Vakantie in Yerseke: direct naar de haven Genieten Een begrip Van schapenkaas tot pottenbakken Non-stop soulpower Woensdag 1 augustus 2007 - Pagina 32 is de zon De familie Plat uit Dalfsen geniet ondanks alle regenbuien van haar vakantie in Zeeland, foto: izaak verkeste Een supermarkt met zakken vol Zeeuws knabbelspek en genoeg paraplu's bij de kas sa, een speelautomatenhal, snackbar, eetcafé, wasma chines en prima verzorgd sanitair. Het is er allemaal op camping De Witte Raaf. Ook een veld met vijftien ingerichte tenten van Vacansoleil. Daar zit Shari Schmidt (17) uit Nijmegen te genieten van de zuinige zon. "Het weer had beter gekruid. Graag was ik elke dag gaan zwemmen. Maar in de regen doe ik dat niet. Vandaag ga iknaar het bin nenbad van Goes. Ik ben in Vlissingen en Middelburg geweest en op de camping was er volleybal en film", zegt ze. "Waar is de haven met de mosselen?", vraagt familie De Gram uit Beesd. foto: izaak verkeste NEiiUDe Faam door josie kneepkens GOES - Het ZomerOrkest Nederland, kortweg ZON, speelt op woensdag 8 au gustus op de Dam in Goes. ZON is een bijzonder harmo nieorkest dat zoveel mogelijk jonge muzikanten de kans geeft om in een goed en gemotiveerd orkest mee te spelen. Elk jaar opnieuw wordt het ZON sa mengesteld uit amateurs en conservatoriumstudenten van 16 tot en met 23 jaar, afkomstig uit heel Nederland. Het Zomer Orkest Nederland geeft ieder jaar twaalf concerten in de maand augustus in Nederland. Blaasmuziek Een andere doelstelling van de Stichting ZomerOrkest Neder land is om op een originele ma nier blaasmuziek te promoten aan een zo groot mogelijk pu bliek. Ze spelen daarom op plekken in de openlucht waar 1 veel mensen komen, zoals op terrasjes en winkelcentra. De traditionele uniformen zijn ►thuisgelaten. De 'concertkle- Het ZomerOrkest Neder land ging in 1987 voor het eerst op tournee. Door de ja ren heen is het uitgegroeid tot een begrip binnen de muziekwereld. Het orkest bestaat ieder jaar uit een an dere bezetting dat wordt sa mengesteld uit vijftig jonge talentvolle muzikanten uit heel Nederland die in een korte tijd een uitdagend pro gramma instuderen. Het or kest speelt van 20.00 tot 22.00 uur op het parkeerter rein bij Grand Café Raymon- do, Dam in Goes. Info: www.zomerorkest.nl. ding' bestaat uit een korte broek, T-shirt en baseballpet. Het repertoire varieert van Ba rok tot Rock. Elk jaar is er tijdens de zomertoumee een solist te horen. Dit jaar zal de 21-jarige bugelis- te Jantien van den Boogaard meegaan als soliste met het Zo merOrkest Nederland. punt om te vertrekken. Wij heb ben het weer tegen gehad, dus zijn we naaf het Arsenaal in Vlissingen en het zwembad in Goes geweest. Gelukkig hebben wij ook een dagje aan het water gezeten", zegt de inwoner van Zoetermeer. Iets verderop zit een Duitse da me voor een oude witte caravan een boek te lezen. Een man zet optimistisch de parasol om hoog. Op één van de kampeer- velden met twee tenten en een caravan staat ook de camper van de familie A. Plat uit Dalf sen. Ze zijn een dag eerder aan gekomen. "Wij komen vanuit Luxemburg. Daar was het rede lijk mooi weer", zegt de vakan tieganger. Het liefst zaten we dichter aan de zee, maar wij wa ren te laat met boeken. Alles zat vol", aldus Plat. Drie Limburgse mannen zitten met ontbloot bovenlijf van de zon te genieten voor hun cara van. "Gelukkig is het vandaag een goede dag. De rest was niet best. Te veel regen. Wij beslui ten elke dag spontaan wat we gaan doen. En elke dag is dat shoppen", zegt P. Fransse uit Roermond. Jeroen van Ugten uit Meijel (19) lijkt weinig last te hebben van het kwakkelende weer. "Ik ga graag naar het café", vertelt hij. YERSEKE - In het dorp Yerse ke is het op vrijdagmiddag niet druk. "De toeristen gaan direct naar de mosselen en oesters in de haven. Daarom komen er weinig mensen. Dat is jammer", zegt de bar- keepster van een café-restau rant treffend. Aan de bar zitten drie stamgasten en op het overdekt terras eten een paar mensen mosselen. Bij het raam lunchen vier jonge gas ten. Een kwartiertje later verlaten ze per auto met veel bombarie het vredige plaatsje. Bij de Oes- terbeurs in de Wijngaardstraat zitten meer mensen te genieten van de mosselen. En van de zon. Dat doet ook C. Van Oers, die va kantie in eigen dorp viert. "De mensen vragen altijd naar de ha ven. Ik heb niet het idee dat ze voor iets anders komen", zegt ze. Dat geldt zeker voor de familie De Gram uit Beesd. "Wij houden va kantie op Schouwen-Duiveland en zijn net aangekomen. Bij de VW gaan we de weg naar de ha ven vragen. Ik was hier als kleine jongen en nu kom ik met mijn ge zin. Yerseke is echt een leuk Zeeuws dorp. Maar vandaag gaan wij mosselen eten. Mijn zoon Rick gaat ze voor de aller eerste keer proeven", vertelt P. de Gram. Terwijl een groepje kinde ren vist in de Oosterschelde, is het behoorlijk druk in de haven. Ook de winkeltjes van de beken de mosselbedrijven hebben over klandizie niet te klagen. Eerder vorige week was het weer in Zeeland niet best. Zo kreeg de politie Zeeland dinsdag in twee uur tijd zo'n vijftig meldingen van overlast door de barre weerom standigheden. Bomen zijn omver gewaaid, en losse takken kwa men op het wegdek terecht. In Middelburg landde een boom op het dak van een chemisch toilet en de nieuwe parkeergarage aan de Spuistraat in Vlissingen kreeg zijn waterdoop. Daar kwam het regenwater naar binnen. De stal- tent van Circus Renz Berlin in Veere ging de lucht in. Dat ge beurde ook in Goes bij de tenten van een scoutingvereniging. door marcel van der voort ARNEMUIDEN - Na de re-v genbuien van afgelopen week hebben de vakantie gangers op camping De Witte Raaf in Arnemuiden hun kleding gewassen en gedroogd. Optimistisch zijn de korte broeken vrijdag weer aangetrokken en veel gasten genieten van de zon. Rond elf uur zijn de meeste va- kantievierders uit bed en aan de koffie. Anderen, vaak vaste gas ten, maken hun chalet of cara van schoon. Dat doet ook R. Au gustus uit Antwerpen. "Wij ko men al zevenendertig jaar naar deze camping. Door de regen stond het veld helemaal onder water. Dat heb ik niet vaak mee gemaakt. Het weer is niet goed, maar de rest wel. Anders zou den wij het hier niet zo lang uit houden. Wij komen graag naar Zeeland om te fietsen. Er zijn goede fietspaden op Walcheren en de Bevelanden", vertelt de Belg. In de speeltuin zijn ondertussen kinderen aan het wippen, glij den en schommelen. F. Penne- kamp wil juist één van zijn kin deren gaan duwen op de schommel. 'Wij staan op het Eindelijk eens zomer in Goes ZOUTELANDE - Donder dag 2 augustus houdt Zoutelande een Folklo ristische dag. Op die dag pakt het Zeeuwse zeedorpje Weer flink uit met oude ambachten als kant klossen, klompenkappen, glasblazen, stoelenmatten, pottenbakken en ook een touwslager en een hoefsmid geven acte de presente. Op de boerenmarkt is scha penkaas, witlof, mosterd, honing en andere boeren- producten te koop. Voor de kinderen zijn er attracties als minibotsauto's, springkus sen, draaimolen en mecha nisch ringrijden. Traditiege trouw houdt de muziekver eniging Luctor et Emergo haar jaarlijkse bazaar met tal van leuke prijzen. Verder is er een rommel markt op het plein voor de Distel. De ringrijders van 'De Zandruiter' bekampen el kaar in originele Walcherse klederdracht. De dag b.egint om 14.00 uur. Vanaf 21.00 tot 24.00 uur gaat het feest ver der met live muziek. VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is op vrijdag 3 augustus het inloop nachtmarkt concert Boaz Black the Soul Patrol. De Zeeuwse soulband bestaat uit een blazerssectie, ham mond, piano, bas, gitaar en drums. De muzikanten be geleiden de drie backing vo cals en de leadzanger Boaz Black. Het optreden begint om 22.00 uur, entree kost vijf euro.

de Faam | 2007 | | pagina 32