Winnaar van fotowedstrijd legt de ziel van Zeeland vast Prijzen rrii'MHMpe Faam Woensdag 1 augustus 2007 - Pagina 29 Een Bloffoto Foto Verschoore, met onder andere vestigingen in Goes, Middelburg en Souburg heeft de prijzen beschikbaar gesteld. Winnares Karin de Boer krijgt een waardebon van tweehonderd euro. Daar mee kan ze fotoaccessoires of een camera aanschaffen. De nummers twee en drie (Mariëlle van den Berg en Annemiek Dockheer) krij gen ieder een waardebon van 75 euro. MIDDELBURG/GOES - 'Een foto die zo bij een nummer van Blof past.' 'Een compositie zonder poespas.' 'Een plaat die Zeeuwse eenvoud, rust en leegheid van het land schap uitstraalt.' 'Een foto die op het juiste moment gemaakt is.' Dat zijn de woorden waarmee de jury de winnende foto typeert van de lezersactie om mid dels foto's Zeeland te pro moten. En die winnende foto die de ziel van Zeeland vastlegt, is gemaakt door Karin de Boer uit Middel burg. Een fascinerende wolkenpartij en het strand dat als een spie gel twee eenzame zielen draagt. De foto van De Boer heeft iets dramatisch en moois tegelijk. "De reden dat ik deze foto heb opgestuurd is dat Zee land toch voor mij en de kinde ren een gevoel van ruimte en rust geeft", zegt De Boer. "Het strand, de zee, de wolken...al tijd fascinerend." Eind vorig jaar riepen de Zeeuwse weekkranten hun le zers op foto's in te sturen die Zeeland promoten. Honder den foto's kreeg de redactie binnen. Van eenvoudige kiek jes tot bijna professionele pla ten. Voor de jury, bestaande uit Jaap Wolterbeek, fotograaf voor De Faam en De Bevelan der, Petra Rouwendal van de Provincie" Zeeland, Arjen Ver schoore, eigenaar van Foto Verschoore en Dennis Rijsber- gen, eindredacteur van De Faam en De Bevelander, was het een hele klus alle foto's te beoordelen. De jury lette daarbij vooral op foto's die 'door de gewone Zeeuw' gemaakt kan worden. Geen gerommel met digitale bewerkingsprogramma's als Photoshop dus. De foto's moesten ook de beleving van Zeeland in zich hebben. De nummer twee heeft ook die facetten in zich. Een foto die niet het dramatische land schap benadrukt, maar juist de vrolijkheid van de zomer. Of zoals de maakster Mariëlle van den Berg uit Vlissingen zelf goed verwoordt: "Zon, zee, strand, wij omarmen Zee land." Dochtertje Madeira laat op de foto zien hoe dat moet. Vreemd genoeg ontving de re dactie maar erg weinig foto's over het traditionele Zeeland met ringrijden en klederdrach ten. Een van die schaarse foto's haalde de derde plaats. Een fo to van complete eenvoud, oor deelde de jury, die vond dat in een promotiecampagne toch ook de Zeeuwse traditie een plaats moet hebben. "Een ge durfde compositie om de per soon van achteren te fotogra feren", stelt jurylid Rouwendal. Maar juist daardoor krijg je als kijker eens een ander beeld van de Zeeuwse klederdracht. De maakster van de foto, An nemiek Dockheer wil met haar plaat een statement maken. "Klederdracht hoort bij Zee land, maar je krijgt er ook een weemoedig gevoel bij. Want je ziet de klederdracht bijna al leen op jaarmarkten en fairs. En dat is jammer."

de Faam | 2007 | | pagina 29