Compact Zeeuwen Wedstrijd Test: BMW 120d door De Volder en Vos SIGNALEMENT Michiel is plaquette alweer kwijt ZipZappas te koop Exotische vissen in zorgcentrum Selectie RBC strijkt neer in Zeeuws trainingskamp Tnlv/^'rv/iiiilDe Faam Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 33 Tijdens de trainingen van RBC in Kortgene ging het er soms fel aan toe. FOTO: INE BLOEMEN opbouw zijn, toch ook wel een beetje aan onze stand verplicht. En ik denk dat we een goede kans maken om promotie af te dwingen." Trainer Rob Meppelink is iets terughoudender en plaatst zijn team niet direct in de rol van fa voriet voorde titel. "Maar RBC zal in de top van de Jupiler League zeker een belangrijke rol spelen." De selectie is op een paar pun ten gewijzigd en de nieuwe aan winsten Ömer Özpoyraz, over gekomen van Racing Genk, en Sasa Stojanovic, vorig seizoen nog in het shirt van FC Eindho ven, zijn volgens Meppelink veelbelovend aan de voorberei ding op het nieuwe seizoen be gonnen. "Zij kunnen van toege voegde waarde zijn voor het team en soms net het verschil maken om een wedstrijd naar je hand te kunnen zetten." Op woensdagavond werd er een oefenduel gespeeld in Terneuzen tegen de Terneu- zense Boys. De wedstrijd was georganiseerd ter nage dachtenis aan twee leden van de Terneuzense Boys die eind mei door een tra gisch auto ongeval om het leven kwamen. Vlot en spaarzaam isJ De BMW 120d is een be hoorlijk compact model. De instap is door de rela tief lage carrosserie niet optimaal, maar eenmaal gezeten achter het stuur wiel heeft niemand meer te klagen. De verstelbaar heid is uitstekend en de kwaliteit van de materia len geeft een goed en so lide gevoel. Het dash board is overzichtelijk en geeft alle nodige informa tie. Bij het M Sport-pak- ket horen extra sportieve stoelen met een in lengte verstelbare zitting, die op timaal de bovenbenen on dersteunt. VLISSINGEN - De pla quette op de Sokkel van Michiel de Ruyter is tij delijk verwijderd. De plaquette werd tijdens de Marinedagen onthuld. De aanvraag voor definitieve plaatsing is nog in behande ling bij de monumenten commissie. MIDDELBURG - Kinde ren hoeven zich absoluut niet te vervelen in Mid delburg. De hele vakan tie zijn er leuke activitei ten. Bij de Zeeuwse Bibliotheek is een ZipZappas te koop waarmee kinderen van vier tot en met twaalf jaar gratis of met korting deel kunnen nemen aan de activiteiten. Meer info: www.zipzap- pas.nl. VLISSINGEN - In zorg centrum Ter Reede in Vlissingen zijn exotische vissen te vinden. Ze han gen aan de muur. Margot van Bronkhorst ex poseert met haar schilderij en. Er zijn ook schilderijen te zien van Adrie Timmer mans. Zij schildert Itialiaan- se pasta. Carla Kestelo expo seert met foto's. De tentoon stelling is dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur te zien in het centrum aan de Vredehof laan 370. Gemotiveerde Boys DOOR RAYMOND VAN BERKEL KORTGENE - De selectie van de Roosendaal Boys Combinatie, beter bekend als RBC Roosendaal, streek- vorige week voor het twee de opeenvolgende jaar neer in het Zeeuwse Kortgene voor een vijfdaags trai ningskamp. Als basiskamp van de spelers fungeerde net als vorig jaar Vil lapark De Paardekreek gelegen op een paar kilometer afstand van het trainingsveld. Op de fiets konden de spelers naar en van hun trainingen pendelen. De weergoden waren de spelers en begeleiders niet altijd even gunstig gezind, vooral op maandag en dinsdag werd tij dens de trainingen de zon regel matig afgelost door donder en bliksem. Desondanks werd er goed ge traind. De spelers begonnen de trainingen meestal met een warming up van een paar rond jes om het veld. Na -het nodige rekken en strekken werd er ge traind op conditie en het posi tiespel en de training werd meestal afgesloten met een par tijtje. Motivatie Enkele geblesseerde spelers trainden apart en deden voor namelijk krachtoefeningen. Wat opviel was dat er een jonge fit ogende en vooral gemoti- De schare Zeeuwse suppor ters van RBC groeit gestaag. Vorig seizoen tijdens de thuiswedstrijd van RBC te gen Zwolle waren meer dan achthonderd voetballief hebbers uit Zeeland bij de wedstrijd aanwezig. Het He artbreak Café uit Goes orga niseert al twee jaar samen met - sponsors busreizen naar thuiswedstrijden van RBC. Het plan is om ko mend seizoen vanuit Goes een combiticket voor elke thuiswedstrijd te gaan aan bieden. Het is dan mogelijk om voor ongeveer twintig euro met de bus inclusief toegangskaart een thuis wedstrijd van RBC te bezoe ken. Volgens de initiatiefne mers is er grote belangstel ling van de Zeeuwen om profwedstrijden te kunnen bekijken. veerde groep aan het werk was. Dat het met de motivatie wel goed zit, blijkt ook uit de woor den van de geblesseerde verde diger Meivin Fleur. "We hebben het na de winterstop een beetje laten liggen. We hebben een leuk team en met meer scherp te had er absoluut meer ingeze ten. Komend seizoen willen we in de top van de eerste divisie meedraaien, dat zijn we, on danks dat we een ploeg in de Het Beierse BMW staat voor al bekend vanwege de spor tiviteit in het premium seg ment Maar bij de nieuwste creaties blijken deze eigen schappen prima samen te gaan met een gunstig ver bruik en een lage uitstoot aan C02. Op stap met de BMW 120d met de nieuwe driedeurs carrosserie. De 1-serie is de benjamin in de BMW-reeks, die tot nu toe al leen verkrijgbaar was als vijf- deurs hatchback. Daar is nu een De 120d is daardoor uiterst ont spannen, maar tegelijk zeer dy namisch. Eigenlijk kunnen we er alle kanten mee uit, zonder ons schuldig te hoeven voelen over een te grote aanspraak op het milieu. BMW verkoopt de 120d drie deurs vanaf 34.250 euro. In de High Executive uitvoering wordt dat al meteen 39.005 eu ro. De optielijst is lang en daar mee stijgt de prijs nog verder naar grote hoogte. L X B X H: 4.239 x 1.748 x 1.421 mm Wielbasis: 2.660 mm Kentekengewicht: 1.340 kg Laadvermogen: 500 kg Trekgewicht geremd: 1.200 kg Motor: viercilinder, 16 kleps dieselmotor Cilinderinhoud: 1.995 cm3 Max. vermogen: 130 kW/177 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 350 Nm bij 2.000 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 7,5 sec. Topsnelheid: 228 km/h Gem. verbruik: 1 op 20,4 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 39.005 euro (High Executive) Plus: Krachtige, stille en tegelijk zuinige dieselmotor, erg fijn afgestemd onderstel, zeer dynamisch rijdende auto. Min: De vormgeving is voer voor discussies, met een paar accessoires stijgt de prijs enorm. iets sportiever ogende driedeurs bij gekomen. De al jaren bekende 2 liter com mon rail diesel van BMW is be langrijk opgewaardeerd. Dat is meteen al te zien aan het hoge re vermogen van 177 pk, terwijl eigenlijk vooral het koppel van 350 Nm boekdelen spreekt. De souplesse is ongekend hoog en resulteert in een flinke topsnel heid van 228 km/u en accelera tie van 0 tot 100 in niet meer dan 7,5 seconden. Onder alle om standigheden is de krachtbron mooi stil en slechts op de ach tergrond hoorbaar. Èn daarom wordt nog wel eens vergeten de zesde versnelling in te schake len, die meehelpt het brandstof verbruik te temperen tot een praktijkwaarde van 1 op 14,5. BMW heeft zelfs 1 op 20,4 ge meten met een bijbehorend la ge C02-uitstoot. Het grootste effect wordt bereikt in stadsver keer en rijdende in de file. De BMW 120d heeft namelijk een start-stop functie. Staat de auto zonder ingeschakelde versnel ling en zonder ingetrapte kop peling stil, dan slaat de motor meteen af. Om weer te starten hoeft men alleen maar het kop pelingspedaal in te trappen. BMW voorziet de achterwiel- aangedreven 1-serie van een ui termate prettig afgestemd on derstel dat met het op ons test exemplaar aanwezige M Sport- pakket nog eens extra wordt ge optimaliseerd. Er kan daardoor bijzonder sportief met de auto worden gereden, zonder te hard van vering en demping te zijn.

de Faam | 2007 | | pagina 33