dé Weekkrant De Faam Hulp VLISSINGEN - Drie dagen en vierhonderd spuitbussen verf later. Boulevardbezoekers kunnen er niet omheen: het vervallen Britannia is een attractie geworden. Zo'n twintig graffiti-artiesten uit verschillende landen hebben zich op het gebouw uitgeleefd. "Een geweldige spot om te werken", vonden de Duitsers van Maclaim. Omdat de wand te groot was, komen ze tijdens de Nachtmarkt in augustus terug. Als projectontwikkelaar Loostad opschiet, blijft het werk een klein jaar hangen. Duurt het langer, dan komen nieuwe artiesten de wand verversen, foto: roland de jong Zwemtochten lang de Zeeuwse kust 2887 euro voor collecte handicap.nl Fietsverklikker klikt goed Duivel loopt op hoge hakken Zomer in Koorkerk 'Elk dier heeft recht opzoig1 door edwin van herwunen GOES - Het vakantieseizoen is begonnen en de vakantie bestemmingen worden weer massaal opgezocht. Voor veel huisdieren is dit slecht nieuws, want heel vaak mogen zij niet mee en worden ze ondergebracht in kennels en asiel, vaak tijde lijk, maar soms ook blij vend. Dit zijn dan nog de re latief gunstige gevallen, want momenteel gaat meer dan één keer per dag de tele foon bij de dierenambulan ce. Dat zijn telefoontjes met de melding dat er al een paar dagen een onbekende hond of poes in de buurt rondloopt. Het zijn drukke tijden voor de dierenambulance, de zomerpe riode is een tijd waarin veel huis dieren toch weer aan de boom gebonden worden. "Echt aan de boom gebonden zie je hier in de buüit niet echt, maar het lijkt er "Omdat het vrijwilligers werk is, kunnen we alle fi nanciële hulp goed ge bruiken. Maar ook een penningmeester en een Ij vast meldpunt zouden enorm helpen", zegt Van Hoveling. Meer informatie J staat op de website www.dierenambulance-be- j velanden.nl. In geval van nood kan het (landelijke) alarmnummer 0900-0245 gebeld worden. wel op dat de dieren in de polder uit de auto gezet worden." Quin- tus Hoveling is erg begaan met het lot van de achtergelaten huisdieren en staat daarom ook 24 uur per dag klaar om de hel pende hand te bieden. "Als het nodig is ga ik midden in de nacht op pad om een ziek of aangere den dier op te halen!" In 2004 is hij begonnen met de dierenambulance in de regio v tussen de ^Banjaard en Rilland met een com pleet ingerichte auto. Die auto is door Hoveling zelf gefinancierd. Inmiddels wordt zijn dierenam bulance geholpen door vier vrij willigers die in twee auto's rond rijden. "Die auto's zijn geschon ken door de Goese Metaalhan- del. Dat deden zij uit dankbaar heid voor onze goede zorgen voor hun geliefde hond. En daar voor zijn wij hen uiteraard weer zeer dankbaar." Voor veel mensen is een huisdier een deel van het gezin en als het dier iets overkomt gaat dat soms gepaard met hevige emoties. "Op zo'n moment zie je hoe be langrijk een huisdier voor ie mand of zelfs voor een heel ge zin is." Ondanks de drukte wordt er door Hoveling en de dierenambu lance geen geld ver diend, zeventig tot tachtig pro centvan de ritten zijn onbetaald. Vaak gaat het om gewonde die ren die geen eigenaar hebben of waarvan de eigenaar niet be kend is. Hoveling: "Elk dier heeft recht op verzorging en ik kan geen onderscheid maken tussen betaalde en onbetaalde ritten." Geen Zeeuws topelftal door walter houtzager MIDDELBURG - Voetbalclubs Kloetinge en Hoek staan geen spelers af voor het Zeeuws elftal. Reden is dat de ploegen de voorbereiding op het nieuwe seizoen belangrijker vinden en de kans op blessures wil vermij den. Het Zeeuws elftal speelt vaak wedstrijden tegen betaald voetbal clubs en wil graag een sterke opstelling. Inbreng van spelers van de hoofdklassers is hiervoor noodzakelijk. Trainer Diederik Hiensch van Kloetinge heeft een duidelijke mening. "Ik moet mijn spelers beschermen. Wij starten 20 juli met voorbereiden. Minimaal 2 weken training zijn nodig om tegen de profclubs te spelen, die eerder zijn gestart met trainen." Bestuurslid van de Stichting Zeeuws elftal Peter de Vos vindt dat het Zeeuwse voetbal gepro moot moet worden. "We zijn nu 2 jaar bezig en moeten in sa menspraak met de hoofdklas sers en profclubs tot een ideale periode komen om wedstrijden op de kalender te zetten.". Kan het Zeeuws elftal dan nooit rekenen op een sterke selectie? Volgens Hiensch wel: "Wanneer de wedstrijden direct na de competitie in overleg worden gepland werkt Kloetinge graag mee." Gelukkig vinden de hoofdklassers en de Stichting Zeeuws elftal elkaar als het gaat om de belangen van het Zeeuw se voetbal. Mooi voetbal op de Zeeuwse velden! De Stichting Zeeuws elftal zal hier keihard aan werken. Woensdag 4 juli 2007 - Pagina 37 OOSTKAPELLE - De eer ste zeezwemtocht in de traditionele serie van drie is op dinsdag 31 juli. Dan kunnen zwemmers de vier kilometer van Oostkapelle naar Dom burg zwemmen. Begonnen wordt op het strand aan het eind van <de Duinweg in Oostkapelle. De finish is bij de hoofdover gang aan de Bad- straat in Dom burg. De twee de tocht uit de serie is op "woensdag 8 au gustus. Dan is de start bij de radartoren in Westkapelle en de finish vier kilometer verderop bij de duinovergang bij de kerk in Zoutelande. De derde en laatste zwemtocht is op woensdag 15 au gustus vanaf de lage vuurtoren in Dishoek 1 naar Zoutelande. Deze I tocht is 3,7 kilometer klang. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Tot drie kwartier voor de start kan voor vijf eu ro ingeschreven worden. Voorinschrijven kan via: aeromad@ zeelandnet.nl. MIDDELBURG - De op brengst van de collecte in Middelburg voor de Ango/Handicap.nl heeft 2887,61 euro opgeleverd. De collecte werd tussen 11 en 16 juni gehouden. GRIJPSKERKE - De fietsver klikker die sinds 23 april op de Mariekerkseweg bij Grijpskerke staat, geeft de weggebruikers een veiliger gevoel. Dit blijkt uit een on derzoek dat een maand na plaatsing van de borden .is uitgevoerd door studenten van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer uit Breda. Ook blijkt uit het on derzoek dat de snelheden van de automobilisten zijn verlaagd. Een fietsverklikkei is een elektronisch waarschu wingsbord dat automobilis ten attendeert zodra fietsers de kruising naderen. VLISSINGEN - Tijdens Cine Plus in bioscoop Cine City in Vlissingen draait op dinsdag 17 juli de film The Devil We ars Prada. De rolprent gaat over Rur.- way, dat in de New Yorkse modewereld de crème de la crème van modetijdschriften is. Om te overleven als assis tente van Miranda (Meryl Streep), moet je onmenselij ke zenuwen hébben. Toch hebben miljoenen vrouwen er alles voor over om die baan te krijgen. De film begint om 14.00 uur. MIDDELBURG - Noortje Middelkoop en Martin Mans geven donderdag 19 juli om 20.00 uur een zomerconcert in de Koorkerk in Middel burg. Volwassenen betalen 7,50 euro en kinderen 3,50 euro.

de Faam | 2007 | | pagina 45