Heeft u ruimtegebrek? City Store miniopsiag heeft de oplossing! Tijdelijke of permanente opslag voor bedrijf en particulier. 223EH3MII Wat is miniopslag/selfstorage: Voltaweg 27, Middelburg Telefoon 0118-613713 www.city-store.nl TBlV/MWW!feiiilDe Faam Probleem Kinderen met autisme kunnen op zorgboerderij Chicken n hun ei kwijt KOW geeft extra opvang na school Dit is een service waarbij particulieren, bedrijven of organisaties voor korte of lange termijn een opslag ruimte kunnen huren. Dankzij een persoonlijke code en een eigen sleutel heeft elke huurder de volledige controle over zijn/haar opslagruimte. Zo kunt u 7 dagen per week bij uw opgeslagen spullen. De voordelen van City Store miniopsiag: - volledig afgesloten opslagunits met eigen slot waar alleen u de sleutel van heeft - 24 uur per dag camerabewaking - toegangscontrole - het gehele pand is schoon, droog en verwarmd - met de auto kunt u tot aan uw opslagunit rijden - professioneel advies - op ieder moment kunt u de huur opzeggen Woensdag 4 juli 2007 - Pagina 6 Hugo Hermans heeft plezier als er een kip gezellig op zijn schouder komt zitten, foto izaak verkeste functioneren de kinderen an ders. Kijken met andere ogen naar de wereld", aldus Den He ijer. Op Chicken Fun, aan de Lange Zuidweg 6, leren ze dat de maatschappij anders naar de dingen kijkt. Den Heijer: "De kinderen zijn hier negentig pro cent van de tijd buiten en kun nen tekeer gaan tot ze erbij neervallen. Er is er één die het liefst de hele dag op de trampo line staat. Die leer ik dat zijn werkgever later ook andere din gen van hem verwacht. Ik zie hier duidelijk dat ieder mens uniek is. Het is ongelooflijk wat voor diepe gesprekken ik met die kinderen heb tijdens het ei eren sorteren." Naast spelen en voor de kippen zorgen, voeren de kinderen schapen, konijnen, pony's en de geit. Ook is er een kantine waar ze kunnen knutselen. Richard van Adrichem noemt zijn boerderij Chic ken Fun, omdat hij vindt dat zijn pluimvee een waardig leven moet hebben. "Ik behandel kippen als klei ne kinderen en zorg goed voor ze", zegt de Borsselse agrariër. door marcel van der voort Kiplekker. OOST-SOUBURG/BORSSE- LE - "Ik vind Chicken Fun leuk. Vooral in de tuin ben ik graag", zegt de negenjari ge Hugo Hermans uit Moe- tinge. Hij heeft het over de zorgboerderij in Borssele. "Daar mag ik plantjes zaai en en onkruid weghalen. Gisteren heb ik broccoli van het land voor mijn moeder meegenomen. Dat vond ze lekker." Het ventje rijdt met een skelter over het erf. Iets verderop staat boer Richard van Adrichem het allemaal te bekijken. Die geniet van het tafereeltje. Hij heeft een biologische boerderij met door gaans zesduizend leghennen, maar ook pony's en schapen. Totdat Conny den Heijer uit Oost-Souburg bij hem aanklop te met het idee om een zorg boerderij te starten. Zij is gedi plomeerd activiteitenbegeleid ster en werkt met kinderen die Autisme Spectrum Stoornissen, zoals ADHD en Asperger heb ben. En ze is ervaringsdeskun dige. "Door mijn zoon kwam ik op het idee van de zorgboerde rij. Hij heeft ADHD. Hij doet niets anders dan aan het scherm van zijn computer ge kleefd zitten. Er is meer tussen hemel en aarde dan de pc. Ri chard vond het een goed idee. Hij heeft veel gevoel voor die Dat het exploiteren van een zorgboerderij tijdrovend en bewerkelijk is, weet'Richard van Adrichem inmiddels. "Het is zwaarder dan ik dacht. Het is niet zomaar van: Ik ga eventjes een zorg boerderij beginnen. Toch was ik snel verkocht. Dit' werk zit in onze familie. Wij hebben enige tijd een autis tisch meisje van het Groen College in Goes hier gehad", vertelt hij. Volgens Conny den Heijer komen er vooral kinderen tussen de acht en zestien jaar. Wij streven er naar dat ook de zeventienplusser zich gaan aanmelden en we iets kunnen doen aan het pro bleem van hangjongeren en drop-outs. Meer informatie: 06-25267618 of www.chic- kenfun.nl. gasten. Hem vinden ze grappig en mij aardig", zegt Den Heijer. Wereld Eerder dit jaar is het tweetal ge start en inmiddels maken zowel jongens als meisjes er dankbaar gebruik van. "Een zorgboerderij is een ontlasting voor de thuissi tuatie. De ouders zijn blij als ze een dag vrij hebben en er goede opvang voor hun kind is. Door sociale en gedragsproblemen MIDDELBURG - De Kin deropvang Walcheren (KOW) opent vanaf het nieuwe schooljaar op 13 augustus zeven nieuwe buitenschoolse opvang- locaties. Hiermee speelt ze in op de toenemende vraag. Ook zijn de basisscholen vanaf het nieuwe schooljaar verplicht om voor- en na schoolse opvang te bieden. Veel scholen op Walcheren hebben met de KOW een convenant gesloten. Dit gaat op voor de Vereniging Chris telijk Onderwijs en de Alge mene Basisschool (ABS) in Middelburg, Perspectief in Vlissingen, de Prismascho- len in Vlissingen en Middel burg, de Venobescholen in de kernen van de gemeente Veere, de basisscholen op Gereformeerde grondslag op Walcheren en vrijwel alle Ar chipelscholen. De kinderop vang opent nieuwe opvang- locaties. Dit worden: BSO De Schotse Schelm in Veere, BSO Grote Beer in Oostka- pelle, BSO Jodokus en BSO Dunantlaan in Middelburg, BSO Flamingoos in Vlissin gen en BSO Kraaiennest in Souburg. In Grijpskerke zet KOW de bestaande BSO van de familie Dekker voort on der de naam BSO De Speel kamer. De kinderen kunnen ook tij dens de zomervakantie te recht bij de verschillende BSO's. Voor meer informatie kunnen ouders bellen met de afdeling Bemiddeling van Kinderopvang Walcheren: 0118-627716. 4V' o'y

de Faam | 2007 | | pagina 6