Maxi Roeier over de helft De Faam Nieuwbouw Miniatuur Walcheren gaat Vernielingen wel later open Zeeschuimen langs het strand Lekker eten in en uit de tuin Avond Gevoelig tekenen TV P r o g r r o g r a m m e r i Blaren, haaien en puisten kwellen Tuijn Lklil Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 34 Kleintje wordt groter door marcel van der voort MIDDELBURG - Miniatuur Walcheren mag van de ge meente een jaar langer aan het Molenwater in Middel burg blijven. Eigenlijk zou het recreadepark eind van dit seizoen dicht gaan en verhuizen naar het nieuwe onderkomen aan de Mortie- re. De nieuwbouw is echter vertraagd en medio 2009 ge reed. "Daarom gaan wij het komende seizoen een aantal investeringen doen in het huidige park. Er ko men twee kermisattracties, die later mee verhuizen naar de Mortiere", zegt Sven van Rijswijk van exploitant Zeeland Attrac ties. Het nieuwe park zal de helft groter zijn. De extra ruimte is niet bestemd voor miniaturen. Die komen juist dichter bij el kaar te staan, maar blijven een prominente rol spelen. Van Rijs wijk: "Er komen vijf kermisat tracties. Het is belangrijk dat de kinderen ergens mee bezig zijn. Daarom willen wij ook dat ze zo veel mogelijk de miniaturen kunnen bedienen met druk- knopjes en panelen." De Westerscheldetunnel ont breekt nog op Miniatuur Wal cheren. Wel staat het nieuwe stadhuis van Middelburg op korte afstand van het oude ge bouw. Ook het Vlissingse speel- circus Bambini en de Sardijnto- Een bewakingsbedrijf gaat het nieuwe Miniatuur Wal cheren op de Mortiere nauwlettend in de gaten houden. Zo hoopt de exploi tant ongewenste bezoekers van het park te weren. Op de huidige locatie zorgen de ei gen medewerkers voor be waking. Toch lukte het van dalen onlangs naar binnen te glippen om te vernielen. Twee jaar geleden was het eveneens raak op het Mo lenwater. Inmiddels is er meer controle en anti-in- braakverlichting. Miniatuur Walcheren is afgeschermd met hekken en beplanting. Elke meter is in ge bruik en de verhui zing lijkt noodzake lijk. "Als wij hier blij ven gaan het over een paar jaar ten onder", weet exploitant Sven van Rijswijk. ren zijn er. "Als er iets nieuws komt, dan bouwen wij het. Het liefst via sponsoring. Want een miniatuur kost veel geld. Er zijn nog genoeg dingen die erbij ho ren." Op de Mortiere krijgt het minia- turenpark een beregeningsin- stallatie. Nu kost het water geven van de planten en bloemen veel manuren. De talloze bonsai boompjes gaan ook mee. Verder komt er een hal van dertig bij OOSTKAPELLE - Tijdens de activiteit Korren en zee- schuimen wordt er een kijkje in het zeeleven genomen. De activiteit is op donderdag 19 en zondag 29 juli van 11.00 tot 13.00 uur bij Terra Maris in Oostkapelle. Meer informatie via 0113- 582620. OOSTKAPELLE - Bij Terra Ma- ris in Oostkapelle kun je eten in en uit de tuin. Met de boot in de buurt rust dit gezinnetje even uit in Miniatuur Walcheren in Middelburg, foto: jaap wolterbeek vijftig meter voor speelvoorzie- ningen en een restaurant. Mi niatuur Walcheren heeft tot nu toe een goed seizoen op het Mo lenwater. Dankzij campinggas- ten en busreizen van buiten Zee land. Ook de Belgen zijn gek op de schaalmodellen van Zeeuwse stadjes en dorpen. Jong en oud vermaken zich prima. Een vrouw van zeventig jaar klautert op haar knieën in een reuze knalrode opblaasbank. Tussen de miniaturen wandelt het gezin Sanders uit Hengelo. "Wij zagen de folder en het leek ons leuk voor de kinderen om Miniatuur Walcheren te bezoeken. Vooral het drukken op de knopjes vin den ze prachtig. En het is prettig dat er speeltoestellen zijn", zegt K. Sanders, terwijl zijn kroost al weer naar de volgende attractie rent. Even later zet een jochie met een piratenlapje voor zijn oog een zeilschip op de foto. Het is de bedoeling dat het nieuwe Miniatuur Walche ren, net als bij de Efteling, re gelmatig een avond open stelling krijgt. Er komt stijlvolle verlichting en ook het restaurant op het miniatuurpark blijft dan lan ger open. Een tuinmedewerker leidt belangstellenden rond en geeft ze uitleg over kruiden en gewassen. De mensen mogen diverse smaken proeven. Na de rondleiding is er een gezamenlijke lunch met producten uit de boe- rentuin. Deze activiteit is op woens dag 25 juli en begint om 12.00 uur. Meer info: 0118- 582620. VLISSINGEN - Leren te kenen en schilderen van uit fantasie, gevoel en in tuïtie. Dit kan tijdens de workshop bij Galerie Du- mais in Vlissingen. De deelnemers krijgen di verse opdrachten. De works hop is van 10.00 tot 17.00 uur op maandag 6,20,27 augus tus en dinsdag 7,21 en 28 au gustus. Meer info: 06- 24688723. 22 t/m 29 juli 2007 "ÏI- 1 Hl Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 00.00 00.00 00.00 00.00 00.00 00.00 00.00 LIJF-stijl Zeeuwse Wonen in Straatpraat LIJF-stijl Filmspot De Zeeuwse Magazine Lekkernijen Zeeland Programma Magazine Jac Goderie Week Het magazine Zeeuwse Sanne de Regt waarin de Het magazine bespreekt Overzicht van voor de Streekgerech- gaat op zoek mening van de voor de wekelijks de het Zeeuwse Zeeuw met ten bereid naar alles Zeeuwse Zeeuw met nieuwste films nieuws van de Stijl, gepre door chefkok over wonen bevolking Stijl. Gepre die in Cine afgelopen senteerd door Marcel in de provincie centraal staat. senteerd door City draaien. week. Miranda Schouwenaar. Zeeland. Miranda Slabber Slabber 00.10 00.12 00.12 00.10 00.25 00.08 Top Speed Watersport Zeeuwse Top Speed Hart voor Zeeuwse Martin Utberg land zomer Martin Utberg Muziek Zomer gaat op zoek Regionaal Toeristisch gaat op zoek Programma Toeristisch naar alles wat watersport programma naar alles wat waarin het programma. met snelheid programma gepresenteerd met snelheid Nederlandse Zie dinsdag te maken met aandacht door Escha te maken en Vlaamse heeft. voor vaar Tanihatu. heeft. product 00.21 routes en centraal staat. Wonen in andere water Zeeland sportzaken. Sanne de Regt gaat op zoek naar alles over wonen in de provincie Zeeland. 00.30 00.30 00.25 00.06 00.30 00.45 00.33 Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant Kabelkrant \lle programm a's worden fed er uur herhaa d Delta Digitale Delta Ordpakketpreset 111-113 t analoog: kanaal 10 (210.25MHz) KIJK VOOR MEER INFO OP WWW.MAXIMAAL.NL In plaats van optellen, kan Ralph Tuijn nu aftellen tijdens zijn Zeeman Ocean Challenge in de richting van finishplaats Brisbane. Het aftellen is begonnen. Hoe wel soloroeier Ralph Tuijn nog een enorme afstand te gaan heeft, is het aantal kilometers tot aan Brisbane in Australië in middels kleiner dan het aantal dat hij al vanaf Peru roeide. Hoge golven en problemen met de watermaker. Ruim een maand na vertrek werd zelfs over opgave gesproken. Toen zorgden noordelijke stromin gen ervoor dat Ralph Tuijn te veel uit koers werd gebracht. Doorzettingsvermogen en bete re omstandigheden zorgden er echter voor dat de soloroeier in middels de helft van zijn over steek van Peru naar Australië heeft kunnen volbrengen. Tuijn is ondertussen meer dan honderd dagen alleen in een omgeving, waai- rondom vooral water te zien is. Het zeeleven is voor de avonturier zowel vijand als vriend. Zo ving hij, opnieuw een mijlpaal, op 11 juli zijn vijf tigste vis. Springende dolfijnen om hem heen vormen aange naam gezelschap. Een tegen de bootwand beukende haai een stuk minder aangenaam. Behalve de weersomstandighe den lijken lichamelijke onge makken Tuijn het meeste te hinderen. Blaren op de handen zijn voor Tuijn te overzien. Een ernstig geïrriteerd zitvlak is ver velender. "Daarom zit ik zoveel mogelijk naak tin de boot," laat Tuijn vanaf het water weten. "Als er lucht bij kan, geneest het het snelste." Hoewel de haaien richting Aus tralië groter worden, vreest Tuijn die niet. "Ik kan nu gaan aftellen, dat had ik na al die tijd wel nodig." De reis is te volgen op www.zee- manoceanchallenge.com.

de Faam | 2007 | | pagina 34