Jong muzikaal talent op de Mosselfeesten ffil^iridelbui'fis Mosselfestival De Jongens van de Wit staan met hun rallyauto op de Mosseldagen in Middelburg Pagina 7 Dit jaar vertrekt de eerste Peking Challenge richting het Oosten. Tivee Middelburgse deelne mersde zogenoemde 'jongens van de Wit', zullen aan dit parcours meedoen. De Amsterdam-Peking Challenge is een rally van 30 dagen die voert door het Oeral-gebergte, de Siberische Taiga, steppes en de Gobi Woestijn. De route eindigt na elfduizend kilometer in de Chinese hoofdstad Peking. Op zondag 26 augustus 2007 gaat de Challenge van start. De Jongens van de Wit vertrek ken 25 augustus al vanuit Veere richting Amsterdam. Het team 888 'De Jongens van de Wit' bestaat uit twee broers, Roland en Jacques de Wit, die speciaal voor deze rally een stichting hebben opgericht. De uiteindelijke inkomsten van deze stichting komen volledig ten goede aan SOS-kinderdorpen. Per gereden kilometer willen de broers een bedrag ophalen voor dit goede doel. Danny Vera Tijdens het Mosselfestival Middelburg kunt u de auto's bekijken en in gesprek gaan met de deelnemers. Vijf van de zeventien auto's staan op zaterdag 28 juli op de markt. De Middelburgse zanger Danny Vera, treedt belange loos op. Het mini concert begint rond 14.00 uur. Wanneer u de deelnemers al bij voorbaat wilt steunen en geld wilt doneren voor hun reis en SOS Kinderdorpen dan kan dit. U kunt een bij drage overmaken op bankre keningnummer 67.33.51.211 van de ING Bank in Middelburg ter attentie van De Jongens van de Wit, onder vermelding van 'kilometergeld'. Dozen Dreams' is enthousi ast ontvangen in de media. "Destine heeft alles wat nodig is om door te breken bij het grotere publiek. Catchy genoeg voor de radio, alternatief genoeg voor de serieuze muziekliefhebber." (Rockportaal.nl) "Last Scene Of A Plane Crash is mis schien wel het beste 'niets- aan-de-hand' nummer dat ik de laatste tijd heb gehoord." (3voorl2) Op zaterdag 29 juli speelt Destine van 20.00h tot 21.00h. Meer informatie: www.destine.nl Jasper van Damme quintet Hij is 20 jaar en heeft al 2 keer op het wereld bekende festival North Sea Jazz gespeeld, saxofonist Jasper van Damme. Samen met nog 4 muzikale vrienden van het conservatorium speelt ook hij op de Mosselfeesten. Jasper heeft de afgelopen jaren gespeeld op verschil lende festivals, ook trad hij op in Duitsland, Frankrijk, België, Luxemburg en Italië. In 2006 won hij als finalist van het Prinses Christina Concours een studiereis naar New York. Begin 2007 ontving hij de aanmoedigingsprijs voor Jong Zeeuws Talent en werd hij geselecteerd voor een concer treis naar Rome ter gelegen heid van de opening van de verbouwde Nederlandse Ambassade aldaar. In mei van dit jaar heeft hij een optreden in Carnegie Hall (New York) gewonnen. Kortom een bijzonder talent van Zeeuwse bodem! Op zaterdag 29 juli speelt het Jasper van Damme quintet met: Jasper van Damme, Myriam Gaasbeek, Alexander van Popta, Bas Kloosterman, Lean Robbemon tussen 17.00h en 19.30h. Algemeen Donderdag tot zaterdag van 17.00h tot 21.00h kunt u op het podium bij de Vlasmarkt tijdens de Mosselfeesten komen genieten van jong muzi kaal talent, veelal van Zeeuwse afkom. Voor meer informatie over de programmering kunt u kijken op www.mosselfeesten.nl tussen alle optredende muzi kanten is dat iedereen jong is en talentvol. En dat maakt ook dat het zeker de moeite waard is om een kijkje te gaan nemen bij dit podium. Hieronder meer informatie over 2 van de in totaal 10 optredende bands, singer/songwriters Destine Onlangs waren ze nog te zien op TMF de band Destine - spreek uit 'des-tin'. Deze band brengt zomerse meer stemmige popliedjes met een gelikte Amerikaanse roek- sound en een randje pun krock. Melodieën recht uit het hart, doordachte song structuren en pakkende refreinen. Destine bestaat uit stuk voor stuk ervaren en ambitieuze muzikanten afkomstig uit Tilburg. Allen hebben hun sporen verdiend in vorige bands opererend in het pun- krockcircuit. Kloppend hart van Destine is de 21-jarige zanger, gitarist en songwriter Robin van Loenen, die de band aanvankelijk als solo project begon maar het zag uitgroeien tot een volwaardi ge band. Ondanks het korte bestaan van de band timmeren zij flink aan de weg. Zo genoten zij radio airplay bij onder andere Kink FM en zijn ze te horen bij een reclamefilmpje van TV-zender Comedy Central. Hun eerste EP 'A Het podium op de Vlasmarkt, tegenover café de Bommel, staat tijdens de fylosselfeesten geheel in het teken van jong muzikaal talent. Drie dagen lang kunt u van 17.00h tot 21.OOh genieten van de betere beginnende bands en singer/songwriters, met name van Zeeuwse bodem. Tijdens de Mosselfeesten krijgt jong muzikaal talent de kans om zichzelf in de pictu re te spelen op de Vlasmarkt. Het is dan ook niet voor niets dat het jongerencentrum 'de Spot' haar naam aan dit podium verbonden heeft. Jazz, britpop, rock, singer/songwriters er komt van alles voorbij op muzikaal gebied. Grote overeenkomst

de Faam | 2007 | | pagina 31