lezenluisteren Onze Club De meesters van de S| detectives Ss Prince geeft cd's weg Machtsspel rond religieus document :n Passie brengt culturen bij elkaar dé Weekkrant De Faam Kort sport Zeeuwse winnaars Puntentekort Knap resultaat Nieuwe voorzitter 18 DE KAART VAN GOD Weerlog De oudste .boulesclubj/an. .het land Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 18 door aranca janssen G0ES/N1JMEGEN - Aan gis sen doet hij niet "Mijn taak is voorspellen en adviseren", meldt de Goese weerdes- kundige Jules Geimaerdt. Hij is toegevoegd aan het Uitvoerend Comité van de Vierdaagse in Nijmegen. Het wandelfestijn begint dins dag 17 juli in Nijmegen. "En dat doen we op basis van metingen. Nederland is een bijzondere omgeving om het weer in de gaten te hou den." Vorig jaar werd de hoge tempe ratuur fataal voor de Vierdaagse. Op de avond van de eerste dag meldde de marsleiding dat de Vierdaagse is afgelast in verband met de extreem warme weer somstandigheden en de ver wachtingen voor de daaropvol gende dagen. Ze vonden het on verantwoord de wandelaars op pad te sturen en de hulpverle ning kon niet meer gegaran deerd worden. "Een terechte be slissing", meldt weerman Jules Geimaerdt. "Het was ook een bijzonder hete zomer. Onver antwoord om door te lopen." Geimaerdt kent de Vierdaagse van televisie. "Nee, zelf gelopen heb ik hem nog niet. Maar mo gelijk dat ik dat nog eens op de agenda zet." Dit jaar maakt hij het wandelfestijn voor het eerst van dichtbij mee. "Na aanleiding van het rapport van Hermans is een weerdeskundige toege voegd. Dat ben ik geworden." Hij vindt het bijzonder leuk. De meteoroloog heeft plezier in zijn werk. "Nederland is een spannende plek om het weer te onderzoeken. Neem je Frankrijk of Spanje dan heb je vaak het zelfde weer. Uiteraard zijn er lo kale verschillen maar in een land zoals in Nederland kunnen die enorm groot zijn. Je kunt zelfs verschillen hebben in een stad als Nijmegen." In het afgelopen half jaar heeft Geimaerdt diverse meetpunten gehad in Nijmegen. "Mobiele meetpunten maar ook vaste. Be langrijke plekken waren Ooster hout, Lent, Wijchen, Ewijk, Mook en natuurlijk de stad zelf. Belangrijk punt bij hét weer in Nijmegen is de Waal. De invloed is enorm. De Waal bepaalt bij voorbeeld de luchtvochtigheid in haai' omgeving. Ik kan vast stellen dat een stadsklimaat zo'n 1,5 graad hoger is dan buiten de stad. Tijdens de Vierdaagse moeten we daar dus ook reke ning mee houden." De open tenniskampioen schappen van Oost-Souburg kende in de hoogste klasse louter Zeeuwse winnaars. Alexander Nonnekes (Goes) bij de heren en Suzanne van Hartingsveldt (Goes) bij de wouwen streken met de hoogste eer. Atlete Yvonne Wisse uit Vliss- ingen kwalificeerde zich niet voor de wereldkampioen schappen. In Tallin in Est land kwam ze tijdens het Eu ropa Cuptoernooi bijna hon derd punten tekort om zich te kwalificeren. De WK-limiet bedroeg 6060 punten. Wisse kwam niet verder dan 5974. door peter vrancken MIDDELBURG - Met gepaste trots verzorgt Leo Wouters een rondleiding over de fraaie ac commodatie van Club Jeu de Boules Middelburg. Op de van de gemeente gepachte grond zijn, met zelfwerkzaamheid, 32 buitenbanen aangelegd en sinds twee jaar beschikt de oud ste jeu-de-boulesclub van Ne derland ook nog over een impo sante hal met daarin negentien banen en uiteraard een keurig ogend clubgebouw. Het Franse vakantiespelletjes is voor de ongeveer honderdtach tig leden van de Middelburgse club een ware verslaving gewor den. "We zijn in 1976 begonnen aan het Molenwater in Middel burg, daarna zijn we naar de Kruitmolen gegaan. Ook heb ben we nog in de maneges van Serooskerke en Aagtekerke met veel plezier gespeeld voordat we naar onze huidige accom modatie aan de Koudekerkse- weg verhuisden." Het Franse vakantiespelletjes is voor ons een echte verslaving geworden met eigen toernooien, maar ook een landelijke competitie en na tionale toernooien. En elk jaar organiseren we ook nog het welbekende strandtoemooi." Wouters is trots op zijn vereni ging en al die leden die het com plex tot stand hebben gebracht. "We investeren nu in de toe komst met jeugd, maar het is toch lastig om jeugd te interes seren voor' jeu-de-boules. Ze gaan liever voetballen. Toch or ganiseren we regelmatig samen met scholen toernooien om de interesse voor het spel te kwe ken." De leden zijn afkomstig uit niet alleen afkomstig van ge heel Walcheren, maar ook uit Zeeuws Vlaanderen. En onze toernooien worden vaak be zocht door Belgen", weet Leo Wouters. Hij is bereikbaar voor meer informatie via 0118- 561931. Hans Peter Minderhoud le verde een knap resultaat af tijdens het roemruchte CHIO in Aken. De ruiter uit Westka- pelle eindigde tijdens zijn tweede internationale optre den met zijn paard Exquis Nadine verrassend als ne gende in de dressuur en was na Ankie van Grunsven de beste Nederlander. Piet Koster uit Koudekerke is per 1 september benoemd als voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal. Hij volgt Eddy Dobbeleir op die onlangs op eigen verzoek deze functie beschikbaar stelde. Koster was jarenlang topscheids- rechter en voorzitter van RBC Roosendaal. Nederlanders krijgen nooit genoeg van Engelse detecti- gplyr ves op televisie. Een eerste door Just Entertainment uit- gebrachte box met DVD's van verschillende tv-series werd hier enthousiast ontvangen en is reden genoeg om in juli een nieuwe verzameling van vijf Engelse topseries uit te brengen. De tweede dvd-box bevat afleveringen van Silent Witness, Waking the Dead, Dalziel Pascoe, Miss Marple en Judge John Deed. Op deze Best of BBC Detectives blijkt hoezeer de Britten de meesters zijn in het verfilmen van ij- zersterke plots, het creëren van een authentieke sfeer en een uitmuntende vertolking van geloofwaardige personages. Planet Earth luidt de ti tel van het nieuwe al bum van Prince dat vanaf 20 juli in de pla tenwinkel verkrijgbaar is. Je kunt natuurlijk ook een van zijn con certen in augustus in Londen bezoeken, aan gezien de grote kleine man uit Minneapolis al eerder liet weten iedere van Planet Earth naar hu van plan gratis cd's weg te geven bij de Britse krant Mail On Sunday. Goede publiciteitsstunt? Commerciële zelfmoord? Hoe dan ook, op Planet Earth laat Prince Roger Nelson horen nog steeds tot de grootste artiesten van de laatste decennia te horen. Bovendien betekent het nieuwe album een her nieuwde samenwerking met Wendy Lisa met wie hij in 1986 het succesvolle Parade maakte. i Een heleboel is geschiedenis in De kaart van God. Emilio Calderon maakt gebruik van het gegeven dat de nazi's een voorliefde hadden voor occulte parafernalia. Calderon plaatst de 'kaait van God' in het rijtje van bijvoorbeeld de Ark des Ver- bonds en de Heilige Graal. De tijdens de burgeroorlog uit Spanje gevluchte José Maria Hurtado en Montserrat Fabregas ontmoeten el kaar in de Spaanse Academie in Rome. Montserrat heeft de bibliotheek daar gereorganiseerd en is op een boek gestuit, dat de financiële problemen van het gezelschap op moet lossen. De lucratieve verkoop is echter het begin van een reeks internationale ontwikkelingen, die de twee in de rol van (dubbel-)spion dwingen. Een liefdesverhaal, een histo rische en culturele thriller en ook nog eens een boek dat je een beter inzicht geeft in de politieke ontwikkelingen van de jaren '30 en '40. Emilio Calderon, De kaart van God is ver schenen bij uitgeverij Mouria en kost 18,90 euro. bezoeker met een gratis exemplaar is te sturen. Daarnaast is Prince ook EMILIO CALDERON Meteoroloog in 't zeil Goesenaar Jules Geimaerdt moet als weerman van de Nijmeegse Vierdaagse een drama als vorig jaar zien te voorkomen. Toen vielen er door extreme hitte enkele slachtoffers, foto.- feuce buonadonna Om goed voorbereid te zijn op elke wandeldag van de Vierdaagse is het ook be langrijk de weersverwach ting te bekijken. Jules Geimaerdt, meteoro loog verbonden aan Stich ting De Vierdaagse, be steedt op zijn website aan dacht aan de weersver wachting voor de Vierdaag- seweek. Daarnaast zal hij op zijn weerlog ook achtergrond informatie omtrent de weersverwachting geven. Ook het weer volgen, surf dan naar www.vierdaag- se.nl. Met 32 buitenbanen en 19 banend in de hal beschikt de oudste jeu-de-boulesclub van Nederland over een schitterende accommodatie, waar andere verenigingen terecht jaloers op zijn. De leden zijn het hele jaren actief, foto: cor dorland f c Als zij geen zin heeft om te dan sen, komt de Cubaanse journa liste Cecilia in een uitgaansgele genheid in contact met de oude Amalia. Bij de eerste ontmoeting begint Amalia een verhaal als een raamvertelling, waar Cecilia én de lezer stap voor stap steeds verder in worden gezogen. Avond na avond gaat Amalia verder met een verhaal, dat haar eigen familiegeschiedenis weergeeft en dat uiteindelijk ook ingrijpt in het leven van Cecilia. Vanuit zo ver afgelegen plaatsen als China, Spanje en Afrika komen families in de negentiende eeuw naar Cu ba. De lotgevallen van de familieleden zeggen wat over de culturele smeltkroes die Cuba is, maar nog veel meer over het verhaaltalent van Dalna Chaviano die van Het eiland van oneindige liefdes een prachtige liefdesroman maken. Daina Chaviano, Het eiland van oneindige liefdes is ver schenen bij uitgeverij Wereldbibliotheek en kost 19,50 euro.

de Faam | 2007 | | pagina 18