woningcorpora ties deze regeling ook mogen gebruiken bij het inzetten van verkoopvarianten en eigen kortingsregelingen. Woning corporaties mogen dus huur woningen met korting verko pen én een deel van de rente lasten van starters overnemen. Vereniging Eigen Huis vindt het belangrijk dat de kloof tussen huren en kopen zoveel mogelijk wordt verkleind en dat huurders in staat worden gesteld om een woning te kopen. Dat gebeurt tot nog toe te weinig, vindt de vereniging. Jan van Harinxma is exploitant van Juliana foto: l janssens ARNEMUIDEN - Grand Café Restaurant Juliana aan de Zilverenschorweg 1 in Amemuiden opende vorige maand. "We hebben een eigen jachthaven en er ko men veel wandelaars en fietsers naar ons toe", ver telt exploitant Jan van Ha rinxma. Juliana heeft een groot terras, waar van het vrije uitzicht op het Veerse Meer kan worden genoten. Er is een barbecue en voor de kinderen staan er speel toestellen. Juliana biedt een prima menukaart; met als topper van nu de mosselen. Men kan reserveren voor bruiloften en partijen mét overnachting. Het pand is rolstoelvriendelijk en heeft een invalidentoilet. Tele foon 0118-601610. GOES - Zeeland is 52 weken ge nieten. Dat weet de Zeeuw al lang, maar nu heeft ook uitgever van reisboeken Mo'media, dat ontdekt. In de boekwinkel ligt namelijk sinds kort het boek Zeeland, 52 weken genieten! Een boek vol adresjes van an tiekboerderijen, restaurants, winkels, musea, strandtenten en nog veel meer. Het boek neemt toeristen, maar wellicht ook de Zeeuw zelf, mee door de provincie. Samenstelster Sonja Barentsen schrijft over lekker eten bij De Kromme Watergang maar ook over wandelen in Het Zwin en kamperen bij de boer. Korte duidelijke beschrijvingen en adresgegevens maken het de lezer extra makkelijk. Daarnaast heeft Mo'media veel aandacht geschonken aan mooie fotogra fie. De lezer kan het niet ont kennen: het boek én Zeeland zijn een lust voor het oog. Zeeuwse recepten en een strandgids maken het boek compleet. Het boek telt 120 pa gina's en kost 14,95 euro. Raziye Kastaci is een rijschool begonnen foto: leon janssens MIDDELBURG - Deze week begon Autorijschool Kastaci in Middelburg met het ge ven van lessen. Mevrouw Raziye Kastaci, onlangs ge slaagd als bevoegd rij-in- structrice, verzorgt de oplei ding voor rijbewijs B. Kasta ci: "Ik werkte als secretares se maar na de geboorte van mijn dochter wilde ik iets anders. Over rij-instructrice heb ik informatie ingewon nen. Ik vind het een mooie uitdaging om iemand an ders te leren autorijden. Dat lijkt mij heel leuk." De eerste les is gratis en Kastaci werkt tegen een aantrekkelijk ta rief. Aanmelden kan via 06- 450 89977; info www. rij- schoolkastaci.nl. Na enig handen- en voetenwerk begrijpt een Duitser de bedoe ling van het plastic cadeautje. "Sehr gut, danke," zo luidt zijn mening. Verderop liggen vier Nederlandse jongens op hun buik te zonnen. Een asbakje wisselt van eigenaar. "Tram- zicht, daar waren we woensdag ook. Het was er enorm warm." Een van de crewleden pareert de kritiek vakkundig met de re torische vraag of het de feest vreugde heeft bedorven. "Nee, dat ook weer niet." Tevreden trekt de Tramzicht-karvaan ver der. VLISSINGEN - Pims Makel aardij aan de Kreekrug 25 in Vlissingen is het bedrijf van Angélique van de Belt. "Ik bemiddelde wat in recre atiewoningen en dat breidt dan verder uit. Twee jaar heb ik een makelaarsoplei ding gevolgd en haalde ik diverse certificaten. Een lo gisch gevolg daarvan is dat ik een eigen bedrijf begon. Ik kom tenslotte uit een on dernemersgezin. Het feit dat ik een vrouw ben wordt door de meeste klanten als prettig ervaren. Ik geef een volledig pakket voor een gunstig tarief. Het hele tra ject wordt gevolgd tot het notarisbezoek. En ik bied nazorg." Informatie via te lefoon 0118-435940 www.pimsmakelaardij.nl 52 weken genieten in Zeeland foto: p.r. Het strandpubliek valt Hidde Angélique van Pims Makelaardij foto: leon janssens

de Faam | 2007 | | pagina 15