Walcheren Een zilte aquacultuur Een verstopping! Wat nu? Alles voor de auto Nieuw Libra kantoor Al 20 jaar een begrip Uit het Zakenhart van... Nieuwe winkel De Boekenboog Zorgstroom krabbelt toch weer terug Meer Zeeuwse postorderbedrijven Schelpdieren, water en vissen op Hogeschool BaWTMiTMillPe Faam Woensdag 25 juli 2007 - Pagina 24 Bowlen met snufjes door marcel van der voort che zijn jonger dan de ge middelde ondernemer. Bo vendien zijn ze vaak van het vrouwelijke geslacht. Het aantal ondernemers is afge lopen jaar met viereneenhalf procent toegenomen. In Nederland is de groei van het aantal ondernemers met vijf procent iets groter dan in Zeeland. VLISSINGEN - Binnen kort is Vlissingen een boekenwinkel rijker. Op zaterdag 18 augustus opent de burgemeester van Vlissingen om 15.00 uur de zaak. Natuurlijk zijn daar boeken te koop. De opbrengst van deze boeken is bestemd voor hulp aan Tibetaanse vluch telingen in India. Mensen die boeken willen opruimen, kunnen ze bij de winkel brengen. De winkel is open op woens dag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Zorg stroom wilde klanten zelf de loonkosten van hun zieke huishoudhulp laten betalen. Hier waren de klanten niet blij mee. Zorgstroom besloot de maatregel in te trekken. De organisatie gaat nu zoe ken naar een andere oplos sing. Klaverblad Zeeland zal de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten vragen een be middelende rol op zich te nemen. drinken", aldus Ooijen. Carambowl heeft ook de 'Bras- serij' met een restaurantgedeel te, ronde lounge met. een bank en lekkere fauteuils en een feestzaal met een capaciteit van 220 personen. Ooijen: "Het is mogelijk om een combinatie met het bowlen te maken. Eerst wat calorieën kwijt raken en ze er dan weer lekker aan eten", lacht hij. Ooijen en Bosman zijn beiden bowlers. "Wij hebben nationale competitie gespeeld en veel bowlinghuizen van bin nen gezien. In België zijn die meer aangekleed. Daar hebben wij inspiratie opgedaan", zegt Ooijen. Dat is terug te zien in Carambowl. Het centrum is strak vorm gegeven en er zijn veel kleuren gebruikt. Zaterdag en zondag zijn de open dagen van 11.00 tot 16.00 uur. Ooijen: "Wij zetten de bow lingbanen, pooltafels en biljar ten aan. De mensen mogen er gratis gebruik van maken." Er is ook nog de Pro Shop Power Voor het boren van bowling ballen en accessoires. Caram bowl is aan het Da Vinciplein 14. Telefoon: 0113 - 227373. Website: www.carambowl.nl. MIDDELBURG - Met bij na zestig procent is het aantal postorderbedrij ven in Zeeland in 2006 gestegen. Dat is een enorme groei. Waarschijnlijk komt dit door de opkomst van webwinkels. Ondernemers die hun pro ducten alleen via het inter net verkopen, worden post orderbedrijven genoemd. Ondernemers in deze bran- Johan Schout in zijn autobedrijf, foto: leon janssens GAPINGE - Half maart opende Autobedrijf Schout op Dorpsstraat 11a. Eige naar Johan Schout nam het bestaand bedrijf, voormalig Piet Goedbloed, over. "Na jaren ervaring in de auto branche wil je wat voor je zelf en de mogelijkheid deed zich voor", geeft Schout aan. "In principe verricht ik alle werkzaam heden. Er zijn twee brug gen, een richtvloer, een spuitcabine, alles voor on derhoud voor alle merken. Banden, onderdelen en schadeherstel. Auto's kun nen APK klaar gemaakt worden. Daarnaast wat handel en bemiddeling in auto's." Info: 0118-596401. ~J. riir. nr- ir~r-» 2BOUWKUrtd.g $^0^4DE NOOIJER V.O.f. Expertise/AcJviet on Makeiaarskar door corina de vos VLISSINGEN - Mensen die ge boeid worden door schelpdie ren, vissen en andere organis men of er gewoon meer over willen weten, kunnen deelne men aan de introductiecursus (zilte) Aquacultuur. Hogeschool Zeeland in Vliss ingen start deze cursus in sep tember. De cursus is vooral be doeld voor ondernemers en werknemers in de sector en andere belangstellenden. Het ingangsniveau van het lespro gramma is mbo+/hbo. Deel nemers krijgen les op woens dag. In zestien weken komen de basisconcepten van aqua cultuur en teeltspecifieke on derwerpen aan bod. Ook over de biologische, teelttechni- sche, marketing en economi- .sche aspecten van deze cul- tuurvorm krijgen de cursisten wat te horen. Duurzaamheid en wet- en regelgeving komen ook aan de orde. De cursisten zullen een bedrijfsplan op moeten zetten. Theorie en praktijk wisselen zich per les af. De deelnemers moeten thuis ook opdrachten uitwer ken. Niet alleen docenten van de Hogeschool maar ook gast docenten zullen lessen verzor gen. De cursus wordt aange past aan het niveau en de ver wachtingen van de deelne mers. Dit wordt gepeild in in takegesprekken. Een begelei dingscommissie bewaakt de inhoud van de cursus. Verte genwoordigers van verschil lende sectoren binnen de aquacultuur hebben in deze commissie zitting. Bij voldoen de belangstelling is er in no vember ook cursus Schelp dierteelt. Deze lessen zullen op de vrijdagen zijn. Meer info: 0118-489765 of spring@hz.nl. door b0 van scheyen Libra Administratiekantoor, foto: leon janssens VLISSINGEN - Libra Admi nistratiekantoor, Wester- zicht 206, is opgezet door leanine Simons en verzorgt ondermeer b.t.w.-aangifte, jaarrekening: "De hele za kelijke boekhouding", zegt Simons die ruim dertien jaar ervaring heeft op dit gebied, "Ik werk alleen voor bedrijven, zeer zeker met startende ondernemers want er komt veel op je weg als je voor jezelf begint. Mijn doelstelling is een per soonlijke benadering, be trokkenheid bij de klant, zodat ik heel klantgericht kan werken, voor een aan trekkelijk tarief." Meer in formatie: 0118-217440 of jeanine67@zeelandnet.nl GOES - De Carambowl presen teert de nieuwste snufjes op bowl, pool en biljartgebied in het moderne uitgaanscentrum naast de Zeelandhallen in Goes. Om de Zeeuwen kennis te laten maken zijn er zaterdag 28 en zondag 29 juli open dagen waar de bezoekers gratis de facilitei ten mogen gebruiken. "Het is een bruisend centrum met 12 bowlingbanen. Die zijn volautomatisch met computer scores en 3D-animaties erop. Ook is er discobowlen met licht effecten en laser-figuren. Vooral in het weekeinde geeft het een leuk stukje vermaak. De bezoe ker luistert niet alleen naar mooie muziek, maai- is volop in beweging. Ons centrum zit ook in de zakelijke markt. Dus voor feesten passen wij de muziek aan. Bijvoorbeeld voor ouderen draait er muziek uit de jaren ze ventig", zegt Bert-Jos Ooijen, die samen met Camil Bosman de exploitant is. "In een apart gedeelte hebben wij voor het biljarten 4 grote en 4 kleine wedstrijdtafels en ook 12 pooltafels. En een tribune voor het publiek. Want bij ons spelen de 2 eredivisie teams van De Delta Bevers. Bij Carambowl kunnen ze de thuiswedstrijden spelen. Het is geschikt voor kampioenschappen en de gro tere toernooien. De ruimte is ontspannen ingericht met tafels en stoelen. Een wedstrijd kan 6 uur duren. Het is dan aantrek kelijk om rondom de biljart wedstrijden iets te eten of te GAPINGE - Iedereen die wel eens met een verstopping of overstroming te maken heeft gehad weet wat het is, doffe el lende. Gelukkig zijn er bedrijven die zich specialiseren in het ver.- helpen dan wel voorkomen van die problemen. Riooltechniek Zeeland is een nieuw bedrijf in de branche. Ri chard Nowak en zijn partner Sylvia Verdonk staan 24 uur per dag voor bedrijven en particu lieren klaar om snel ter plaatse te kunnen zijn. Riooltechniek Zeeland beschikt over de nieuwste en modernste apparatuur van dit moment. Camera inspectie, leidingen de tectie, reinigen en wortels fre- ARNEMUIDEN - Salomon de Nooijer begon twintig jaar geleden samen met zijn vrouw en een geleend schrijfmachientje een ma kelaars- en bouwkundig adviesbureau aan huis. Vier jaar geleden stapte zoon Sander het bedrijf binnen. Het bedrijf vestigde zich toen aan de Langstraat 85 in Amemuiden. Het fami liebedrijf groeide in korte tijd enorm uit. Vader en zoon vertellen: "We staan garant voor kwaliteit, we le veren een totaalpakket van diensten en houden de per soonlijke aandacht hoog in het vaandel. Wij hebben geen 9-tot-5 mentaliteit, 's avonds komen we ook!" zen, het kan allemaal met de Ci ty Jet. Met deze Selfsupporting bus en de jarenlange deskundigheid van Richard is de klus zo ge klaard. Vader en zoon voor hun zaak. foto: bo van scheyen Richard voor zijn selfsupporting bus. foto bo van sheyen Bij de Zeelandhallen is nu een modem uitgaanscentrum, foto: romano scheurwater

de Faam | 2007 | | pagina 24