Walcheren Tevreden bij de Provincie Nieuwe leenauto's bij AOC Art Galerie geopend Kwaliteit bij Taxi Beheer Bewegen in Oude Vest Uit het Zakenhart van... Smaak Asielzoekers krijgen hulp van het ROC Provincie scoorde hoog bij werktevredenheid Kees-Jan Van der Klooster gaat MEE Puzzelen bij de kaasboerderij ;ar ravmwipe Faam Woensdag 4 juii 2007 - Pagina 25 met haring Carina Dumais in haar atelier, foto: door bo van scheven VLISSINGEN - Wethouder 'Conny Seijbel verrichtte zondag 17 juni de feestelij ke opening van Art Galerie Dumais in de Vlissingse Le pelstraat. Voor kunstenares Carina Dumais, allang geen onbekende meer, is hier mee een lang gekoesterde droom in vervulling ge gaan: een eigen galerie. De exposities in Art Galerie Dumais wisselen elke drie maanden. Op dit moment zijn er, naast haar eigen werk, sieraden van, Ineke Otte en olieverfschilderijen op doek van Reynier de Muynck te bewonderen. De galerie fungeert als tus senpersoon bij kunst in op dracht. De trotse directeurs tussen de taxi's, foto: bo van scheven VLISSINGEN - Op alle taxi's, touringcars, huur- en rolstoelbusjes van Taxi Centrale Beheer B.V. in Vlissingen prijkt sinds kort de herkenbare blauwe keurmerksticker van het KIWA. Taxicentrale Vlissin gen, Taxi van de Gruiter, TC Automobielbedrijf, Bizon Tours en Autoverhuur Taxi- centrale Vlissingen hebben samen hard gewerkt om deze kwaliteitsnorm te be halen. Peter Bleuel en Mal tin Hamminga, beiden di recteur, zijn erg trots op hun mensen. "Klanten we ten nu dat ze voor kwaliteit kiezen, en dat willen we blijven garanderen", zegt Peter Bleuel. De haring van de visspecialist aan de Kreukelmarkt werd door de keurmeesters beoor deeld als een goede haring met een frisse geur, van buiten mooi glanzend en zilver. Fris rood aan de binnenzijde en mals. Echt een haring waar mee je voor de dag kunt ko men. Het toegekende cijfer was een 8,5 en de prijs 1,70 eu ro. De conclusie van de keur meesters luidde: Verspuij redt het wel. Hij moet het spelen met zijn haring nog iets beter onder de knie krijgen, maar in potentie een adresje om te onthouden. Het Algemeen Dagblad deed voor de zesentwintigste keer onderzoek naar de kwaliteit van de Hollandse Nieuwe. De keurmeesters M. Gouda en A. Taal keken naar de tempera tuur, het gewicht, het uiterlijk aan de binnen- en buitenkant en de smaak. In totaal beoor deelden de keurmeesters 102 adressen verspreid over heel Nederland. Ter plaatse werden vier Hollandse Nieuwe ge- Cees Verspuij uit Goes is trots op de goede beoordeling van zijn haring, foto: cora slot keurd. Direct na de aankoop werd met een geijkte thermo meter de temperatuur van twee haringen gemeten, die wettelijk maximaal zeven gra den mag zijn. De twee overige haringen, werden in een ste riele zak verpakt, gewogen en onmiddellijk op droogijs inge vroren op een temperatuur van min 76 graden, in afwach ting van transport naar het la boratorium in Rotterdam. Daar werden de monsters on derzocht op mesofiel en psy- chotroof kiemgetal, bacteriën die van nature op de haring voorkomen en die een indica tie geven van de hygiëne van het product. Ook werd in het laboratorium gekeken naai- de eventuele aanwezigheid van enterobactereaceae en staphy lococcus aureus. Aanwezig heid duidt op een nabesmet- ting, bijvoorbeeld door geen handen te wassen na het toi- letbezoek of in de neus te peu teren. Ook werd in Rotterdam het vetpercentage bepaald. Het Algemeen Dagblad publi ceert de landelijke resultaten- van de test zaterdag. VLISSINGEN - Het ROC Zee land heeft vorige week aan zestien deelnemers van ffet integratieproject van de afde ling Procestechniek het Ope rator A en het VCA-1 certifi caat uitgereikt. Deze leerlin gen zijn klaar voor de arbeids markt. Deze asielzoekers met een permanente verblijfsver gunning begonnen in sep tember 2004 aan hun be roepsopleiding en leerden de vaktaal en liepen stages. Mede door een geweldige inzet en een onverzettelijke wil om al les te begrijpen, waren de re sultaten van de theoretische? toetsen en examens zelfs heel 20 juli is er een open dag in het centrum foto: b. van scheyen MIDDELBURG- In het voor malig kleuterschooltje De Oude Vest aan de Veersesin- gel in Middelburg is sinds 11 juni een Fysiotherapie- en bewegingscentrum geves tigd. De praktijk beschikt over vier behandelkamers en één oefenruimte. Josien de Wilde, 'Jeffrey Saija, Bert De- bmyne en Nel Boone staan garant voor vakkundigheid en respect. Uitgebreide spe- cialismen zijn aanwezig: ma nuele- en medische trai ningstherapie, osteopathie, lymfedrainage en acupunc tuur. De Oude Vest houdt op 20 juli een open dag. Het centrum is bereikbaar via: 0118-714714 of www.fysio- therapiedeoudeveste.nl door ellen de vriend GOES - Visspecialist Cees Verspuij uit Goes is hoog geëindigd in onderzoek van het Algemeen Dagblad naar de kwaliteit van de Hollandse Nieuwe. Hij be haalde met het cijfer 8,5 een veertiende plaats. door b0 van scheyen MIDDELBURG - De provincie Zeeland scoorde het hoogst in een werktevredenheidsonder- zoek van het weekblad Interme diair. Het College van Gedepu teerde Staten kreeg op 26 juni een eervolle prijs uitgereikt van Intermediair hoofdredacteur Peter ter Horst en onderzoek ster Mirjam Baars. Commissaris van de Koningin Karla Peijs en provinciesecretaris Viek Verduit namen de prijs in ontvangst. Het weekblad Intermediair houdt het onderzoek voor het derdejaar. Jaarlijks is het onder zoek in handen van Mirjam Baars van onderzoeksbureau SatisAction. Het weekblad hield een landelijk werktevreden- heidsonderzoek onder 24 non profit organisaties. Medewer kers kregen een enquête toege- stuurd waarin onder meer werd gevraagd naar werkinhoud, werksfeer, werkdruk, door groeimogelijkheden, vrijheid in het werk en een rapportcijfer te vredenheid werk. Bij de provin cie werken circa 750 mensen. Van de 250 medewerkers die de enquête steekproefsgewijs toe gestuurd kregen werden er 102 teruggestuurd. Dit is volgens de statistieken erg hoog. De pro vinciale organisatie kreeg een 7,7 als eindcijfer en eindigde daardoor op de eerste plaats. "Vorig jaar werden we tweede bij dit onderzoek, dus we zijn erg blij dat we dit jaar als win naar uit de bus kwamen en de ze prijs in ontvangst mochten nemen", zegt Kees van Gilst, hoofd personeel en organisatie. "Hierdoor weet het manage ment dat medewerkers het naar hun zin hebben, dat willen we zo houden. Het is een symboli sche prijs, geen geld, maar staat voor eer". MIDDELBURG - Kees-Jan van der Klooster (28) is am bassadeur geworden van MEE Zeeland. De bekende sportman heeft sinds zijn snowboardongeluk in 2001 een dwarslaesie. Sindsdien is hij op zoek gegaan naai- alter natieve vormen van sportte Hij zit nu in de Nederlandse selectie van zitskiërs, doet nog steeds aan wakeboarden en heeft een rolstoelvaardig- heidscursus ontwikkeld om te leren omgaan met obstakels inde samenleving. Bovendien geeft hij voorlichting op basis scholen en is hij bestuurslid van de Werkgroep Gehandi capten Walcheren. Van der Klooster wordt het gezicht van MEE Zeeland en is sinds janu ari al te zien op de achterkcu?/ van drie Connexxion bussen ter promotie van de naamsbe kendheid van MEE. De nieuwe leenauto's. foto: manfred berrevoets vice bieden. En met deze service is de kans groot dat de klant te rugkomt. Dat genereert omzet- verhoging en daardoor krijgt een bedrijf kwaliteitsuitstra ling." MIDDELBURG - Bij kaas boerderij Schellach in Mid delburgkan op dinsdag van af 19.00 uur meegedaan wor den aan een puzzeltocht. Na het drinken van een glaasje kamedrank en proeven diverse kaassoorten kan alles rondom het bedrijf en het kaasmaken bekeken worden. Deze puzzeltochten zijn tip dinsdag in juli en augustus. Schellach is te vinden aan de Prooyenseweg 26. Oude Vest' VLISSINGEN - Het familiebe drijf Auto Onderdelen Centrale (AOC) met vestigingen in Vliss ingen, Middelburg en Goes slaat een nieuwe weg in. Het be drijf geeft leenauto's aan zijn garagehouders weg. Dankzij een uitgekiend marketingpro gramma kunnen garagehou ders in Zeeland in de toekomst een splinternieuwe Volkswagen FOX aan hun klanten meegeven als leenauto. Nu is het nog vaak dat de leenauto's die meegege ven worden niet meer de jong ste of de mooiste zijn. Auto On derdelen Centrale wil haar afne mers op deze nieuwe en unieke manier de kans geven om zich beter te profileren. Rens Ver- hoeff van AOC: "Wij willen op deze manier de klant betere ser-

de Faam | 2007 | | pagina 33