Boeiend optreden Reggaeconcert doet Arsenaal swingen 22 07 07 Miniatuur Walcheren Muu^KuU-ParcLcUs Multicultidag op schoolplein geopend van 10.00 tot 20.00 uur vanaf 13.30 uur: locatie: Miniatuur Walcheren Molenwater Middelburg Entreeprijzen Miniatuur Walcheren zijn incl. Mini-Kids-Parade Voor meer info: www.ministuurwaloheren.nl v Zeelandattracties.nl de Weekkrant De Faam Duo Gavotte speelt klassiek en volksmuziek Zomerconcerten in Oostkapelle m&t e&w optrede-tv utuv Toegang Duo Gavotte in Koorkerk Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 39 Duo Gavotte speelt donderdag 19 juli in de Koorkerk in Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. Entree kost 7,50 euro voor volwasse nen en 3,50 euro voor kinderen tot en met elf jaar. Kaarten zijn vanaf 19.00 uur verkrijgbaar aan de kerkzaal. foto: pr MIDDELBURG - De beken de musici Noortje van Mid delkoop en Martin Mans ge ven op donderdag 19 juli een zomerconcert in de Koorkerk in Middelburg. Als Duo Gavotte presenteren zij een avond met bekende en nieuwe muziekstukken in di verse stijlen. Van geestelijk tot klassiek, van Roemeense volks muziek tot populaire thema's. Noortje en Martin zijn als Duo Gavotte bekend in binnen- en buitenland. Zij hebben samen vele cd's en dvd's opgenomen. Naast hun dvd 'Duo Gavotte in Concert' is inmiddels ook een Kerst dvd van hen verschenen. Panfluitiste Noortje van Mid delkoop is een veelgevraagde soliste bij concerten, zowel ins trumentaal als begeleidend bij koren. Met haar warme spel en virtuositeit op de panfluit weet zij vele luisteraars in binnen- en buitenland te boeien. Zij werkt daarnaast mee aan vele cd- en dvd-, radio- en televisieopna men. Een half jaar geleden is haar nieuwe solo-cd 'Close to You' verschenen, waar zij be kende opwekkingsliederen op verrassende wijze met een com bo ten gehore brengt. Ook speelde Noortje muziek in de Amerikaanse speelfilm 'The Last Sin Eater', naar het gelijk namige boek van Francine Ri vers. De organist Martin Mans geeft tweehonderd concerten per jaar. Buitenlandse concert reizen voerden hem door heel Europa, Canada, Amerika, Aus tralië en Zuid Afrika. Regelmatig treedt hij op voor radio en tv in het programma 'Nederland Zingt'. Martin is begeleider van het Urker Mannen Ensemble en het beroemde Holland Boys Choir uit Elburg. Ook geeft hij concerten met pianovirtuoos Jan Vayne en is Martin dirigent van diverse mannenkoren. VLISSINGEN - Optredens, workshops, springkussens en kinderspelen. Tijdens de Multiculturele wijkdag op zaterdag 21 juli in Vlissin- gen is er van alles en nog wat te beleven. Zo treden Rap-A-Noia, Young Brotherhoood en een Kawina groep op. Spor- tievelingen kunnen hun krachten meten door mee te doen met Panna Knock out. De activiteiten zijn van 11.00 tot 17,00 uur op het schoolplein van basis school De Houtuyn aan de Salgenburg 3. VLISSINGEN - Stichting Rasela houdt zaterdag 21 juli een reg gaeconcert in het Arsenaal theater in Vlissingen met inter nationale rootsreggae en ska. Het concert begint om 23.00 uur. De vijfkoppige Jamaicaanse/ Surinaamse backing band Jah Storm brengt internationale rootsreggae en dancehall en is de hoofdact van de avond. Ken ny B is in Suriname zeer bekend en stond in Nederland op Low lands, Pinkpop en Mundial. Kenny zingt in het Surinaams, Auccan en Engels. De zanger Strawl brengt een frisse mix van reggae, ragga, dub en ska met zijn band Out of Many. De mul- ti-instrumentalist Stando Ranks treedt behalve bij Jah ook solo op. Ook Jahbandlid Kendread speelt solo. Hij schrijft zijn eigen muziek en teksten over onder ander religie en realiteitszin. Dredda Youthz is een groep jongeren die opgroeide in de straten van Amsterdam. Hun teksten gaan over verhalen van mensen uit probleemwijken van de stad. Stichting Rasela houdt zich bezig met jongeren en wereldmuziek, met speciale aandacht voor reggae. De stich ting is opgericht met als doel concerten, kleine festivals, jam sessies, muziekworkshops, mu- ziekcursussen en lezingen te or ganiseren. Daarnaast wil Rasela ook voorwaarden scheppen om de jongeren te stimuleren mu ziek te maken door het aanbie den van oefenruimtes en een opnamestudio. Kaarten kosten in voorverkoop bij het Arsenaal theater een tientje. Kaarten kos ten op de avond zelf 12,50 euro. OOSTKAPELLE - Ko mende weken zijn er drie zomerconcerten in de Dorpskerk in Oostkapel le. Vandaag, woensdag 18 juli, speelt Trio La Gioia. Dit trio bestaant uit Ineke de Vente op harp, Jolanda Dek kers op blokfluit en Pierre de Nijs op gitaar. Voor deze combinatie van instrumen ten is eigenlijk nooit muziek geschreven en geeft dan ook een buitengewone sfeer van klanken. Woensdag 25 juli zingt Ber- nadette ter Heyne. Zij wordt begeleidt op piano door Andor Boddeke. Bernadette ter Heyne studeerde cum laude af aan de conservato ria van Enschede, Maast richt en Wenen. Haar reper toire omvat werken van de vroege barok tot de heden daagse muziek. 25 juli zingt ze onder andere werk van G.Puccini, G.Verdi en G.Rossini. Woensdag 1 augustus is er een klassiek pianoconcert van de 24-jarige Bart de Graaf. De Graaf studeert mo menteel aan het Conserva torium in Tilburg en muziek wetenschap in Amsterdam. 1 augustus brengt hij werken van Bach, Chopin, Debussy, Beethoven en Albéniz. Alle zomerconcerten begin nen om 20.00 uur en zijn in de Dorpskerk aan de Water staat 10 in Oostkapelle. Toe gang gratis, maar er is wel een collecte bij de uitgang. Ook de reggaeband Jah Storm komt naar het concert in Vlissin gen. foto: pr

de Faam | 2007 | | pagina 39