Kermis in Middelburg Wie gaan naar de Zeeuwse pannakampioenschappen? VTO/W.MIDDELBURG.NL dé Weekkrant De Faam Van der Valk naar Middelburg Standwerkerconcours in Lange Delft Rondleiding langs opgravingen Mortiere Uitbreidingsplannen camping De Witte Raaf Woensdag 1 augustus 2007 - Pagina 11 Het grootste horecaconcern van Nederland, Van der Valk, is van plan een hotel te bouwen in de zuidoostelijke hoek van Mortiere, tussen vrijetijdspark Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) en de golfbaan. De gemeente heeft daartoe ruim twee hectare grond aan het bedrijf verkocht. Het bouwplan, dat inmiddels een eind is gevorderd, omvat een viersterren hotel met 121 kamers, restaurants en vergaderruimtes. Het hotel krijgt ruim 260 parkeerplaatsen. De gemeente is enthousiast over de komst van het hotel. Al jaren staat een groot kwaliteitshotel van een gerenommeerde landelijke keten op het verlanglijstje van de gemeente. Op basis van het geldende bestem mingsplan Mortiere is de bouw van een hotel niet mogelijk. Om de bouw toch doorgang te laten vinden, wordt een zogenaamde vrijstellingsproce dure doorlopen. Als alles volgends plan verloopt, kan in het najaar de eerste spa de grond in. De oplevering is in de loop van 2009. Dit bericht is te lezen in de laatste nieuwsbrief 'Middelburg in bedrijf'. Die verschijnt vier keer per jaar en staat vol nieuwtjes over onderne mend Middelburg. De nieuwsbrief is verkrijgbaar op het stadskantoor. Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwerkerconcours gehouden. Tweeëntwintig standwerkers uit het hele land strijden om de eer ste plaats, die toegang geeft tot deelname aan de nationale kam pioenschappen. Dolle Donderdag is één van de druk ste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 9 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerconcours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerkerconcours is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Een jury beoor deelt de standwerkers op originaliteit, welbespraaktheid en overtuiging. De Nederlandse Kampioenschap pen worden dit jaar op 22 septem ber in Rotterdam gehouden. Op het concours van Middelburg is dit jaar de top tien van Nederlandse standwerkers te zien zijn, waaron der de huidige kampioen die afge lopen tien jaar vier keer Nederlands en drie keer Europees kampioen is geworden. Ook zullen vrouwelijke standwerkers van zich laten horen, zoals Nellie Polder-Koedam uit Rotterdam die verzorgingssetten verkoopt. De prijsuitreiking door wethouder Hannie Kool-Blokland is op donder dag 9 augustus om 16.30 uur in de Lange Delft op de hoek Segeer- straat. Elke woensdagmiddag om drie uur kunnen belangstellenden meelopen met een rondleiding langs de opgravingen in de Mortiere. Enkele weken geleden is ADC Archeoprojecten uit Amersfoort begonnen met een archeologisch onderzoek op de Mortiere. Daar doet zij onder andere onderzoek naar de resten van kruitmolen "De Een dracht". In de loop der tijd zijn de kruitmolens verdwenen en tot op heden is nog geen archeologisch onderzoek naar deze molens gedaan. Dat maakt dit onderzoek zo bijzonder. Met de opgravingen pro beren de archeologen meer te weten te komen over het productie proces, zoals welke stoffen zijn er gebruikt, en ook informatie te krijgen over de woon- en leefomstandighe den van de werklui in de kruitfabriek. Voor deelname aan de rondleiding kunt u zich opgeven bij Bernard Meijlink, telefoon 06 525 529 25 of Bram Silkens, telefoon 06 508 501 64. Het opgravingsterrein ligt tus sen de Nieuwlandseweg en de Jazzroute. Vanwege de modder is het aan te bevelen laarzen aan te trekken. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Vrijdag 3 augustus tot en met donderdag 9 augustus is het kermis in Middelburg. Zesendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. De kermis van Middelburg is een feest voor iedereen met attracties voor jong en oud. Van sensationele apparaten, zoals Extreme, No Limit en Magie Mouse tot aan een draai molen voor de kleintjes. Je kunsten tonen met behendigheidsspelletjes zoals Skee Ball, Hollycranes en Happy Wheels. Griezelen in Nederlands grootste spookhuis Thriller'. Ook voor oliebollen, zuur stokken en paling kunt u op de ker mis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maan dag tot en met donderdag is de ker mis van 10.00 tot 24.00 uur open. Beste attracties Ook dit jaar gaat een jury op pad om de beste attracties te beoorde len. Er zijn vier categorieën: beste behendigheidsattractie, beste kin derattractie, beste vermaakattrac- tie en de lekkerste attractie. De prijsuitreiking door wethouder Hannie Kool-Blokland is op dinsdag 7 augustus om 14.00 uur in 'Cheers' aan de Markt. Markt verplaatst De zaterdagmarkt van 4 augustus en de weekmarkt van donderdag 9 augustus verhuizen vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. Volgende week worden in de Middelburgse wijken de voor rondes panna gespeeld. De wijk- winnaars in drie leeftijdscatego rieën gaan door naar de Zeeuwse finale op woensdag 15 augustus in Vlissingen. Panna is een spel wat voornamelijk op techniek (voetbeweging) is geba seerd. Bij panna speel je in een kooi één tegen één. Het gaat erom dat je de bal door de benen van je tegen stander speelt panna) en dat je in balbezit blijft. Zodra dit lukt, ligt de tegenstander uit het toernooi en gaat de winnaar verder. Daarnaast kan iedere speler in het doel van de tegenstander scoren. Als je twee keer scoort dan ben je ook de winnaar. Maar panna gaat voor scoren. Dit wil zeggen dat, ook al staat je tegenstander een doelpunt achter, hij door een panna toch de winnaar kan worden. De gewone voetbalregels worden gehanteerd en op ieder veld is een scheidsrechter aanwezig. Er wordt gespeeld in drie leeftijdsca tegorieën: 6 -' 9 jaar, 10-12 jaar en 13-16 jaar. Alle wijkwinnaars in de drie categorieën gaan door naar de finale in Vlissingen. De kampioen in de leeftijdscategorie 13-16 jaar mag deelnemen aan de Nederlandse Kampioenschappen Panna KO. Deze worden gehouden op 18 november in Amsterdam. Speeldata voorrondes Maandag 6 augustus Grasveld Spinhuisweg (Magistraatwijk) Dinsdag 7 augustus Grasveld Drie Heuvels (Dauwendaele) Woensdag 8 augustus Grasveld Koepoortlaan (Centrum) Donderdag 9 augustus Grasveld Rijnstraat (Stromenwijk) Vrijdag 10 augustus Grasveld Meiveld/Scouting (Magistraatwijk) Alle voorrondes beginnen om 13.00 en duren tot 16.00 uur. Overige activiteiten Middelburg in Beweging organiseert ook nog andere sport- en spel activiteiten. Op bovenstaande data staat ook hin- dernisbaan opgesteld en zijn er tal van andere sportspelletjes. Informatie Mocht je nog vragen hebben, neem dan gerust contact op met Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97 of Dennis Winne, telefoon 67 56 76 of mail naar: p.de.guchteneire@middelburg.nl of d.winne@middelburg.nl. Kijk ook eens op www.middelburginbeweging.nl. Camping de Witte Raaf wil uit breiden. De gemeenteraad be spreekt de plannen op 27 augustus. Wanneer de raad instemt, is er op maandag 24 september om 20.00 uur een informatieavond in vereni gingsgebouw De Arne in Arne- muiden. Tijdens deze bijeenkomst worden de plannen toegelicht en kunnen bezoekers vragen stellen. Bewoners en gebruikers van jacht haven/bungalowpark Oranjeplaat worden deze zomer al geïnfor meerd.

de Faam | 2007 | | pagina 11