Tweede Zeeuwse Veteranendag in Middelburg Het woord aan raadslid Menno Visser Parkeermaatregelen bij opening Agrimarkt A Informatiebijeenkomst bouwplannen Zuidsingel Informatiebijeenkomst nieuw theater Woensdag 20 juni is de opening van de Agrimarkt aan de Koe straat. Deze opening wordt gevolgd door "openingsactivitei ten" gedurende de daarop vol gende dagen. Aangezien de openingen van de Agrimarkt in andere vestigingen gepaard gingen met veel toestroom van autoverkeer is ervoor gekozen om deze verkeersstromen op woens dag 20 juni tot en mét zaterdag 23 juni te sturen. Zodoende is parkeergarage Geere gedurende deze dagen alleen beschikbaar voor -abonnementhou ders en bezoekers van de Agrimarkt. Mocht de parkeerkelder ondanks alle maatregelen toch vol zijn, dan kunt u parkeren op het Hof van Tange, waar een gratis pendeldienst is ingesteld met de Agrimarkt. Om de doorstroming in het gebied rond de parkeergarage Geere te bevorderen wordt u gedurende deze dagen geadviseerd om de auto elders te parkeren, bijvoorbeeld in de parkeergarage Kousteensedijk. Zaterdag 30 juni vindt de tweede Zeeuwse Veteranendag plaats in Middelburg. Om 14.00 uur is er een herdenking met kransleg- ging op het Abdijplein. Om 15.00 uur vertrekt de parade vanaf de Sint Pieterstraat via het Dam plein, de Korte- en Lange Delft naar de Markt. Vanaf 15.30 uur concentreren de activiteiten zich op de Markt met een défilé en fly-over van vier oude oorlogs vliegtuigen. De Zeeuwse Veteranendag vindt plaats de dag na de Nationale Veteranendag in Den Haag. Dat is sinds 2005 de officiële herdenking van- en een eerbetoon aan hen die zich ingezet hebben in dienst van de vrede. Het is niet toevallig dat deze TRUGKIEKE - QUO VADIS Op het moment dat ik dit stukje schrijf moet de kadernota nog behandeld worden. Ik kan over de afloop nu dus niets vermelden. Wel kan ik U een korte terugblik geven van de afgelopen raadsperiode en tevens een vooruitblik op de komen de. De nieuwe gemeenteraad kan redelijk met elkaar overweg. Onderlinge vetes en wrijvingen vanuit de vorige raadsperiode zijn aan de kant gezet en gelukkig gaat het nu bijna alleen over de toekomst van Middelburg. Dit is toch het belangrijkste werk van een gemeenteraad. Positieve punten, die niet onvermeld mogen blijven, zijn onder andere de aanpak van de woonserviceszones en de aanpak van zwerfvuil, een doorn in het oog van vele inwoners. Beiden hebben de laatste tijd de nodige extra aandacht gekregen. Een pilot-actie betreft de overlast van hondenpoep in de binnenstad is opgestart. Jammer genoeg is een snelle aanpak van de ontsierende tags door een aanbeste- dingsfout met geruime tijd vertraagd. Het was mooi geweest, als de stad voor de zomerdrukte opgeruimd had uitgezien. De tags en het zwerfvuil zijn door de SP op de agenda gezet. De renovatie van de bolwerken werpt dag op de geboortedag van Z.K.H. Prins Bernhard valt. Zeeland organiseert de veteranen dag dit jaar voor de tweede maal met een uitgebreid programma. Aan deze dag verlenen medewer king: Interscaldis Pipes and Drums en de muziekvereniging Arnemuiden, museumstichting Infatuate met een groot aantal oude legervoertuigen, Wings to. Victory met vliegtuigen uit de Tweede Wereldoorlog en een aan tal Zeeuwse scoutinggroepen voor de ondersteuning. Het défilé op de Markt wordt afgeno men door kolonel der Mariniers C.B.J.E. van den Berg, commandant Maritieme Middelen Rotterdam en Vlissingen. De veteranen worden zijn vruchten af. Ze beginnen er weer bijzonder fraai uit te zien, terwijl het project nog lang niet voltooid is. Helaas is het wegens ruimtegebrek niet mogelijk dieper op deze zaken in te gaan. Tot zover de rubriek trugkieke. Voor de toekomst ziet Middelburg zich geplaatst voor enkele grote projecten, zoals de renovatie Stromenwijk, de Sportboulevard, de uitvoering van de WMO, de aanleg N57, de ontwikkeling van Ramsburg en de Punt en de plannen voor de bouw van een eventueel nieuw thea ter. daarna door het gemeentebestuur ontvangen op het stadhuis. Het publiek is dan nog tot 18.00 uur in de gelegenheid om op de Markt de oude legervoertuigen te bekijken. Vanaf de parkeergarage Kanaalweg bij het stadskantoor rijden van 10.00 tot 12.30 uur gratis busjes naar het Abdijplein. Daar worden de veteranen ontvangen in het Statencomplex. Het gratis vervoer is alleen bedoeld voor mensen die slecht ter been zijn. Overheidsinstellingen en inwoners van Zeeland worden ter gelegenheid van de Zeeuwse Veteranendag uitge nodigd om op 30 juni te vlaggen met de Nederlandse driekleur. Het pro gramma is te lezen op www.mjddel- burg.nl Op 21 juni vindt er een informatie avond plaats over de plannen voor de demping van de bouwput en hoe de bebouwing op deze plek er uit kan komen te zien. Als alles goed gaat kan er volgend jaar begonnen wor den met bouwen van woningen en appartementen. Als alle zaken, betreffende dit dossier, goed afge handeld zijn kunnen er plannen wor den gemaakt voor een eventueel nieuw theater. Wat de SP betreft niet eerder. Het zou voorbarig zijn eerder over iets nieuws te praten. Voor de invulling van de locatie Miniatuur Walcheren zal de SP zich blijven inzetten om hier een stadspark te laten verrijzen. De andere projecten baren ons veel zorgen. Vooral finan cieel zal het heel erg passen en meten worden. Er is geen of zeer onvoldoende rekening gehouden met tegenvallers. De geschiedenis heeft ons wel geleerd dat Middelburg en grote projecten, financieel niet altijd een gelukkige combinatie is. U ziet het, ook de komende jaren is er nog volop werk aan de winkel. Heeft U op of aanmerkingen, dan kunt U zich altijd richten tot onder staande adressen: M. Visser Fractievoorzitter SP e-mail: nelmenno@zeelandnet.nl www.middelburg.sp.nl Op donderdag 21 juni 2007 is er in het stadskantoor een informa tiebijeenkomst over de plannen van de Walcherse Bouw Unie voor woningbouw aan de Zuid singel. Ook wordt een rapport gepresenteerd met een voorstel voor de veiligste manier om de bouwput die er nu ligt, te dichten. In januari 2007 besloot de gemeen teraad af te zien van de bouw van een openbare parkeergarage op de Zuidsingel. Besloten werd op die plaats woningen'te gaan bouwen. De Walcherse Bouw Unie (WBU) kreeg de opdracht de bouwput te saneren en plannen voor de woningbouw te ontwikkelen. De eerste schetsen voor stadswoningen en appartemen ten zijn klaar. ,Ook heeft de WBU de plannen gereed voor het saneren van de bouwput, voorzien van een beoor deling van het onafhankelijk advies bureau Geodelft. Geïnteresseerden Een commissie van deskundigen uit de theaterwereld onderzoekt momenteel op verzoek van de gemeente Middelburg het ambi tieniveau van het nieuw te bou wen theater. De commissie van deskundigen kijkt onder andere naar belangrijke ele menten voor het op te stellen pro gramma van eisen en de program mering, de mogelijkheden voor exploitatie en een combinatie met commerciële activiteiten. De com missie bestaat uit Jacques Senf (directeur van Impresariaat Senf Partners), Hans Onno van den Berg (directeur van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouw directies), Cees Langeveld (directeur van het Chassé Theater in Breda) en Marc van Kaam (directeur van thea ter Castellum in Alphen aan de Rijn). Onderdeel van het verzoek is een informatiebijeenkomst voor alle be langstellenden. Tijdens deze bijeen komst geeft de commissie uitleg over de verschillende ambitie niveaus. Wat moet je doen om aan vullend of onderscheidend te zijn ten kunnen het rapport vanaf 22 juni inzien in het stadskantoor en bij de WBU. Voor belanghebbenden bestaat de mogelijkheid om na 21 juni met de WBU en de opstellers van het rapport over de inhoud van gedach ten te wisselen. Om de omwonenden nog voor de vakantie te informeren over de stand van zaken van de sanering en de bouwplannen, organiseert de ge meente samen met de WBU een informatiebijeenkomst. Dit is de eer ste in een serie van informatiebijeen komsten die nog volgen. Direct omwonenden worden voor deze bij eenkomst door middel van een brief uitgenodigd. Maar ook andere be langstellenden.zijn van harte welkom op 21 juni. De bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het stads kantoor (ingang aan de zijde van het tankstation) en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. r opzichte van het bestaande Zeeuwse aanbod? Welke mogelijke functies zou het nieuw te bouwen theater ook kunnen vervullen? Moet het louter een theater zijn voor professionals of ook voor amateurs? Kan het theater ook een functie krijgen als repetitie ruimte? Welke keuzemogelijkheden zijn er voor de horeca? Kan het nieu we theater ook als congres- en ver gadercentrum dienen? Op welke markt moetje dan gaan mikken? Elke keuze heeft ook gevolgen voor het gebouw. Welke gevolgen, wordt op deze informatiebijeenkomst bespro ken. Bezoekers krijgen kans om hierop te reageren. De reacties worden mee genomen in een voorstel voor de gemeenteraad. Pas wanneer het ambitieniveau helder is omschreven, kan de discussie gestart worden over de locatie van het nieuwe thea ter. De informatiebijeenkomst is op dins dag 26 juni in de raadzaal van het stadskantoor. U bent hiervoor van harte uitgenodigd. Om 19.30 uur begint de commissie haar presenta tie. De zaal is open om 19.00 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 8