De Vlissingse horeca en de kermis Wij wensen u een hartelijk welkom! De Vlissingse Horecaloper Ouderwets gezellig We helpen elkaar Een leuke wisselwerking We hebben een kermisplein Respect voor de harde werkers "Dit wordt mijn eerste kermis, ik ben namelijk nog maar sinds 1 december vorig jaar eigenaar van dit café. Nou is dat ook niet helemaal waar want eind jaren tachtig had ik ook een café aan de Nieuwendijk. Toch kun je dat niet vergelijken met nu omdat de attracties toen anders opgesteld stonden. Je keek vanuit het café tegen de achterkant aan. Ik ben dus heel erg benieuwd hoe ik het nu ga ervaren. Maar ik denk dat, als het weer een beetje meewerkt, we weer een ouderwets gezellige kermisweek tegemoet kunnen zien." Rob VlakDe Branding "De kermisweek is voor mij één van de leukste weken van het jaar. Waarom zou ik dat niet vinden? Er is lekker wat actie in de stad, het is druk, de terrassen zitten vol... het is gewoon gezellig. Ik doe tussen de bedrijven door ook altijd een rondje over de kermis. Het grootste deel van de exploitanten ken ik inmid dels wel een beetje en we helpen elkaar graag. Ik leg bijvoorbeeld een foldertje van een attractie op de bar en zij prijzen mijn café aan. Zo help je elkaar en zo hoort het ook. Samen maken we er een leuke week van." Hendra Verkuijl, Speyk "Voordat we zes jaar geleden hier aan de Nieuwendijk zijn geopend, zaten we met Michieltje aan het Beursplein. Daar kregen we weinig van de kermis mee. Dat is hier wel anders en ik moet zeggen dat het ons prima bevalt. Hier zit je middenin de actie en waar we vroeger aankeken tegen een geel aggregaat hebben we nu een kinder draaimolen voor de deur. Omdat hier ieder jaar dezelfde exploitant staat, hebben we elkaar een beetje leren kennen. Er is in de loop der jaren een leuke wisselwerking ontstaan tussen het terras waarop de ouders hun kopje koffie drinken en de draaimolen waarop de kinderen hun rondjes draaien." Cristel MeijeringEetcafé Michieltje Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Vlissingen nodigt u van harte uit op de "Vlissingse Horeca Loper", een unieke wandeling door het centrum, over de Boulevard langs een scala van Horecaondernemers, allen lid van onze Bond. De namen van de zaken zijn in volgorde vermeld vanaf het standbeeld van Michiel de Ruyter. Veel plezier en tot ziens op de "Vlissingse Horeca Loper". Oost-Souburg: Indisch Restaurant Bandoeng Brasserie Karolingenburcht Pension Papilion Café de Vriendschap Vlissingen: Café de Kajuit Café Albatros Chinees Indonesisch Restaurant Da Xin Steakhouse Scandalous Belgisch Biercafé en eeterij 't Zottekot Brasserie Evertsen Theatercafé het Arsenaal Café 2x Bellen Restaurant Je Schoonmoeder Nachtbar Brutus Station Vlissingen Café de Wicked Hotel Café Michieltje Lounge Bistro JP Restaurant de Gecroonde Liefde Café Fraggles Argentijns Restaurant Rio Grande Café Popeye Eetkaffee de Meijerij Café de Branding Visrestaurant de Vissershaven Café de Dop Café Speijk Café Restaurant Soif Eet- en (nacht)Café de Concurrent Restaurant Lungo Mare Grandcafé Restaurant Pare Central Koffielounge Kamer 42 Koffiecafé St. Jacob Café Thor Café Hoppit Eetcafé de Dwaas Chinees Indonesisch Restaurant Pom Lay IJssalon San Marco Lunchcafé La Reine Délifrance Lunchroom Intermezzo Café Groen Licht Brasserie Hart van Vlissingen Hotel Restaurant Royal Café Hotel Stout Frituur Meijer Pension Singel Cafetaria de Driehoek Ziekenhuiskiosk Albron Hotel Restaurant Piccard Café Restaurant de Golfbaan Café de Pimpelaar Eetcafé de Hoge Duinen Strandpaviljoen Piet Hein Strandpaviljoen Kon Tiki Strandpaviljoen Panta Rhei Paviljoen Nollehoofd Grandcafé Restaurant Raymondo Grandcafé Restaurant Stefano Jerry's Smulroom Petit Restaurant Recidence Restaurant de Bourgondiër Hotel Restaurant Arion Hotel Restaurant de Leugenaar Hotel Truida Restaurant Waterfront Café Restaurant Solskin Cine Café Hotel Boulevard Pension Marijke Begische Loodsensocieteit Buiten de loper: Oost-Souburg: Bandoeng Karolingenburcht Papillon de Vriendschap Langs de kust: Eetcafee de Hoge Duinen Piet Hein Kon Tiki "Ik kom uit de buurt van Tilburg, de stad met de grootste kermis van Nederland. Je zou denken dat Vlissingen daar niet aan kan tippen, maar ik ben van mening dat Vlissingen aan een inhaalslag is begonnen. Wat de kermis van Tilburg, naast zijn omvang, zo bijzonder maakt is het feit dat alles op pleinen gebeurt. Dat geeft die gezellige kermissfeer. Toen hier vorig jaar voor het eerst de Nieuwendijk werd afgesloten voor verkeer ontstond er ook zo'n pleingevoel. Dat, samen met de mooie locatie aan de haven, maakt Vlissingen tot net zo'n unieke kermis- stad als Tilburg." Willem van Haaren, Popeye "Wij hebben hier met de kinderkermis een bijzonder stukje kermis voor deur. Het past goed bij Pare Central wat ook een kindvriendelijk café en restaurant is. Als je net als ons zo met je neus op de kermis zit, gaan je dingen opvallen die je voorheen nooit zag. En als ik één ding heb gezien dan is het wel wat voor harde werkers die exploitanten zijn. Ze maken niet alleen lange dagen, maar ook dat op- en afbouwen gaat in razend tempo. Ik sta er ieder jaar weer versteld van en ik heb er groot respect voor." Francois Brunihgs, Pare Central Kermis Vlissingen 13 t/m 22 juli 6

de Faam | 2007 | | pagina 30