raadsvergadering juni herdenkingsconcert op begraafplaats www.middelburg.nl Bouwrijp maken Stromenpoort Informatiebijeenkomst bouwplannen Zuidsingel dé Weekkrant De Faam Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 9 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsverga dering 21 mei 2007 3. Beëdiging de heer H. Hoogstrate, lid Rekenkamer 4. Mededelingen en ingekomen stükken 5. Vaststellen Kadernota 2008- 2011, Algemene beschouwingen 6. Zienswijze op de begroting 2008 gemeenschappelijke regeling Kredietbank Walcheren 7. Zienswijze op jaarrekening 2006 en begroting 2008 gemeen schappelijke regeling OLAZ 8. Beheerplan wegen 9. Vervallen 10. Goedkeuring jaarrekening 2006 Archipelscholen 11. Zienswijze op le begrotingswij ziging 2007 gemeenschappe lijke regeling GGD-Zeeland 12. Vaststellen verordening op de raadscommissies Middelburg 2007 13. Herverdeling ISV budget monu menten 2005-2010 14. Aanpassen Algemene subsidie verordening 15. Vaststellen subsidiebeleidska ders en subsidieplafonds voor 2008 16. Exploitatieopzet uitbreiding Sint Laurens Zuid-West 17. Vaststellen exploitatieopzet Erasmus Zuid 18. Ramsburg/Punt Arnestein 19. Vaststellen definitieve bijdrage 2006 Zeeuws Archief 20. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 2007 Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u'luisteren naar het verloop van de vergadering van 18 juni en reac ties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 22 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 25 juni om 20.00 uur. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info; www.middelburg.nl Maximaal Text; vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Van 14 tot en met 16 juni wordt voor de derde keer de Zeeuwse Zonnebootrace georganiseerd. Op zaterdag 16 juni geeft wet houder Huub van Klinken, in de binnenhaven van Middelburg, om 13.00 uur het startsein voor de mini-zonnebootrace en de Solar Olympics. In drie klassen strijden 28 teams om de eindzege. Op 14 juni wordt een rondje Veerse Meer gevaren. Op 15 juni varen de teams van Veere naar Vlissingen over het Kanaal door Walcheren. Een uitstapje over de Arne naar de historische scheeps werf C.A. Meerman in Arnemuiden is ook in het parcours opgenomen. Op zaterdag starten alle teams in Vlissingen voor een race naar Middelburg. In de binnenhaven van Middelburg eindigt de race op zaterdagmiddag met een aantal sprints. In Middelburg vindt tijdens de sprints de finale plaats van de mini-zonnebootrace en van de Solar Olympics. De mini-zonnebootrace is een wedstrijd voor leerlingen uit groep 7 en 8. Zij hebben zelf een zonnebootje gemaakt en vertegen woordigen daarmee hun school tij dens de Zeeuwse finale. De Solar Olympics is een ontwerpwedstrijd voor middelbare scholieren. Zij wor den uitgedaagd een hebbedingetje te maken die wordt aangedreven door middel van zonne-energie. De gemeenteraad van Middel burg komt op maandag 18 juni bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. In verband met de behandeling van de Kadernota 2008-2011 verwacht de raad meer tijd nodig te hebben. Daarom begint de vergadering om 16.00 uur in het stadskantoor. Blijkt dat de raadsvergadering te veel uitloopt dan gaat de verga dering op dinsdag 19 juni om 19.30 uur verder. Deze week begint de aannemer met het bouwrijp maken van de Stromenpoort aan de Stromenweg in Middelburg. Dat is nodig voor de bouw van een mos kee voor de Turkse gemeenschap en een kerk voor het Leger des Heils. De werkzaamheden bestaan onder andere uit grondverzet, het leggen van leidingen en riolering en het aanleggen van (bouw)wegen. Voor vragen en infor matie kunt u bellen met Gert Stevense, telefoonnummer 67 52 03. Op donderdag 21 juni 2007 is er in het stadskantoor een infor matiebijeenkomst over de plan nen van de Walcherse Bouw Unie voor woningbouw aan de Zuid singel. Ook wordt een rapport gepresenteerd met een voorstel voor de veiligste manier om de bouwput die er nu ligt, te dichten. In januari 2007 besloot de gemeen teraad af te zien van de bouw van een openbare parkeergarage op de Zuidsingel. Besloten werd op die plaats woningen te gaan bouwen. De Walcherse Bouw Unie (WBU) kreeg de opdracht de bouwput te saneren en plannen voor de woningbouw te ontwikkelen. De eerste schetsen voor stadswo ningen en appartementen zijn klaar. Ook heeft de WBU de plannen gereed voor het saneren van de bouwput, voorzien van een beoor deling van het onafhankelijk advies bureau Geodelft. Geïnteresseerden kunnen het rapport vanaf 22 juni inzien in het stadskantoor en bij de WBU. Voor belanghebbenden bestaat de mogelijkheid om na 21 juni met de WBU en de opstellers van het rapport over de inhoud van gedachten te wisselen. Om de omwonenden nog voor de vakantie te informeren over de stand van zaken van de sanering en de bouwplannen, organiseert de gemeente samen met de WBU een informatiebijeenkomst. Dit is de eerste in een serie van informatie bijeenkomsten die nog volgen. Direct omwonenden worden voor deze bijeenkomst door middel van een brief uitgenodigd. Maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom op 21 juni. De bij eenkomst vindt plaats in de raads zaal van het stadskantoor (ingang aan de zijde van het tankstation) en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur. Het Middelburgs Muziek Korps -geeft in samenwerking met pia nist Wouter Izeboud op vrijdag avond 22 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het openlucht concert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belang stellenden die hun overledenen willen herdenken. De muzikanten spelen muziek die regelmatig bij plechtigheden te horen is zoals het klassieke Adagio uit Klarinetconcert van Mozart. Ook is er moderne muziek te beluisteren zoals Hurt van Christina Aguilera. Pianist Wouter Izeboud speelt dit stuk op de vleugel. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele pas sende woorden van herdenking. Na het concert is het voor de bezoe kers mogelijk om hun dierbaren te her denken. Dit kunnen zij doen door het leggen van een bloem of het aansteken van een waxinelichtje bij de algemene herdenkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Een roos en waxinelichtje zijn na het concert gratis op te halen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nage praat. Het concert gaat onder alle weersomstandigheden door. Samen verwerken De belangstelling voor stille tochten en herdenkingen blijft groot. Dat inspireerde de medewerkers van de Middelburgse begraafplaats zes jaar geleden om voor het eerst een Concerto in Memoriam te orga niseren. Vanwege de grote belang stelling en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organiseren. De Middel burgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor gezamenlijke rouwver werking. Een programma van het herden kingsconcert is verkrijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats.

de Faam | 2007 | | pagina 9