GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN NIEUWE AANWINST IN MUZEEUM: DE HOOGAARS MET DE WITTE KOFFIE POT GRATIS ZOMERACTIVITEITEN Vlissingen in beweging VERGADERINGEN COMMISSIES C E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. het bouwen van een woning+garage Palts 18 2e fase 2. het aanbrengen van reclame Papegaaienburg 5 3. het bouwen van een snackbar Papegaaienburg 44 B) Aanvraag sloopvergunning: 1het slopen van een bankgebouw +luifel Papegaaienburg 2 2. het slopen van asbesthoudende materialen Hobeinstraat 4,6, en 6A De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. het slopen van asbesthoudende materialen Badhuisstraat 50, 19-07-2007 2. het slopen van asbesthoudende materialen Frankrijkweg 2, 19- 07-2007 3. het plaatsen van een betonbak Europa weg Zuid 4, 19-07-2007 4. het plaatsen van kozijnen in het trappenhuis en het vergro ten van hoekappartementen Badhuisstraat 178, 19-07-2007 5. het (slopen) verwijderen van asbesthoudende materialen Ho beinstraat 4,6 en 6A, 25-07-2007 6. het plaatsen van een carport Van der Veerlaan 1, 25-07-2007 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstelling bestemmingsplan voorschriften Middengebied Met betrekking tot de ingediende aanvraag van de heer Tamgac om bouwvergunning voor de bouw van een vrijstaande woning aan de J. Is- raelslaan (kavel 92) willen wij positief beslissen op het verzoek om met toe passing van artikel 13.3.1.1idb van de voorschriften van het bestemmings plan Middengebied vrijstelling te ver lenen van de toegestane bouwhoogte tot een maximum van 9.90 meter. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen ge durende twee weken, ingaande 2 augustus 2007 t/m 15 augustus 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Kru- gerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mon deling zijn zienswijze bij ons col lege indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118 - 48 73 39). Vrijstelling Wet op de ruimte lijke ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met ingediende bou waan vragen: 1. F.I. Azuonwu voor het bouwen van een berging bij de woning Westerscheldestraat 35; 2. M. Hengst voor de uitbreiding van de woning Galgeweg 9 Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daar toe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, lig gen de bouw- en situatieteke ningen gedurende zes weken, ingaande 2 augustus 2007 t/m 12 september 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Ge durende deze termijn kan een ie der schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLIS SINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een af spraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 16 en 30 au gustus 2007. Herontwikkelingsproject Nieuwendijk 35-39 Vrijstelling artikel 19, lid 2, Wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. Afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuurs recht, bekend, dat vanaf 2 augustus 2007 gedurende zes weken (dus t/m 12 september 2007) in de publieks- balie van het stadhuis, Paul Kruger straat 1 ter inzage ligt het heront wikkelingsplan van Marsaki bv, met de daarbij behorende ruimtelijke onderbouwing, om de voormalige panden van Dert, plaatselijk bekend Nieuwendijk 35-39, te herontwik- kelen tot wonen. Het plan voldoet niet aan het ter plaatse geldende bestemmings plan Binnenstad voor wat de be oogde woonfunctie op de begane grond betreft. Wij zijn voorne mens planologische medewerking te verlenen aan dit plan. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruim telijke Ordening biedt ons college de bevoegdheid tot het verlenen van vrijstelling van een geldend bestemmingsplan. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze indienen bij ons college ten aanzien van dit plan. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een af spraak gemaakt worden met Dhr. W. Huige van de afdeling publieks zaken, tel. 48 73 39. Vestiging pedicuresalon Mein- dert Hobbemalaan 28 Op grond van artikel 3 van de voor schriften van de 'Regeling huisver bonden beroepen en bedrijven' maken wij het volgende bekend. Mevrouw R.D. Zandvliet heeft ver zocht in de woning Meindert Hob- Het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen heeft vorig jaar een bijzondermodel van een hoogaars in bruikleen verworven. Het model is vervaardigd door Han Reijnhout en is sinds kort te zien in het muZEEum. Het model van de hoogaars Arnemuiden 24 is door hem gemaakt als 'moedermodel'. Modellen van Reijnhout zijn te zien in diverse musea, waaronder het Nationaal Scheepvaartmuseum in Antwerpen. Han heeft samen met Jules van Beylen, in leven conservator van het Antwerps Scheepvaartmuseum en een autoriteit op maritiem gebied, onderzoek gedaan naar dit typisch Zeeuwse scheepstype. Daarbij is dit model ontstaan. Tijdens het onderzoek is het diverse keren aangepast. Voor de presentatie in het muZEEum heeft Han met toestemming van de eigenaar nog enkele aanpassingen gedaan om het model nog oorspronkelijker te laten lijken. De fictieve naam "Met de witte koffiepot" is ter onderscheid van een tweede model uit het museum in Antwerpen, dat een rode koffiepot heeft. Naast modelbouwer (onder andere in Miniatuur Walcheren) is Han Reijn hout illustrator in tal van (maritieme) uitgaven. Het muZEEum is de bruik leengever zeer erkentelijk. Het muZEEum is het hele jaar geopend van: Maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur Zaterdag, zondag en feestdagen 13.00-1 7.00 uur U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen, telefoon 011 §-412498. Wilt u meer informatie? Kijk dan op www.muzeeum.nl. Bewegen is goed voor iedereen! Daarom organiseert de gemeente Vlis singen onder de noemer 'Vlissingen in beweging' tal van sport- en bewegings activiteiten. Het doel van dit project is de inwoners van de gemeente Vlissingen meer aan het bewegen te krijgen. Ook deze zomer organiseert Vlissingen in beweging weer verschillende zomeractiviteiten speciaal voor kinderen. Hieronder een overzicht waarin je kunt vinden op welke datum welke activiteit wordt gehouden. De deel name voor alle activiteiten is gratis. Als je meer informatie wil over deze activiteiten, kijk dan eens op de website. Datum Activiteit Leeftijdscat. Locatie Tijd Wo. 1 aug. Stranddag 6-14 jr. Het Nollestrand 13-16.00 u. Vr. 3 aug. Skate-clinic en streekhockeytoernooi 10-14 jr. Parkeerplaats bij het Nollestrand 19-20.30 u. Ma. 6 aug. Voorronde panna Binnenstad 6-16 jr. Schoolplein de Branding 13-15.30 u. Di. 7 aug. Voorronde panna Middengebied 6-16 jr. Basketbalveld Bloemenlaan 13-15.30 u. Wo. 8 aug. Voorronde panna Bossenburgh 6-16 jr. Indianenveld Bossenburgh 13-15.30 u. Do. 9 aug. Voorronde panna Oost-Souburg 6-16 jr. Schoolplein Mozaïek 13-15.30 u. Vr. 10 aug. Voorronde panna Paauwenburg 6-16 jr. Basketbalveld Alex. Gogelweg 13-15.30 u. Wo. 15 aug. Zeeuwse finale Panna Knock-Out 6-16 jr. Stadhuisplein 14-17.00 u. www.viissingeninbeweging.nl bemalaan 28, een pedicuresalon te mogen vestigen. De beoogde ves tiging voldoet aan de regeling en de voorwaarden, gesteld in artikel 3 van genoemde regeling. Wij zijn dan ook voornemens de gevraagde vrijstelling te verlenen. Daartoe leggen wij de op deze vesti ging betrekking hebbende stukken gedurende een periode van zes we ken ter inzage van 26 juli 2007 t/m 5 september 2007. Gedurende deze periode kan een ieder een zienswij ze indienen bij ons college. Wijzigingen kinderopvang Vlissingen Het register Kinderopvang Ge meente Vlissingen is gewijzigd per 25 juli 2007. Het gewijzigde regis ter is terug te vinden op www.vlis singen.nl/loket. Vlissingen, 1 augustus 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN WOENSDAG 1 AUGUSTUS 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Op 30 augustus vergadert de ge meenteraad van Vlissingen. De voorbereiding van de raadsver gadering vindt plaats in de com missievergaderingen. De planning geeft aan dat de commissieverga deringen plaatsvinden op: 13 augustus commissie verkeer, ruimtelijke ordening, onderwijs, groen, afval en milieu, openbare orde en veiligheid (Vrogam en oov) 14 augustus commissie werk en inkomen, maatschappelijke ontwikkeling (wimo) 16 augustus commissie wonen, grondgebied en havens (wgh) 20 augustus commissie financiën, economi sche zaken, sport en cultuur (fesc) Alle commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur en vin den plaats in de raadzaal van het stadhuis van Vlissingen. De agenda's voor deze commis sievergaderingen zijn nog niet klaar. Dat betekent dat er nog wijzigingen kunnen komen in het bovenstaande schema. Wel is be kend dat onderstaande raadsvoor stellen worden voorgelegd aan de commissies. Noodverordening ex. Artikel 176 Gemeentewet, in het kader van de evenementen 400 jaar De Ruijter (commissie Vrogam/ OOV). 1 ste begrotingswijziging Olaz (commissie Vrogam/OOV). Herontwikkeling Baskensburg III (commissie WGH) Subsidiëring Stichting Platform Vrijwillige Thuiszorg Walcheren/ Steunpunt Mantelzorg (SPVTW/ SM) (commissie Wimo). Volgende week worden op deze pagina de agenda's van de com missievergaderingen van augustus gepubliceerd. Voor vragen en informatie kan u contact opnemen met de grif fie: griffie@vlissingen.nl of met T.Thiebosch, 0118-48 71 45. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad ,7-2007 DE

de Faam | 2007 | | pagina 8