DEZE WEEK EXTRA Q99 119 EM-TÉ1 STUNT! STUNT! XB9 mtjou,, tlbe wtir. X&5T 3*89 dé Weekkrant De Faam Bavaria bier EM-TÉ Sla en komkommer Patates frites Page Plus toiletpapier Gehakt Krakers voor De gemeente Middelburg heeft enkele woningen in de Koningstraat laten dicht tim meren, nadat ze waren gekraakt, foto: izaak verkeste MIDDELBURG - De poli tie van Middelburg heeft donderdagmiddag twee kraakpanden bij de bouw put aan de Koningstraat ontruimd. De huizen zijn vervolgens dichtgetim merd. Dat allemaal in op dracht van de gemeente. "Er is eerder een pand ge kraakt. Wij hebben steeds het vertrouwen gehad dat die mensen vrijwillig zou den meewerken en weg gaan als wij daar beginnen met slopen", vertelt bur gemeester K. Schouwe- naar. "Inmiddels zijn er ontwikkelingen geweest die ons vertrouwen niet deden groeien. Ze com municeren alleen nog via een advocaat en hebben gas, water en licht aange sloten. Toen daarnaast weer twee panden werden gekraakt, wilden wij niet vertrouwen op de goede afloop. Er is geen sanitair, en andere voorzieningen. Zelfs de afvoer is weg. Je kunt er niet wonen. De politie heeft proces-ver- baal opgemaakt, omdat er vernield is om binnen te komen. Er zijn twee per sonen aangehouden." De burgervader was zelf aan wezig bij de politieactie. "De panden zijn inmid dels nog meer ontoegan kelijk gemaakt. Het pro bleem is dat wij niet direct kunnen slopen. Het is een historisch stadsgezicht. Er komt pas een sloopver gunning als een nieuw bouwplan klaar is. In Mid delburg is geen woning nood, dus ik zie geen re den om dit te tolereren." door mieke janssen SINT LAURENS - De eerste kunstroute van Sint Lau rens start op zaterdag 1 september. Elf kunste naars presenteren hun werk in de kerk, midden in het dorp en bij hun thuis. Een van de initiatiefne mers is Ida Groeneveld- Nauta, zelf kunstenares. Sinds november vorig jaar is zij samen met drie ande re mensen uit het dorpsbe stuur, bezig met het orga niseren van dit evene ment. "Het kunstgebeu- ren in Sint Laurens is een beetje een blinde vlek. We willen men sen kennis met elkaar laten maken. Vooral het verrassingseffect en genieten van kunst is ons doel. We refereren aan nieuwsgierig heid: wat zit achter de luikjes die je hier overal ziet." Elf professionele en ama teur kunstenaars zijn op 1 september thuis te bezoe ken. "Er zit hier veel meer kunst dan we dachten, we hebben de lat dan ook hoog kunnen leggen." De Rabobank is sponsor. In de kerk krijgt de bezoeker een idee van het werk van alle kunstenaars door middel van een overzichtsten toonstelling. Ondertussen zullen muzikale intermezzi door Kees Jasperse ver- Naar binnen gluren naar mooie kunstwerken bij de buren, foto: izaak verkesten zorgd worden. Daarna kan de bezoeker kiezen waar hij graag meer van wilt zien en kan de route lopen of fietsen. Folders met de route en plattegrond wor den verspreid en liggen op de tentoonstelling. Ida Nauta is een van de deel nemers. "Ik schilder op het moment bloemen en ma ritiem. Penseel en palet mes, zand, zilverpapier zijn materialen die je kunt verwachten." Nauta heeft zich laten inspireren door schilders zoals Kandinsky en Monet. De geboden kunst loopt uiteen van schilderijen in acryl, aqua rel, 3D kunst, fotografie en keramiek. samen Itr. 0.83 I c Ba GRATIS 0800-2353683 ,1» Brf-TÏ KLANTENSERVICE SUPERMARKTEN SLIJTER JEN week 30. Prijzen en aanbiedingen zijn geldig van maandag 23 t/m zondag 29 juli 2007. Prijswijzigingen drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Alleen ai verkoop aan particulieren. Aan personen jonger dan *- 16 jaar wordt geen alcoholhoudende drank verkocht. Kijk voor meer informatie op www.em-te.nl 3 kratten a 12 x 30 cl Middelburg, Johan van Reigerbergstraat 11. Middelburg, Vrijlandstraat 51. 2 zakken a 1 kilo voordeelpak 32 rollen gekruid of half om half voordeelverpakking per kilo

de Faam | 2007 | | pagina 13