Danceparade en Cityparty Nieuwe woonwijk heet Essenvelt Hersteloplossing voor bouwput De Faam Commissie Straatnaamgeving Aanleg N57 in Middelburg kan beginnen Asbestplaatjes en lood in bodem Mortiere Sporten en spelen in de zomervakantie Lila Woensdag 18 juli 2007 - Pagina 13 Op dinsdag 24 juli vergadert de commissie Straatnaamgeving. De vergadering begint om 15.30 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan (onder voorbe houd) de eventuele herbenoeming van een gedeelte van de Bluesroute aan de zijde van de Torenweg, de herbenoeming van Keetdijk en Keetweg en de benoeming van de nieuw aan te leggen straten rond de N57 (het gedeelte ten noorden van de Veerseweg). Combinatie Strukton/Rasenberg gaat de nieuwe N57 in de gemeente Middelburg aanleg gen, inclusief het aquaduct. Rijkswaterstaat maakte dit vori ge week bekend. De voorberei dende werkzaamheden starten half augustus met het verleggen van kabels en leidingen. De gemeente overlegt met de aan nemer over de wijze waarop en de volgorde waarin de werk zaamheden in Middelburg wor den uitgevoerd. Duidelijk is dat de President Roose- veltlaan wordt doorgetrokken en geasfalteerd. Bovendien wordt de laan voorzien van geluidwerende voorzieningen. In Ramsburg/Punt Arnestein zullen ingrijpende wijzigin gen van de wegen en straten nodig zijn. De Oostperkweg wordt bijvoor beeld één van entrees van Middel burg. Behalve dat het mooi moet worden, moet het ook veilig en leef baar voor de bewoners zijn. Het is belangrijk dat de wegen de verwach te groei van het verkeer tot ongeveer 7.000 per dag op kunnen vangen. Op welke manier dat het beste kan, wordt op dit moment bekeken. Inspraak De gemeente scheidt op de Havendijk/Punt het langzaam ver keer van de auto's door, vanaf de Beatrixbrug tot aan het aquaduct, een voetpad onderlangs het water aan te leggen. Het fietsverkeer wordt geleid over de parallelweg. Het voetpad loopt tot aan Veere. Bij de Havendijk wordt een oversteekmogelijkheid gemaakt voor fietsers. De plannen voor de Havendijk/Punt zijn bijna afgerond en worden dit najaar aan de omwonen den voorgelegd. Op zaterdag 21 juli is de binnen stad toneel van de traditionele Danceparade en Cityparty. Vijf tien wagens, gaan 's middags stapvoets door het centrum van Middelburg. Aansluitend wordt op het Hof van Tange het muzikaal feest Cityparty gehouden. De danceparade duurt van 14.00 tot uiterlijk 16.30 uur. De route is: Damplein-zuidzijde Korte Delft Lange Delft Markt Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen Seisdam Herengracht (tot Volderijlaagte) Stadhuisstraat Lange Noordstraat Markt Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen. City party De Cityparty op het Hof van Tange zal worden gehouden tussen 16.00 en 23.30 uur. Toegang tot het feest terrein is alleen mogelijk met een entreekaart. De muziek stopt om 23.00 uur. Maatregelen Om een goed en veilig verloop van de activiteiten mogelijk te maken wordt een aantal maatregelen geno men. Door het treffen van maatregelen en het stellen van vergunningvoor schriften op het gebied van onder andere (verkeersveiligheid, open bare orde, geluid en afvalverwijde ring kan overlast voor omwonenden en voor anderen binnen redelijke grenzen worden gehouden. De genoemde straten op de startlo catie en op de route van de dance parade zullen kortstondig voor alle verkeer zijn afgesloten. Ten behoeve van de openbare orde en de verkeersveiligheid zullen tus sen 16.00 en 24.00 uur het fiets pad tunneltje Langevielebolwerk - Baanstraat voor (brom)fietsver- keer worden afgesloten en zal op de Walensingel, ter hoogte van het Hof van Tange een snelheidsbeper king gelden van 30 kilometer per uur. Hof van Tange afgesloten Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouwtijd, evenement en opruimtijd afgesloten van donder dagavond 19 juli 21.00 uur tot maandag 23 juli 12.00 uur. Kijk voor het programma op www.danceparademiddelburg.nl Het archeologisch onderzoek op de Mortiere lag vorige week stil vanwege de vondst van asbest plaatjes en loodverontreiniging in de bodem. Eind juni is ADC ArcheoProjecten uit Amersfoort begonnen met archeolo gisch onderzoek op de Mortiere. Daar doen zij onder andere onder zoek naar de resten van kruitmolen De Eendracht. Vorige week zijn tijdens opgraafwerk- zaamheden op het terrein asbest plaatjes gevonden en is een ver hoogde loodverontreiniging van de bodem vastgesteld. Afgelopen maandag hebben de archeologen het onderzoek weer opgepakt. De archeologen zetten het werk onder saneringscondities voort. Er zijn hekken geplaatst en alleen gekwalificeerde mensen krijgen toe gang tot het terrein. Rondleiding De rondleidingen gaan door, maar in aangepaste vorm. Belangstellenden kunnen iedere woensdag om 15.00 uur meelopen. De wandeling duurt een uur. Opgeven kan bij de Walcherse beleidsarcheoloog Bernard Meijlink, telefoon 06 525 529 25. Op sportief gebied is er veel te doen in Middelburg. Middelburgse jon geren kunnen van 23 tot en met 27 juli meedoen aan allerlei leuke sporten en spelletjes. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn de jongeren welkom voor onder andere workshop Capoeira, springkussen Pyramide en vele andere sportspel letjes. Maandag 23 juli, Grasveld aan de Spinhuisweg (Magistraatwijk) Dinsdag 24 juli, Grasveld Drie Heuvels (Dauwendaele) Woensdag 25 juli, Grasveld Koe poortlaan (Binnenstad) Donderdag 26 juli, Grasveld Rijn straat (Stromenwijk) Vrijdag 27 juli, Grasveld Meiveld/ Scouting (Magistraatwijk) Wat is capoeira? Capoeira is een Braziliaanse vecht- sportdans. Het is een combinatie van elegantie en controle, schijnbewegin gen, aanvallen en verdedigen. Capoeira is leuk en goed voor je con ditie, figuur, kracht en souplesse. Deelname is gratis. Bel voor meer informatie met Patrick de Guchteneire, telefoon 67 57 97 of mail p.de.guchteneire@middel- burg.nl. De nieuwe woonwijk ten zuiden van de Erasmuswijk gaat Essen- velt heten. De naam is ontleend aan het vroeger op deze plaats gelegen buitenhof 'Essenvelt'. Inmiddels beginnen de plannen voor de nieuwe woonwijk ten zuiden van de Erasmuswijk vorm te krijgen. Het belangrijkste uitgangspunt voor de wijk Essenvelt is een bouwprogram ma van circa 300 woningen in ver schillende prijsklassen. Een sfeer van -ruimte, rust groen en kleinschalig heid en een goede landschappelijke inpassing vormen randvoorwaarden voor het ontwerp van deze nieuwe woonwijk. Buro Lubbers uit 's-Hertogenbosch is geselecteerd om het stedenbouw kundig plan te maken. Medio sep tember worden overleggen gepland met direct omwonenden en de volkstuinvereniging. Tijdens deze bij eenkomsten wordt in het bijzonder gesproken over de invulling van de randen van het gebied. Na deze over leggen wordt het plan verder uitge werkt. De presentatie van de con ceptplannen staat gepland voor begin 2008. Het streven is om in april 2008 een plan te hebben vast gesteld op basis waarvan de bestem mingsplanprocedure kan starten. Meer informatie kunt u vinden in de zojuist verschenen Nieuwsbrief Essenvelt. Deze is verkrijgbaar in de hal van het stadskantoor en te raad plegen op de website www.middel- burg.nl projecten en plannen Essenvelt. Tijdens een informatieavond voor omwonenden presenteerde Rinus Verhage van Heijmans Beton- en Waterbouw de plannen voor de sanering van de bouwput. De door de Walcherse Bouw Unie ingehuurde architect Kees Kaan liet de eerste plannen voor won ingbouw op deze plek zien. Om de put waterdicht te maken wordt er in enkele lagen onderwaterbeton gestort. De eerste laag wordt onge veer 1,80 meter hoog en bevat circa 5.175 m2 beton. Hiermee worden de in de put aanwezige palen ingepakt, zodat een hecht geheel ontstaat. Verwacht wordt dat het storten van deze laag drie dagen en nachten in beslag zal nemen. Wanneer deze werkzaamheden starten is nog niet bekend. Daarna volgt een tweede laag van dezelfde dikte. Ook dit zal weer drie dagen en nachten duren. Rondom het resterende deel van de wand van de put komt een voorzet wand. Deze wordt ingeklemd in een derde laag onderwaterbeton. Vervolgens wordt de ruimte tussen de bestaande wand en de voorzetwand opgevuld met constructiebeton, zodat een nieuwe waterdichte put ont staat binnen de bestaande bouwput. Kees Kaan ontwerpt appartementen en stadswoningen op en rond de bouwput. In totaal gaat het om onge veer tachtig woningen. Onder de appartementen komt een tweelaagse parkeergarage, waarin ook ruimte zal zijn voor garageboxen voor omwo nenden. Meer informatie Op www.middelburg.nl/projecten en plannen/invulling zuidsingel vindt u het verslag van de informatieavond en de presentaties van de herstelop lossing en de bouwplannen. Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2007 | | pagina 13