Danceparade is hartstocht, gewaagde shirtjes en... keiharde muziek Gelukkig Meten is weten. ravffaifffniDe Faam Woensdag 25 juli 2007 - Pagina TEKST: MARCEL VAN DER VOORT FOTO'S: IZAAK VERKESTE MIDDELBURG - Zo'n vijf tigduizend enthousiastelin gen bij de Middelburgse Danceparade, groot feest tijdens de daarop volgende Cityparade en Afterparty. Dj's die zelfs boven ver wachting presteren. Géén grote incidenten en veel zon. Pas 's nachts begint het te regenen en dat kan het sprookjesachtige feest niet meer verpesten. De Dance parade is één grote happe ning. Het is half twee als de eerste van de dertien deelnemende vrachtwagens de Dam oprijdt. De nabij gelegen terrasjes zitten dan al een tijdje vol met voorna melijk jonge mensen die later de wagens als dansers gaan be volken. Naast de wagen van Blacklight Productions staat een man op een kleine trap. Hij doet nog snel enkele werk zaamheden. Inmiddels staan drie enorme geluidsboxen goed vastgesjord. Bij Zalinaz zijn de witte engeltjes aan het los ko men. Ook Wolf Autorijschool heeft een eigen vrachtwagen in de parade. Jonge dames bewe gen gehuld in zwarte gewaagde t-shirts mee op de muziek. Vlakbij op de stoep staat de zwarte wagen van het Wolf Promoteam met pech. Later tij- dens de, tocht zal de wagen het nog een keer begeven. On- J dertus- i sen 'wacht een jonge gast met een flesje bier in de hand op de motorkap van een auto op wat komen s* gaat. Om vijf" minuten voor twee beginnen de beats te knallen. Een mevrouw in een scootmobiel schiet snel voorbij. Vijf agen ten en een ehbo'er be ginnen te lopen, een auto met oranje zwaailicht van de ge meente Middelburg volgt en dan begint de Danceparade echt. Op de wagen van Black light begint een rood duiveltje te dansen, er is veel rook en op straat hangt een wietlucht. Daar begint ook de eerste voorbij ganger mee te swingen. Een groep die zich dansend over straat begeeft bestaand uit vijf sexy donkere danseressen en twee dansers, trekt veel bekijks. J. Nellen uit Middelburg kijkt haar ogen uit. "Ik vind de Dan ceparade leuk. Voor de optocht ben ik niet speciaal gekomen. Wij waren al in de stad", vertelt ze. Een steward op zwarte lak schoenen en oordopjes pas seert haar. Onbewogen bege leidt het meisje de rij vrachtwa gens door de Lange Delft. Vanaf de truck van Mambo's Apresski Bar schalt: "Doe je handen, doe je handen, doe je handen in de lucht!" Gehoorapparaat Een oude man in grijs pak staat pal naast een passerende vrachtwagen met keiharde mu ziek. "Ik kan het niet horen. Ben doof', roept hij naar de verslag gever en wijst naar zijn gehoor apparaat. Maar de grijsaard hoeft niets te horen, hij heeft ge noeg te zien. Als de parade bij Achter de Houttuinen komt staat even alles vast. Geen pro bleem voor een jumpende stel tenloper. Hij weet de aandacht van het publiek direct naari zich toe té trekken. Hij tilt een danseres op en zwaait naar een klein meisje. Een tiental nieuwsgierige agenten slaan de op tocht iets verderop gade, vanaf de trap van het poli- tiebureau. "Dit is de eerste keer dat ik de wagens zie. Het is leuk dat de jongelui leven in de brouwerij brengen. In Holland is dit ook en de Danceparade zet Zee land op de kaart", zegt een oudere dame. Als de 'stoet voor de twee de keer op de Markt komt klinkt het uit de speakers van Mam bo's wagen: "Maak me gek". Ondertussen staat een houses- telletje naast een podium elkaar hartstochtelijk te kussen. Tegen de muur van ABN-AMRO staan twee mannen te blowen. Een derde klimt in een boom. Orga nisator Martin Priem loopt on dertussen tevreden over het plein en maakt een praatje met voorbijgangers. Extase Als de Danceparade voorbij is, wandelen groepjes feestgangers door het tunneltje naar het Hof van Tange waar de Cityparade is. Daar staan om vijf minuten voor vier zo'n honderd mensen te wachten voor een sluis van hekken. Medewerkers van Del ta Safe Security fouilleren ieder een die binnen komt. Verschil lende bussen haarlak verdwij nen in de vuilnisbak. Collega's van deze veiligheidsmensen houden nauwlettend de nood uitgangen in de gaten. Een eh bo'er met een pleister om zijn vinger bekijkt het allemaal. Eén van de dj's komt het terrein op wandelen vergezeld door een pikante danseres op grote witte laarzen. Om kwart over vijf weet dj Gregor Salto het publiek in het zonnetje al in extase te krij gen met relaxed muziek Tij dens de dj-wissel krijgt hij een groot applaus. Een jongen houdt zich niet aan de regels. Om het eens goed te bekijken klimt een beveiliger op het VIP-podium, seint zijn col lega's in en die helpen de partyganger met zachte hand van het terrein aï> i Evelien Lapek uit het Duitse 1 Essen krijgt daar niets t van mee. Net [als de rest van de 1 dancelief- i hebbers. "Ik ben een zeer gelukkig man", zegt organisator Martin Priem. "Allereerst is het heel erg druk geweest bij de Danceparade. Zonder iets negatiefs. Ook heb ik genoten van de Cityparade. Wij hadden speciale verlichting en toen het donker werd, kwam dat mooi uit. Bovendien zorgden de dj's voor brede muziek met leu ke combinaties. Chuckie deed dat met 'We Will Rock You' van Queen." Om 21.19 uur is een ambulance met spoed opgeroepen het Hof van Tange. Priem: "Iemand was onwel. Te veel pilletjes." De feesten hebben het succes van vorig jaar overtroffen. "Ik "Ik geniet van de muziek. Het is een leuk festival. Ik ben gek op dance. In Duitsland ga ik veel naar evenementen. Ik zag de Danceparade en de City parade op het internet. Daarom ben ik geko men. Ik verblijf een paar dagen op een camping in Breskens", vertelt ze. Inkakken De bezoekers zijn veelal uitge dost in fraaie t-shirtszoals een stoere jongen die 'Mummys Boy1 op zijn hemdje heeft staan. Een meisje draagt een shirt met 'Miss Penalty Poes'. Extremen zijn er ook. Twee mannen kus sen samen een vrouw met zilve ren pruik en nog geen vijf minu ten later beginnen twee meisjes elkaar te tongen. Samen met onder andere een dwerg komt de steltenloper het publiek weer vermaken. Stappend op be hoorlijke hoogte gaat hij met zijn lange benen over de hek ken en begint te swingen met ingehuurde danseressen.Om elf urn- 's avonds is de Cityparty voorbij en start de Afterparty in de clubs Brooklyn en Divine. Met hekken is er een eigen plein gemaakt voor de zaken. Daar is ook een grote bar. "Ik heb de hele dag gewerkt en omdat ik nu even niets te doen heb, ben ik aan het inkakken", zegt de barkeepster om vijf minuten voor één. Veel rust krijgt ze niet. De clubs zijn bomvol. Daar is de muziek van de vele dj's op een hoogtepunt en, ook al is het in middels gaan regenen, de feest gangers vinden het heerlijk om even op te frissen en even later weer naar het feest te verdwijnen. ben blij dat de Zeeuwen in grote getale naar het evenement zijn gekomen. Ze f hebben zich goed gedra gen en cala miteiten zijn uitge bleven." ff Gedurende de Danceparade liep een jonge dame met een rugzakje en microfoon vlak langs de deelnemende vrachtwagen. Ze controleerde het geluid. Een man V schreef alles zorgvuldig op. Het lijkt erop dat de meeste dj's zich aan de geluidsnorm hebben gehouden. Een terreinwagen ging te hard door de bocht met het pro duceren van geluid. Mogelijk krijgt die een boete. De organisa tie heeft van tevoren laten weten dat wagens met te hard geluid, uit de optocht moeten. Zover is het niet gekomen.

de Faam | 2007 | | pagina 8