GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN STORM HET LEVEN VAN MICHIEL DE RUYTER GEME.ENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 18 JULI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. het plaatsen van een dakkapel Talmalaan 12 2. het verbouwen van de entree Geulstraat 45 t/m 67 3. het uitbreiden van een woning Rosenburglaan 254 4. het verbouwen van de voorge vel van Dishoeckstraat 19 5. het plaatsen van 3 dakkapellen, het wijzigen van 1 dakkapel en het wijzigen van 2 entrees Paspoortstraat 2 6. het verbouwen van een bedrijfs pand Hobeinstraat 4,6 en 6A 7. het bouwen van een garage veranda Prinses Margrietlaan 1 B) Aanvraag reguliere bouwvergunning: 1het plaatsen van lichtreclames Coosje Buskenstraat 174 2. het plaatsen van een enkelzij- dige lichtbak Lange Zelke 12 C) Aanvraag sloopvergunning: 1het slopen van asbesthoudende materialen Frankrijkweg 2 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. het uitbreiden van een woning Clijverstraat 42, 04-07-2007 2. het plaatsen van een verdie pingsvloer in de entreehal Gildeweg 29, 04-07-2007 3. het uitbreiden van een woning Bosjeslaan 21, 06-07-2007 4. het wijzigen van het gebrui ken van een kamerverhuur pand Paul Krugerstraat 160, 06-07-2007 5. het wijzigen van het gebrui ken van een kamerverhuur pand Paul Krugerstraat 238, 06-07-2007 6. het wijzigen van het gebrui ken van een kamerverhuur pand Paul Krugerstraat 240, 06-07-2007 7. het wijzigen van het gebrui ken van een kamerverhuur pand Scheldestraat 51 en 51 A, 06-07-2007 8. het wijzigen van het gebrui ken van een kamerverhuur pand Hobeinstraat 30 en 32, 06-07- 2007 9. het gebruiken van een ka merverhuurpand (verlenging) Scheldestraat 19, 06-07-2007 10. het vergroten van de garage van Bossestraat 44, 09-07-2007 Verleende monumentenvergunning In de afgelopen periode is ver gunning verleend voor het schil deren van de gevel Nieuwstraat 25 (dag verzending vergunning: 09-07-2007). Tegen dit besluit kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schrif telijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een tele fonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen Wet op de Ruimte lijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met in gediende bouwaanvragen: 1. het bouwen van een carport en het vergroten van de berging Ro senburglaan 290 2. het bouwen van een atelierruim te aan de achterzijde van de wo ning Boulevard Evertsen 30; 3. het bouwen van twee loopbrug gen over de tuin/serre van Igu ana aan het Bellamypark 35. Voor de onder 1 en 2 genoemde plannen opent artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening daartoe de mogelijkheid. Voor het onder 3 genoemde plan is de vrij stelling gebaseerd op artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen en vrijstellingsverzoeken, liggen de bouw- en situatietekeningen ge durende zes weken, ingaande 19 juli 2007 t/m 30 augustus 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN). Voor een mondelinge ziens wijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118- 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 26 juli, 16 en 30 augustus 2007. Monumentenverordening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 juni 2007 heeft besloten tot het herzien van de Monumen tenverordening gemeente Vlissin gen, overeenkomstig de circulaire van de V.N.G. van 07 juli 2006. Deze herziening heeft onder an dere betrekking op de begripsbe paling monumentencommissie, de dualisering, de voorbescher ming voor gemeentelijke monu menten, de vergunningverlening voor gemeentelijke monumenten en de noodzakelijke aanpassing door wijziging van de Monumen tenwet 1988. De herziene Mo numentenverordening treedt in werking op 19 juli 2007 en ligt met ingang van 18 juli 2007 tot 18 augustus 2007 voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Tegen betaling kan dit wijzigingsbesluit worden verkregen.' Beleidsregel redelijke sommatie Industrieterrein Vlissingen-Oost Zowel het college van gedeputeer de Staten van Zeeland als de colle ges van Burgemeester en Wethou ders van de gemeenten Borsele, Middelburg en Vlissingen hebben ieder besloten een beleidsregel redelijke sommatie op te stellen voor het Industrieterrein Vlissin- gen-Öost. Het opstellen van de vier beleids regels vloeit voort uit de wijzi ging van de Wet geluidhinder op 1 januari 2007. Gelijktijdig met het van kracht worden van de ge wijzigde Wet geluidhinder is het Reken- en meetvoorschrift geluid hinder 2006 in werking getreden. In dit meet- en rekenvoorschrift is het begrip redelijke sommatie ge ïntroduceerd. Voor het Industrie terrein Vlissingen-Oost betekent dit dat er 1 dB(A) geluidsruimte beschikbaar is gekomen. Het doel van de beleidsregels is de verdeling van de als gevolg van de redelijke sommatie beschikbare geluidruimte op het Industrieter rein Vlissingen-Oost waarbij de geluidsruimte wordt toebedeeld aan de kavel ten behoeve, van de milieuvergunning van South Sea Terminal. Zowel de provincie als de ge meenten Vlissingen, Middelburg en Borsele stellen ieder hun ei gen beleidsregel vast, gebaseerd op Hoofdstük 2. Industrie, art. 2.1 t/m 2.4 van Reken- en meet voorschrift geluidhinder 2006. Inhoudelijk zijn alle beleidsregel hetzelfde. De ontwerp beleidsregels van de provincie en de gemeenten Mid delburg, Vlissingen en Borsele liggen van 19 juli 2007 tot en met 30 augustus 2007 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, vakbalie van de dienst ruimte, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdag avond. - in het gemeentehuis van de ge meente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Ook is de ontwerp beleidsregel in te zien op www.borsele.nl onder Be stuur en beleid bestuurlijke informatie (ontwerp-) beschik kingen); - in het stadhuis-^an de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 30 au gustus 2007,bij voorkeur schrif telijk, zienswijzen over de ont werp beleidsregels indienen bij het coördinatiepunt: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij dit coördi natiepunt uw zienswijzen aan zo wel het college van Gedeputeerde Staten als de colleges van de ge meenten Middelburg, Vlissingen en Borsele indienen. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. Scherbeijn (tel. 0118-631709 e- mail: asb@zeeland.nl). Vlissingen, 18 juli 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN Schrijf een stukje voor de krant over jezelf als raadslid van de Gemeente Vlissingen. Moet inhoud hebben, moet vol doen aan een bepaalde hoeveelheid woorden en moet de mensen aanspreken?! Geen gemakkelijke opdracht. Ik zal mezelf aan u voorstellen. Ik ben Ellen Lubig sinds 11/2 jaar raadslid „en heb in mijn portefeuille o.a. toe risme en onderwijs. Wat onderwijs betreft ligt er heel wat werk voor de raad, verzelfstandiging van Scheldemond, schoolbegeleiding het bouwen en opstarten van de "Open Wijk School" en natuurlijk het ont wikkelen van de Kenniswerf. Mijn hart en passie ligt bij het ontwikkelen en beter toegankelijk maken van onderwijs in Vlissingen. Het hoger-onderwijs speelt hierin een grote rol. Vlissingen moet mijns inziens veel meer als stu denten stad op de kaart worden gezet. Voor mij is dit één van dé opdrachten tijdens deze raadsperiode waarin al enige tijd de stormen razen. Storm wat betreft de sloop in Vlissingen, nu de stilte voor de storm en de storm tijdens de Vlootschouw. We zijn als Vlis- singers gewend aan storm, we zijn er niet bang voor, we zijn er groot door geworden. Ondanks, of misschien dankzij de storm, is Vlissingen tijdens de Vlootschouw goed op-de kaart gezet. Heel Nederland heeft kennis gemaakt met een stad die stormen goed doorstaat. Een compliment voor de organi satie is hier op zijn plaats. Als geboren en getogen Vlissinger hou ik mijn rug recht als de politieke stormen door de raad razen. Met vriendelijke groet! Ellen Lubig, Raadslid, fractie PvdA elubig@zeelandnet.nl, elg@vlissingen.nl telefoon: 0118- 41 86 17, www.vlissingen.pvda.nl ^2. DE Sinds kort toont het Zeeuws maritiem muZEEurh in Vlissingen unieke pop pen. Ze geven de bezoeker de mogelijkheid eens op een heel andere ma niereen blik te werpen op het leven van Michiel de Ruyter. De poppen zijn gemaakt door Cees van de Burgt. Van schoffie tot vice-admiraal Michiel de Ruyter wordt in 1607 geboren in Vlissingen als zoon van een eenvoudige bierdrager. Hij zit liever buiten als in de schoolbanken. Als hij 11 jaar is, krijgt hij een baantje aan boord van een schip als hoogboots- mansjongen. In korte tijd klimt hij op van matroos tot schipper en later ook koopman, walvisvaarder en kaper. Hij trouwt drie keer; zijn eerste twee vrouwen overlijden. Als hij voor de derde keer trouwt, wil hij gaan rentenieren. Maar door zijn reputatie als groot strateeg tijdens gevechten op zee uit zijn kaperperiode, doet de Ad miraliteit een beroep op hem. Dan begint zijn heldenleven pas echt, waarbij hij opklimt tot vlootvoogd. Reconstructies van jeugdherinneringen Cees (Cornelis) van der Burght (Vlissingen, 1931) groeit op tussen de puin hopen van het door oorlogsgeweld verwoeste Vlissingen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Op 16-jarige leeftijd neemt hij les te bij Gerard Jacobs, op richter van de kunstkring 'Het Zuiden' en één van de belangrijkste kunste naars uit de regio in die tijd. Na het behalen van zijn diploma technisch tekenaar treedt hij in dienst van de luchtmacht als technisch illustrator en -tekenaar. Nadat hij in 1986 met pensioen is gegaan, werpt hij zich op het reconstrueren van de zijn jeugdherinneringen (vooral de invasie op Walche ren in 1944) in technische tekeningen, maquettes en schilderijen. Van elke reconstructie doet hij eerst uitgebreid onderzoek. De laatste decennia raakt hij steeds meer geïnteresseerd in oudere gebeur tenissen uit de geschiedenis van Vlissingen, zoals het leven van M.A. de Ruy ter. Via reconstructie wil hij het leven van deze zeeheld tot leven brengen. Voor deze historische scène onderzoekt hij (reconstructies van) originele kleding, originele wapens en uitrustingstukken. Alles is met grote precisie op schaal nagemaakt. De sabels zijn uit echt wapenstaai vervaardigd; de uitrustingsstukken zijn van echt leer en metaal. De poppen zijn gesneden uit hout aangevuld met diverse materialen. Het muZEEum is het hele jaar geopend van: Maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur Zaterdag, zondag en feestdagen 13.00-17.00 uur U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen, telefoon 0118-412498. Wilt u meer informatie? Kijk dan op www.muzeeurri.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 10