BLAUW GERUITE KIEL VUURWERK! ONDERZOEK VLISSINGEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VLISSINGEN.NL/STRAND BURGERJAARVERSLAG 2006 GRATIS VERKRIJGBAAR ACTUEEL HAAL IK DE ZEE WOENSDAG 18 JULI 2007 G E M E E N T F Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (01 18) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotograf ie: Ruben Oreel MIDDEN IN HET NIEUWS Onlangs is er weer een nieuwsbrief 'Midden in het Nieuws' verspreid in het Middengebied. In de nieuwsbrief staat een toe lichting op het ontwerp voor de Open Wijkschool De Combinatie en wordt er aandacht besteed aan de start van de bouw van het Spaans Kwartier. Bewoners van het Middengebied die de nieuwsbrief niet heb ben ontvangen en andere belangstellenden, kunnen een exemplaar ophalen in het stadhuis. www.vlissingen.nl/ middengebied KALENDER Za 21 juli 09.00-18.00 Antiek-, curiosa- en boeken markt, Binnenstad Vr 27 juli 19.30-20.00 Straatzang, Binnenstad Za 28 juli 08.00- 19.00 uur Ringrijden, Bellamypark www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda De 'vuurwerkavond' is traditie getrouw de drukste avond van de kermis. Op donderdag 19 juli om 22.30 uur wordt vanaf een ponton op de Westerschelde een vuurwerkspektakel afgesto ken. De ervaring leert dat deze avond de drukst bezochte kermis avond is. Wie verzekerd wil zijn van een mooi plekje doet er dus goed aan om op tijd te komen. De beste plaatsen om het vuur werk te zien zijn de Oranjedijk, het kermisterrein en het Kei- zersbolwerk, bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. Neem de fiets! Om het vuurwerk te bekijken kunt u het beste de auto thuis laten en de fiets nemen. Het autoverkeer wordt op de vuur werkavond zo veel mogelijk uit de binnenstad geweerd. Mocht u toch met de auto komen, dan kunt u parkeren op het Stad huisplein en Zeemanserve. De Spuistraat en Boulevard de Ruy ter worden 's avonds afgeslo ten. www.vlissingen.nl/kermis Het onderzoek dat in opdracht van het Vlissingse college van B. W. wordt uitgevoerd naar de financiële onderbouwing van de voorgenomen bebouwing van het voormalige KSG-terrein heeft het vermoeden bevestigd dat de finan ciële voorwaarden nog onvoldoen de in beeld zijn gebracht. Daarmee is onderstreept dat het college op 3 juli jl. terecht heeft besloten de gunning van fase 1 van het project uit te stellen, om te voorkomen dat de gemeente onaanvaardbare financiële risico's zou lopen. gronden van de geconstateerde onvolkomenheden in de financië le onderbouwing, de grondexploi tatie, wordt voortgezet en zal naar verwachting eind september kun nen worden afgerond. Het college verwacht dan ook de werkelijke cijfers voor de grondexploitatie goed in beeld te hebben. Nu de inventariserende fase van het onderzoek is afgerond, is het niet meer nodig de tijdelijke afwe zigheid van bij het project betrok ken medewerkers van de gemeen te voort te zetten. Het onderzoek naar de achter- www.vlisslngen.nl/college 10 jaar strandwacht! Op 13 juli was het precies 10 jaar geleden dat Jeroen Castel in dienst kwam als strandwachter bij de gemeente Vlissingen. Dit is een zeer uitzonderlijke presta tie, strandwachters zijn namelijk betaalde vakantiekrachten en 10 jaar vakantiewerk bij dezelfde werkgever komt dan ook niet zo heel vaak voor. De dag begon goed met gebak van Jeroen en namens het personeel en de gemeentelijke organisatie een aantal presentjes voor de jubilaris! www.vlissingen.nl/strand Vorige week verscheen voor de vijf de keer het burger jaarverslag van de gemeente Vlissingen. Het heeft als thema 'Uw gemeente, volop in beweging'. In dit verslag over het jaar 2006 legt burgemeester A. van Dok - van Weele aan de bevolking en de gemeenteraad verantwoor ding af van het gemeentelijke beleid en van de gemeentelijke dienstverlening. Het verslag be vat veel fraaie kleurenfoto's. Het is gratis verkrijgbaar in de centrale publiekshal in het stadhuis en in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg. U vindt het ook op onze website. In het burgerjaarverslag is ruime aandacht voor de verbeterde dienstverlening in het stadhuis. In het verslag wordt stilgestaan bij de resultaten van het onderzoek 'De Staat van de gemeente'dat vorig jaar 2006 gehouden is. De resulta ten en conclusies worden door het verslag heen besproken. Daarnaast worden er per aspect aanbevelin gen gedaan om de dienstverlening te verbeteren. Het verslag bevat ook gegevens over verbetering van de telefonische bereikbaarheid van de gemeen te en over het afhandelen van brieven en e-mails. Naast veel cijfers en gegevens wordt er in het verslag ook aan dacht besteed aan gebeurtenissen die in de gemeente Vlissingen hebben plaatsgevonden in 2006. Zo komt de levensboom aan bod die op de boulevard geplaatst is, de eerste naturalisatieceremonie die in de stad gehouden is en de ont wikkelingen rondom de begraaf plaats in Oost-Souburg. Ook is te zien welke klachten de gemeente behandelde, hoe de gemeenteraad werkt, hoe de Vlissingse website 'scoort', welke (koninklijke) on derscheidingen werden uitgereikt en welke jubilea in 2006 plaats vonden. www.vlissingen.nl/ burgerjaarverslag Het lukte Anna van Gelder niet haar echtgenoot Mi chiel aan land te houden. De Eerste Engelse Oorlog was in 1652 uitgebroken. De Staten-Generaa! bena derden Michiel om onder bevelhebber te worden op een eskader dat de Neder landse schepen in Het Ka naal moest beschermen. De grote vloot onder lei ding van Maerten Tromp koerste op dat moment langs de Engelse zuidkust. Aanvankelijk weigerde Mi chiel, maar toonde zich ge voelig voor het argument dat de Republiek hem no dig had en tekende voor zichtig voor één zeetocht. De marine zou uiteindelijk de rest van zijn leven gaan bepalen. www.400jaarmichielde- ruyter.nl Burgemeester en wethouders hebben vorige week besloten te gaan controleren of honden geregistreerd zijn. Voor een geregistreerde hond moet hondenbelasting betaald worden. In 2003 is voor het laatst gecontroleerd. Toen waren er 2.650 honden in de gemeente. Nu is het aantal geregistreerde hon den 2.270. B en w willen door hondencontrole dit aantal in lijn brengen met het werkelijke aantal honden waarvoor be lasting betaald moet worden. B en w willen jaarlijks 7.500 woningen op hondenbezit gaan controleren. Zo worden in een periode van drie jaar alle woningen gecontroleerd. B en w zullen hiervoor een gespecialiseerd bureau vragen. Als de controle daadwerkelijk begint, wordt dat tevoren met publi citeit aangekondigd. www.vlissmgen.nl/college Vlissingen is rijk aan kunst in de openbare ruimte. Onlangs werd weer een kunstuiting toegevoegd. Het is een dichtre gel op de in- en uitrit van parkeerkelder De Fonteijne van de Vlissingse dichter F. van Dixhoorn. De regel werd vorige week donderdag 'onthuld' met een voordracht van de dichter in aanwezigheid van de buurtbewoners.

de Faam | 2007 | | pagina 11