15% korting PETS Na Michiel de Ruyter nu ook de telescoop fOj-DE ZUIDSCHOR Mega verbouwingsuitverkoop 25-50% korting Outlet: -70% Zeelui spelen mini WK in Vlissingen Vaste baan Parasieten? Niet te genieten Daarom voor uw kat en/of hond op alle producten tegen vlooien, teken en wormen. Kids/Dames/Heren: vedior de Weekkrant De Faam Het complex Tevens prijzenfestival, bij iedere 5,- een lot! Actie geldig t/m eind augustus 2007 Middelburg Langeviele 76-80 Tel. 0118 - 61 27 72 Vlissingen Lange Zelke 89B Tel. 0118 - 415879 Peijs opent nieuw kantoor MEE Zeeland Fietsersbond plaatst waarschuwingsborden Kom langs bij Vedior Techniek Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 5 PLACE uw dieren j pectaalzaak De Fonteyne bruist... Heel wat Vlissingers die in De Fonteyne komen winkelen vinden het complex een aanwinst voor Vlissingen. foto: izaakverkeste door merian kwakkelaar VLISSINGEN - In het gebied rond de Oude Markt, de Spuistraat en de Lange Zel ke in Vlissingen wordt nog steeds hard gewerkt aan de herinrichting van de bin nenstad. Na ruim twee jaar is de bouw van het complex De Fonteyne bijna afgerond en is het toegankelijk voor het winkelend publiek. Angela Jobse-vari der Hoeven en Constance van der Eijk-van der Hoeven, zijn afgelopen vrij dag aan het winkelen in De Fonteyne. "Sinds de opening zijn we hier al een aantal keren geweest. Het is ruim opgezet en het heeft goede voorzieningen, zoals roltrappen en liften. We hebben de Hema en Xenos be zocht. Het zou leuk zijn als er nog wat kledingzaken bij ko men of een interieurwinkel." De twee dames denken dat het complex bijdraagt aan een posi tievere beeldvorming van Vliss ingen. "Het wordt nu meer een winkelstad." Ook familie Witmans vindt het complex een hele verbetering. "Sinds de opening komen we er minimaal één keer per week. Het winkelaanbod is geva rieerd. Wij vinden dat De Fon teyne een vernieuwing is voor Vlissingen. Het is een mooi mo dern gebouw. We hopen dat het onderhoud niet wordt vergeten. Er vliegen hier veel duiven rond en die zorgen ervoor dat het in een korte tijd onder gepoept wordt. Het zou zonde zijn ais het complex wordt bevuild." Inge Caljouw zit in een rolstoel en winkelt er geregeld. Ook zij spreekt van een hele verbete ring. "Nu zal Vlissingen meer bezoekers trekken en wordt het nog gezelliger", zegt ze stellig. "Het is voor mij erg prettig dat het gebouw rolstoeltoegankelijk is. Zo kan ik met de lift naar Xe- NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT Kleding/Schoenen/Laarzen: Gaastra Vingino Riverwoods Helly Hansen Gill Magic Marine Casual Dubarry Crocs Teva Aigle Timberland Imhoff Henri Lloyd Slam Magellan Mulloy etc. ZANDKREEKWEG 5 - JACHTHAVENS WOLPHAARTSDIJK - TEL. 0113-582310 In februari 2005 is gestart met de bouw van het winkel en wooncomplex De Fon teyne. Het is de verbindende schakel tussen het winkel en voetgangersdomein van de binnenstad van Vlissingen. De Fontey ne bestaat uit eén par keergarage, winkel ruimtes en 54 apparte menten. De ingang van de parkeergarage is in de Spuistraat en biedt ruimte voor driehonderd plaatsen op twee niveaus. Er is 6300 vierkante meter oppervlakte aan winkelruimte. Winkels die zich al in het complex hebben gevestigd zijn: de Hema, Xenos en Lucardi Ju weliers. Binnenkort komen er nog twee kledingzaken bij: Miss Etam en New Yorker. nos. Een puntje van kritiek is, dat de lift een paaf keer buiten gebruik was. Ik hoop dat dit niet meer vaak voorkomt." Volgens makelaar Arthur Aers- sens van makelaarskantoor Aerssens en Patteer wordt Vlis singen nu op de kaart gezet als winkelstad. "In de naam De Fonteyne wordt de link met het water gelegd. Ook bij de bouw is hiervan uitgegaan. Zo hebben we glazen stenen in het com plex verwerkt, dit past bij de Scheldestad. De Fonteyne is een verrijking voor Vlissingen. De stad is als meer dan ooit, bruisend als de branding", be sluit hij. MIDDELBURG - Is de bra ve Johannes Lipperhey of toch de drinkebroer Zacharias Janssen uit Mid delburg de uitvinder van de telescoop? Daarover verschillen de meningen. Feit is dat in 1608 de kijker in die stad door één van de brillenslijpers is uitgevon den. Om dat heugelijke jubileum te vieren, heeft de Middelburgse Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen 2008 uitgeroepen tot 400 jaar telescopie. Vooral in het najaar zijn er allerlei ac tiviteiten, zoals een populaii wetenschappelijk symposium en een tentoonstelling in hei Zeeuws museum met de oud ste telescopen van de wereld. Ook een Amerikaanse film ploeg komt naar Zeeland on een documentaire te maken. De crew gaat de film opnemer in een kasteeltje. "In Amerikc zijn ze geïnteresseerd. Daai leeft de 400ste verjaardag var de telescoop meer dan in Ne derland", vindt Volkssterren wacht-voorzitter Rijk-Jan Kop- pejan. MIDDELBURG - Het nieuwe kantoor van MEE Zeeland aan de Buitenruststraat 8 in Middel burg wordt donderdag 21 juni officieel geopend door de Com missaris van de Koningin in Zee land, Karla Peijs. Voorheen was het kantoor ge vestigd aan de Singelstraat in Middelburg, maar dit monu mentale pand voldeed niet aan de huidige toegankelijkheidsei- sen waardoor naai' andere huis vesting gezocht moest worden. MEE Zeeland biedt ondersteu ning bij leven met een beperking en hun hulp is gratis en zonder verwijzing beschikbaar. Mensen kunnen er iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur terecht met vragen op elk terrein en op elke leeftijd. VLISSINGEN - In het kader van de actieweek van meldpunt Mijn Slechtste Fietspad plaatste de Fietsersbond Vlissingen op drie plaatsen in de gemeente waar schuwingsborden bij gevaarlijke plekken. Het meldpunt Mijn slechtste Fietspad van de Fiet sersbond bestaat al twee jaar en in deze periode kwamen vijftienduizend meldingen binnen over vijfduizend lo caties. De klachten worden doorge stuurd naar de verantwoor delijke wegbe- heer- der. VLISSINGEN - Tijdens de Vlootdagen wordt er voor de bemanning van de marine fregatten op zondag 8 juli een voetbaltoernooi gehou den. Op 6 en 7 juli leggen die schepen aan in Vlissingen, in totaal twintig vaartuigen waaronder acht Nederland se. De overige zijn afkomstig uit Rusland, Amerika, Noorwegen, België, Groot-Brittannië, Portu gal, Indonesië en Letland. Bram Rodermond, KNVB-scheids- rechter, verzorgt samen met Le- vien Vercouteren en anderen de organisatie van het toer nooi dat gespeeld wordt op de velden van V.C. Vlissingen aan de Iri slaan. "Het 400 jaar De Ruyter comité vond het wel een leuk idee. Als die man nen hier toch zijn, kan het leuk zijn om een potje te voetbal len", vertelt Rodermond. "V.C. Vlissingen is be naderd om samen een toernooi te or ganiseren. Met al die nationali teiten wordt het een soort mi ni WK." Stadhuisplein 53-55 Terneuzen Telefoon 0115 689 842 vestiging.0163(cived ior.nl techniek

de Faam | 2007 | | pagina 5