f Folkloristische dag op het Abdijplein Archeologisch onderzoek naar kruitmolen Spreekuur Sociale Cliëntenraad Sporten in de zomervakantie Werkzaamheden Sasterrein Summerschool of Music Geen raadsrubriek in zomer mw=MMHHpe Faam Woensdag 4 juli 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Deze zomer is er op sportief ge bied veel te doen in Middelburg. Middelburgse jongeren van 4 tot en met 16 jaar kunnen van 9 juli tot en met 10 augustus meedoen aan allerlei leuke sporten en spelletjes. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn de jongeren welkom voor onder andere bungeerun, voetbal en breakdance. Maandag 9 juli Grasveld aan de Spinhuisweg (Magistraatwijk) Dinsdag 10 juli Grasveld Drie Heuvels (Dauwendaele) Woensdag 11 juli Grasveld Koepoortlaan (Binnenstad) Donderdag 12 juli Grasveld Rijnstraat (Strpmenwijk) Vrijdag 13 juli Grasveld Meiveld/Scouting (Magistraatwijk) De activiteiten worden afgesloten met een spectaculair Zeeuws panna voetbaltoernooi op 15 augustus op het Stadhuisplein in Vlissingen. Deelnemen aan de activiteiten is gra tis. Als het slecht weer is, is er een alter natieve locatie beschikbaar. Informatie Bel voor meer informatie met Dennis Winne, telefoon 67 56 76 of mail naar d.winne@middelburg.nl. r De opknapbeurt van het voorma lige mulo-gymlokaal en het par keerterrein op het Sasterrein is begonnen. Daarvoor gaven de commissaris van Monumenten- beheer Middelburg Hannie Kool- Blokland en wethouder Frank Streng afgelopen donderdag het officiële startsein. Het gymlokaal is een gemeentelijk monument. Na de restauratie wordt het gebouw voor vijf jaar verhuurd als kantoor aan het architectenbureau Bouwwinkel Zëeland. De gemeente wil het monumentale gebouw en het terrein beter tot z'n recht laten komen. Daarom worden de garageboxen, hekwerken, beton nen platen langs de kademuren en de beplanting rondom het gebouw ver wijderd. De fietsenstalling wordt een stukje verplaatst en krijgt een glazen gevel. De toegang tot het terrein wordt iets aangepast. Het asfalt wordt vervan gen door straatstenen en er komt nieuwe verlichting. Het aantal par keerplaatsen blijft ongeveer gelijk. Voor het gebouw komt een pleintje te liggen. Langs de Nieuwe Haven rich ting de Stadsschuur worden bomen geplant. Het werk is eind dit jaar klaar. Genieten van ring- en sjezenrij- den. Dat kan op donderdag 12 juli tijdens de folkloristische dag op en rond het Abdijplein. De paarden met sjezen rijden het rondje Abdijplein, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Ónder den Toren, Koorkerkhof, Abdijplein. Op het plein wordt op één ringrijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoem de straten zijn afgesloten voor ver keer. De afsluiting betekent dat de Balans, Bogardstraat, Bachtensteene, Wal- plein, Nieuwe Kerkgang, Koorkerk straat, Reigerstraat, Korte Giststraat gestremd zijn voor doorgaand ver keer. De Bleek is opengesteld voor een richtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Verder is parkeren niet mogelijk langs de sjezenroute en op het Koorkerkplein en het Walplein. Op donderdag 16 augustus is de tweede folkloristische dag. Er is dan een grote ringrijwedstrijd op het Molenwater. De Roosevelt Academy houdt deze maand een Summerschool of Music. Studenten Muziek krijgen les van top- musici en bezoeken carillons door heel de provincie. De studenten luisteren onder andere naar het caril lon van de Lange Jan en dat van de stadhuizen van Veere en Vlissingen. Kijk voor meer informatie op de web site van de Roosevelt Academy: www.roac.nl De Middelburgse gemeenteraad is met reces. Daarmee vervalt de komende- weken de rubriek 'Het woord aan raadslid...'. Op 15 augustus keert de rubriek terug. Dan is het woord aan raadlid Chris Dekker van de SGP. De eerstvolgende raadsvergadering is op maandag 27 augustus. Vorige week is ADC Archeo- Projecten uit Amersfoort begon nen met archeologisch onder zoek op de Mortiere. De archeo logen werken tussen de Jazz- route en de Nieuwlandseweg. Daar doen zij onder andere onderzoek naar de resten van kruitmolen De Eendracht. Be langstellenden kunnen meelopen met een rondleiding. De Eendracht is in 1701 gebouwd. In de VOC-tijd was de vraag naar bus kruit groot. Negentien kruitmolens stonden in Holland en Zeeland, waar van drie rond Middelburg. Inmiddels zijn bijna alle kruitmolens tegen de vlakte en is er nooit archeologisch onderzoek gedaan naar de resten. Daar brengen de archeologen op de Mortiere nu verandering in. Zij probe ren het productieproces van De Eendracht te reconstrueren. Ook ver garen de archeologen informatie over de werk- en leefomstandighe den van de werklui in de kruitmolen. Dit doen zij aan de hand van voedsel- resten en gebruiksvoorwerpen, zoals vorken en pijpen, die de arbeiders weggooiden in water- en beerputten. Bij een eerder gehouden proefonder zoek zijn al ingegraven tonnen gevon den. Over een maand is het archeologisch onderzoek klaar. Aansluitend worden de resultaten op het kantoor van ADC uitgewerkt. Dat kan een jaar duren. Van de onderzoeksresultaten ver schijnt een boekje. Rondleiding Belangstellenden kunnen iedere woensdag om drie uur meelopen met een rondleiding langs de opgravin gen. De wandeling duurt een uur. Opgeven kan bij veldarcheoloog Bram Silkens, telefoon 06 508 501 64.Vanwege de natte modder is het nodig om laarzen aan te trekken. Het steunpunt Middelburg van de Sociale Cliëntenraad Wal cheren houdt tijdens de zomer vakantie alleen inloopspreekuur op donderdag van 10.00 tot 12:00 uur. Voor spoedgevallen kan een af spraak gemaakt worden op een andere dag. Voor het maken van een afspraak of om een bericht achter te laten kunt u bellen naar.telefoonnum- rner 61 42 93 6ï u (<unf een ë-mail sturen naar scw-middelburg@ xs4all. nl Vanaf 13 augustus kunt u weer, zowel op de maandag als de donder dag, zonder afspraak binnenlopen bij het steunpunt aan de Nieuwstraat '36b.

de Faam | 2007 | | pagina 9