Zeeuwse festivals bundelen krachten Als 'n VIP... Boeren Donaties Bronzen keurmerk in de zorg Rondleiding in de hobbywijngaard Openluchtdienst in de kerktuin Zeeuwen zetten projecten op in Midden-Amerikaans land Als echte VIP naar Jan Smit Tuiv/*j'cv/;liilDe Faam GOES - Publiekslieveling Jan Smit treedt zondag 15 juli op tijdens Goes in Con cert In het voorprogram ma staat niemand minder dan Ilse de Lange, aanstor mend talent VanVelzen en de Zeeuwse band MOSS. Lezers van dé Weekkrant maken kans op één van de vijftien VIP-arrangemen ten, compleet met over nachting in het Golden Tu- liphotel Westduin Koude- kerke. Zanger Jan Smit deed dit jaar al twee optredens in de Zeeland hallen in Goes. Zondag 15 juli staat hij weer in ganzenstad Goes, op de Grote Markt om precies te zijn. Dit keer komt Smit op uitnodi ging van de Stichting Goes Promotie. Ad Schuurbiers van deze stich ting verwacht een volle markt om mee te deinen op de hit successen als Als de morgen is door josie kneepkens MIDDELBURG - De 29-jari- ge Willemien Klaasse en de 33-jarige Marcel Clement uit Middelburg zijn net te rug uit Guatemala. Ze heb ben even de tijd nodig om te acclimatiseren. Het Middel burgse stel woonde en werkte drie jaar in het Mid den-Amerikaanse land. "Ik woonde van 2000 tot 2002 al in Guatemala", zegt Clement. "Het is een land met een rijke historie, bijvoorbeeld de maya cultuur. Maar het heeft ook vul kanen, prachtige natuur, diver se klimaten en een ongelofelijk gastvrij volk. Toen Willemien in 2005 tijdelijk naar Guatemala ging om als coördinator diverse projecten te begeleiden, begon het bij mij weer te kriebelen. Ik was koffiehandelaar en kreeg de kans weer in Guatemala te wer ken. Terug in Nederland was zij gelukkig ook te porren om terug te gaan." Klaasse ontdekte al snel'dat kin deren op school weinig creatief waren. "Bijvoorbeeld als ze te kenen, doen ze elkaar na. Er zit geen eigenheid in de tekenin gen, alsof ze hun fantasie niet durven te gebruiken. De leraren vonden het een prima idee de kinderen zelf te leren denken en hun fantasie te leren gebruiken, ik kreeg alle medewerking. Via simpele theateroefeningen Weet u in welke Zeeuwse ge meente Ilse de Lange en Jan Smit optreden? Met het goede antwoord is een VIP-arrange- ment voor twee personen te winnen: toegangskaarten voor Goes in Concert en een overnachting in Golden Tulip hotel Westduin in Koudeker- ke. SMS uw antwoord voor woensdag 11 juli naar 2121 o.v.v. WIN FGO, gevolgd door antwoord en adresgegevens, mail naar red.faam@whk.we- gener.nl of stuur een kaart naar dé Weekkrant, postbus 5, 4460 AA in Goes. gekomen, Als de nacht ver dwijnt en Cupido. Ilse de Lange (Countryjzangeres Ilse de Lan ge heeft ook geen nadere intro ductie nodig. Haar voorlaatste album Clean Up prijkte we kenlang aan de top van de hit lijst. Het duet Before You Let Me Go met de Nederrockband Clement werkt voor Rainfor- rest Alliance, een stichting die zich wereldwijd inzet voor duurzame landbouw, bosbouw en toerisme. "Als een boerenbedrijf zich aan vierennegentig standaards houdt die wij ieder jaar con troleren, krijgen ze het groe ne kikkertje label. Je vindt dat bijvoorbeeld op koffie, Chiquita bananen en Lipton thee. Het houdt in dat de boeren goed zijn omgegaan met het milieu en goede ar beidsvoorwaarden voor hun personeel hebben. Als ze aan die punten voldoen mo gen ze ook een hogere prijs voor hun producten vragen. Het stimuleert de boeren enorm hun best te doen, wat weer goed is voor de econo mie daar", legt Clement uit. Kane liet een verrassende nieuwe kant van de in Almelo geboren zangeres zien. Haar laatste LP The Great Escape Vorige week presenteerde ze haar nieuwste single, Reach for the light. Veiligheid Het evenemententerrein aan de Grote Markt in Goes gaat 15 juli om 17.30 uur open. Om 18.15 uur begint het eerste op treden. Het concert duurt dan nog tot 23.30 uur. De organisatie laat om veilig heidsredenen maximaal acht duizend mensen op het festi valterrein toe. Toegangskaar ten voor dit concert kosten twintig euro on zijn te koop bij Guatemala is anders dan in Ne derland. "Je moet meer dan in Nederland op je veiligheid let ten in verband met berovin gen", zegt Klaasse. "Dat geldt overigens alleen als jè van de ge ijkte paadjes afwijkt". "Maar in een land zonder regels mag je wel op een lavastroom staan zonder dat oom agent je op de schouders tikt. Dat gééft je weer vrijheid", vult Clement haar aan. het VW kantoor in Goes. Ook alle horecabedrijven rondom de Grote Markt hebben kaar ten in de voorverkoop. Nog meer weten? Neem dan een kijkje op www.zeelandfes- tivals.nl Daar is een overzicht te vinden van meer leuke Zeeuwse festi vals. Rainforrest Alliance ontvangt donaties van fondsen en par ticulieren. "Maar helpen kan ook door producten met het groene kikkertje te kopen." Clement vertelt dat dat ook hier in de supermarkten te koop is. Donateur worden? www.rainforrestalliance.org Woensdag 4 juli 2007 - Pagina 13 MIDDELBURG - Zeven grote Zeeuwse festivals werken vanaf dit jaar sa men om nog meer men sen naar de provincie te krijgen. De festivals heb ben daarvoor een eigen internet website in het le ven geroepen: www.zee- landfestivals.nl. Met een pakkende opmaak en spetterende wedstrijden worden bezoekers uit heel Nederland naar de Zeeuwse evenementen gelokt. Het eerste festival dat op het programma staat is het Straatfestival in Vlissingen. Daarna doen mee: Goes in Concert, Pepsi Danceparade Middelburg, 400 Jaar Michiel de Ruyter, Jazz by the Sea Domburg, Zeeland Kustma- rathon en het Festival van Zeeuws-Vlaanderen. Wegener Huis aan huiskran ten, de uitgever van de krant die u nu leest, is mediaspon- sor van de Zeeland Festivals. Daarom mogen we per eve nement vijftien VIP-arrange- menten weggeven. Dat is in clusief een overnachting in Golden Tulip Hotel West duin. Uitleg over de actie vindt u in één van de artikelen elders op deze pagina. MIDDELBURG - Zorgcen trum Gasthuis, Zorgcen trum Randhof en Thuiszorg Ter Weel ontvingen vorige week een bronzen keurmerk in de zorg. Ze voldoen zowel aan de minimum eisen van de toets van Perspekt als aan die van het cliënttevreden- heidsonderzoek van stich ting Cliënt Kwaliteit. Hier mee beschikken alle locaties van Zorggroep Ter Weel over een keurmerk in de zorg. Dit is echter nog geen eindstation. Zorggroep Ter Weel hoopt in 2008 het gou den keurmerk in de zorg te behalen. OOSTKAPELLE - Op de vier woensdagen in juli zijn er bij wijngaard Westerhoeve in Oostkapelle gratis rondlei dingen door de hobbywijn gaard. Deze zijn tussen 19.00 en 20.00 uur. De wijn gaard is te vinden aan de Westhovenseweg 4 en be reikbaar via telefoonnum mer: 0118-582096. Groepen worden op afspraak rondge leid. SEROOSKERKE - In de tuin van de Johanneskerk aan het dorpsplein in Seroosker- ke is zondag 8 juli een open luchtdienst. Het thema van de dienst is Later als ik groot ben. Voorganger is dominee Wim Dekker, die de dienst om 19.00 uur begint. Eddy van den Akker begeleidt op keyboard. Thuis in Guatemala Willemien Klaasse en Marcel Clement in Guatemala. Het stel woonde en werkte drie jaar in het Midden-Amerikaanse land, maar de Middelburgers zijn net terug in Nederland, foto: pr raakten de kinderen beetje bij het nu overgenomen." Het beetje hun schaamte kwijt. Ik bergdorp Trapachitos in de pro- ging één keer per maand naar vincie Quiché waar Klaasse het bergdorpje, zeven uur rijden maandelijks heen reisde heeft van onze woonplaats Antigua, erg geleden onder de burger- om ze een week. lang te begelei- oorlog gedurende de jaren tach- den. Uiteindelijk hebben ze in tig. kleine groepjes een presentatie "De bevolking heeft veel verha- gegeven. Ze hadden zelfs heel len en trauma's, daardoor zijn inventieve kostuums gemaakt ze schuw en vinden het moeilijk van bladeren en plastic", vertelt overeen drempel te stappen, ze trots. "Ik heb de leraren Dat maakt het ook zo interes- steeds betrokken, zij hebben sant", zegt Klaasse. Leven in www.zeelandfestivals.nl Fans van Jan Smit komen van ver om hun held in levende lijve te zien. foto feuce buonadonna

de Faam | 2007 | | pagina 13