r Kermis in Middelburg Paul de Waard terug in Middelburg Zeeuws Kampioenschap Panna Eerste verblijfspassen pardonregeling uitgereikt Rondleiding langs opgravingen Mortiere Standwerkerconcours in Lange Delft Verdien een spekcheque rnmiffliflpe Faam Woensdag 25 juli 2007 - Pagina 9 De eerste 'Middelburgse' verblijfs vergunningen onder de pardonrege ling zijn uitgereikt. Twee broers uit Liberia, Peter en Amos Siakeh, heb ben deze vorige week woensdag op het stadskantoor in ontvangst mogen nemen. De pardonregeling geldt voor buitenlan ders die voor 1 april 2001 een asielaan vraag hebben ingediend en na deze datum Nederland niet hebben verlaten. Mensen die nog een procedure voor het verkrijgen van een verblijfsvergunning hebben lopen of die nog door het Rijk worden opgevangen en die volgens de Immigratie- en Naturalisatie-dienst (IND) in aanmerking komen voor het pardon, krij gen hierover de komende maanden bericht van de IND. Vreemdelingen die niet direct te vinden zijn voor de IND, maar wel bekend zijn bij de gemeente, worden door middel van een burge meesterverklaring aangemeld bij het IND. De vreemdeling moet dan wel voor 1 april 2001 een eerste asielaanvraag heb ben ingediend en aan kunnen tonen dat deze gedurende 2006 in Nederland was. In Middelburg komen ongeveer 350 mensen in aanmerking voor de pardonre geling. Waarvan zeventig alleenstaanden en ongeveer 125 gezinnen. De meeste van deze mensen wonen nu in het Middelburgs asielzoekerscentrum. Iniia De stichting Inlia Zeeland fungeert als frontoffice voor de gemeente Middel burg. Inlia neemt de gegevens op van mensen die aan bovenstaande criteria voldoen en overlegt met de gemeente over de burgemeesterverklaring. Informatie Meer informatie is te vinden op www.pardonnu.nl. Voor vragen over de regeling of de burgemeesterverklaring kunt u contact opnemen met Stichting Inlia Zeeland in Goes, tel. (0113) 24 63 75. Elke woensdagmiddag om drie uur kunnen belangstellenden mee lopen met een rondleiding langs de opgravingen in de Mortiere. Enkele weken geleden is ADC Archeoprojecten uit Amersfoort begonnen met een archeologisch onderzoek op de Mortiere. Daar doen zij onder andere onderzoek naar de resten van kruitmolen "De Eendracht". In de loop der tijd zijn de kruitmolens verdwenen en tot op heden is nog geen archeologisch onderzoek naar deze molens gedaan. Dat maakt dit onderzoek zo bijzonder. Met de opgra vingen proberen de archeologen meer te weten te komen over het productie proces, zoals welke stoffen zijn er gebruikt, als ook informatie te krijgen over de woon- en leefomstandigheden van de werklui in de kruitfabriek. Voor deelname aan de rondleiding kunt u zich opgeven bij Bernard Meijlink, telefoon 06 525 529 25. Het opgravingsterrein ligt tussen de Nieuwlandseweg en de Jazzroute. Vanwege de modder is het aan te bevelen laarzen aan te trekken. Traditioneel wordt op de laatste Middelburgse kermisdag het standwerkerconcours gehouden. Tweeëntwintig standwerkers uit het hele land strijden om de eerste plaats, die toegang geeft tot deel name aan de nationale kampioen schappen. Dolle Donderdag is één van de drukste dagen in Middelburg. Dit jaar is dat 9 augustus. Het is dan kermis op de Markt, standwerkerconcours in de Lange Delft en weekmarkt op het Damplein. De organisatie van het standwerkerconcours is in handen van de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel. Een jury beoordeelt de stand werkers op originaliteit, welbespraakt heid en overtuiging. Gemeente Middelburg deelt spek- cheques uit aan bewoners die zich inzetten voor hun straat en wijk. Initiatieven waar de buurt iets aan heeft. De aanmeldingsformulieren liggen klaar. De spekcheques staan voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. U kunt ook iemand anders voor een cheque nomi neren. De initiatieven kunnen van uiteen lopende aard zijn, zoals het opzetten van een boodschappenproject, het opknap pen van een speelvoorziening voor kin deren, het opzetten van een wijkkrant of een wijkfeest. Een jury beoordeelt de inzendingen. De jury bestaat uit zes Middelburgers en een administratief medewerker van de gemeente. Meer weten over de spekcheques? In het stadskantoor ligt een folder met spelregels, voorwaarden en aanmel dingsformulier klaar. U kunt ook bellen met Bram van Houte van de gemeente, telefoon 67 57 88. Of kijk op middel burg.nl onder de knop 'wijken en dorpen' Het aanmeldingsformulier moet voor 5 november binnen zijn. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Vrijdag 3 tot en met donderdag 9 augustus is het kermis in Middel burg. Zesendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. De kermis van Middelburg is een feest voor iedereen met attracties voor jong en oud. Van sensationele apparaten, zoals Extreme, No Limit en Wild Waterbaan tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Je kunt je kunsten tonen met behendigheidsspelletjes zoals Skee Ball, Hollycranes en Happy Wheels. Griezelen in Nederlands grootste spookhuis 'Thriller'. Ook voor oliebollen, zuurstokken en paling kunt u op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maan dag tot en met donderdag is de ker mis van 10.00 tot 24.00 uur open. Beste attracties Ook dit jaar gaat een jury op pad om de beste attracties te beoorde len. Er zijn vier categorieën: beste behendigheidsattractie, beste kin derattractie, beste vermaakattrac- tie en de lekkerste attractie. Markt verplaatst De zaterdagmarkt van 4 augustus en de weekmarkt van donderdag 9 augustus verhuizen vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. Hof van Tange afgesloten De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het terrein is daarom afge sloten van maandag 30 juli tot en met zondag 12 augustus. Het is in die periode niet mogelijk uw auto op dit parkeerterrein te plaatsen. U kunt uw auto wel parkeren in de parkeergarages aan de Geere, Achter de Houttuinen, Kousteensedijk en de Kanaalweg. Houders van een parkeervergun- ning voor Hof van Tange kunnen elders in zone 2 en 3 parkeren. Paul de Waard is weer thuis. Hij werd in de Australische stad Melbourne neergeschoten toen hij een vrouw te hulp kwam. Het gemeentebestuur wenst hem veel sterkte en hoopt dat het snel beter met hem gaat. Woensdag 15 augustus vindt de Zeeuwse finale Panna 2007 plaats op het Stadhuisplein in Vlissingen. De wijkwinnaars van de gemeentes Borsele, Goes, Middelburg en Vlissingen strijden om de titel. Aanvang 14.00 uur. Om aan de finale deel te nemen moe ten er eerst voorrondes pannavoet- bal worden gespeeld. Die worden gespeeld in de Middelburgse wijken van maandag 6 tot en met vrijdag 10 augustus. Het speelschema staat volgende week op deze pagina, maar is al te bekijken op www.middelburginbeweging.nl agenda. Er wordt gespeeld in drie leeftijdscate gorieën: 6 tot en met 9 jaar, 10 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 16 jaar. Alle wijkwinnaars in de drie categorie ën gaan door naar de finale in Vlissingen. Wat is panna? Panna is een vorm van straatvoetbal, waarbij het gaat om de techniek (voetbeweging). Bij panna speel je in een kooi één tegen één. Het gaat erom datje de bal door de benen van je tegenstander speelt panna) en dat je in balbezit blijft. Zodra dit lukt ligt de tegenstander uit het toernooi en gaat de winnaar verder. Daarnaast kan iedere speler in het doel van de tegenstander scoren. Als je twee keer scoort dan ben je ook de winnaar. Maar panna gaat voor scoren. Dit wil zeggen dat, ook al staat je tegenstander een doelpunt achter, hij door een panna toch de winnaar kan worden. De gewone voetbalregels worden gehanteerd en op ieder veld is een scheidsrechter aanwezig. Nederlandse Kampioenschappen De kampioen in de leeftijdscategorie 13 tot en met 16 jaar mag deelne men aan de Nederlandse Kampioen schappen Panna KO. Deze worden gehouden op 18 november in Amsterdam. Mocht je nog vragen hebben, neem dan gerust contact op met Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97 of mail naar p.de.guchteneire@middelburg.nl. Kijk ook eens op www.middelburginbeweging.nl of www.pannaknockout.org.

de Faam | 2007 | | pagina 9