"Op zoek naar een huurwoning? Het grootste aanbod vindt u op www.huislijn.nr Irme Dorpsstraten liggen in de bibliotheek Geloof is te zien in tentendienst Tuinbradene bij het Polderhuis Sporten in Vlissingen Samen ouderwetse liederen zingen Het laatste nieuws van de Provincie \huislijnnl\ U zoekt een huis? U vindt een huis! Werkt het? lOnderzoek naar kanon Pannenkoeken eten zo veel je wilt Oigel- en harpconcert Zomermarkt in Aagtekerke AAGTEKERKE - Iedereen is welkom tijdens de Opentent- dienst in Aagtekerke. De dienst is op zondag 22 juli. Een voorganger en een muziek groep verlenen hun medewer king. Het thema is: Geloof kun je zien. De dienst is in de tent in het weiland op de hoek van de Pekelingseweg/Aagtekerk- seweg en begint om 10.00 uur. WESTKAPELLE - Wie houdt van snuffelen, kan zich uitle ven tijdens de Allerhande Tuinbraderie in het Polder huis in Westkapelle. De markt is op woensdag 18 juli van 11.00 tot 17.00 uur. Er zijn tweedehands spullen maar ook veel lekkernijen te koop. Voor de kinderen zijn er diver se activiteiten. De opbrengst is voor het museum. VLISSINGEN - Sportievelin- gen kunnen zich uitleven deze week. Tot en met vrijdag 20 ju li is het sportweek. Elke mid dag kunnen kinderen van zes tot twaalf jaar sporten in de Bloemenlaan bij het basketbalveld. Iedereen vanaf dertien jaar kan 's avonds sporten op hetbadstrandbijde Boulevard. Op vrijdag is er een afsluitende barbecue. Meer info op de site: www.spor- tweekvlissin- gen.nl. Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 3 AbdijNieuws Het provinciaal informatiecentrum is i.v.m. het reces van 16 juli t/m 10 augustus geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.00 uur. Informatie(materiaal) kan de hele dag door aangevraagd worden via infocentrumrazeeland.nl. AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. Bij de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie ZLTO weten ze dat de recente hagelschade het grootst is in de appelen. "Vooral bij de Elstar en Jonagold. Bij de peren is het minder", zegt persvoorlichtster M. Venner van ZLTO in Goes. "Het is las tig te zeggen of het hagelkanon de uitkomst is en de hagel weg houdt. Er is onderzoek naar, waarvoor wij geld beschikbaar hebben gesteld. Onze eerste indruk is voorzichtig positief. Toch moeten wij het een paar jaar volgen voordat wij een definitieve mening hebben." Ze vertelt dat een hagelkanon ongeveer 45.000 euro kost. "In de meeste gevallen schaffen meerdere telers samen zo'n apparaat aan. Afgelopen winter hielden wij voor onze leden een informa tieronde over het hagelkanon. De komende winter gaat het ZL TO dit weer doen", zegt Venner. stap genomen. "Nu is er prak tisch geen hagel gevallen. De schade is te verwaarlozen. De vorige keer had ik een schade post van 200.000 euro", laat de fruitteler weten. DOOR CORINA DE VOS MIDDELBURG - Ongeveer vierenszestig Zeeuwse dor pen hadden een Dorps straat. Deze straten zijn te zien in het documentatie centrum de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De tentoonstelling Dorpsstra ten in Zeeland toont een grote selectie prentbriefkaarten van alle dorpsstraten in Zeeland die ooit bestaan hebben. Dorpskernen Op de foto's zijn de verschillen de verbindingswegen naar win kels, raadhuizen, boerderijen, pleinen, kerken en andere dorpskernen te zien. De kaarten schetsen een beeld van het da gelijkse dorpsleven in de vorige eeuw. Zo is op een afbeelding een bak kersknecht te zien, die op een fiets met een grote rieten mand bestellingèn rondbrengt. Herindeling Inmiddels bestaan er niet meer zoveel Dorpsstraten. Dit komt door gemeentelijke herindelin gen. Alle prentbriefkaarten zijn ook digitaal te bekijken en wel via de Beeldbank Zeeland die te vin den is op de website www.zeeuwsebibliotheek.nl. Provincie Zeeland Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg AAGTEKERKE - Zo veel pan nenkoeken eten als je maar wilt voor een vaste prijs. Op dinsdag 24 juli is er in Aagte kerke een pannenkoeken- feest. Het thema is Jungle. Er is ook een spellencircuit voor de kinderen. Het eetfestijn begint om 17.30 uur in de feesttent op de hoek van de Pekelingse- weg/Aagtekerkseweg. De op brengst is voor de Stichting Steun en Opbouw Gambia. VROUWENPOLDER - In Vrouwenpolder wordt een or gel- en harpconcert gehou den. De combinatie orgel en harp is bijzonder. Dit zomer avondconcert is in de Gerefor meerde Kerk aan de School straat 9 en begint om 20.00 uur. AAGTEKERKE - Boeken, kle ding, stoffen, snoep en nog veel meer is er te koop tijdens de zomermarkt in Aagtekerke. De markt is op vrijdag 20 juli van 10.00 tot 20.00 uur aan de Pekelingseweg. Ons Boere- goed geeft Klederdrachtde monstraties en laat zien hoe babbelaars gemaakt worden. WESTKAPELLE - Ouderwetse liederen zingen. Dit kan op vrijdagavond 20 juli in de tuin en op de dijk achter Polder huis in Westkapelle. De avond is van 20.00 tot 22.00 uur. Bij slecht weer wordt de avond uitgesteld tot vrijdag 27 juli.

de Faam | 2007 | | pagina 3