HISTORISCHE SCHEEPSWERF OPEN HET WOORD AAN RAADSLID PIET KRAAN Wijktafel Dauwendaele Informatiebijeenkomst nieuw theater Nieuwe dienstregeling transferiumbus »d1y/'lAliilDe Faam Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 8 Karla Peijs en Hannie Kool-Blokland in een onderonsje tijdens de opening met een inwoonster van Arnemuiden. De historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden is afge lopen vrijdag officieel geopend. Commissaris van de Koningin in Zeeland, mevrouw Peijs en de wethou der van de gemeente Middelburg mevrouw Kool-Blokland verrichtten de openingshandeling. Hoogtepunt tijdens de opening was het binnenvaren van tien houten hoogaarzen en hengsten. Historie De werf beslaat een belangrijk stuk historie. Niet alleen van.Arnemuiden, maar ook van Zeeland en zelfs van Nederland. De werf is ruim 200 jaar in het bezit geweest van de familie Meerman. Die bouwden er honderden houten schepen van het type hoo gaars, de laatste rolde in 1962 van de helling. Van dit historische type varen er nog ongeveer twintig rond in Nederland, waarvan tien in Zeeland. In 1986 is de werf gesloten. De gemeente Middelburg kocht de werf in 2004 voor het symbolische bedrag van 1 euro. Voorwaarde hierbij was de werf te restaureren en weer in gebruik te stellen. In 2006 is de gemeente Middelburg met de ingrij pende restauratie gestart, met hulp van Euregio Scheldemond (project Boegbeelden), de provincie Zeeland en de Stichting Behoud Hoogaars. Uniek is dat de werf nog beschikt over alle oude gereedschappen en werktuigen. De nieuwe stichting Over de toekomst Toekomst en verleden verglijden ondeelbaar in elkaar, het heden.is dat gedeelte van toekomst en verleden wat overzichtelijk èn nabij is en ver der moet je er maar niet al te veel over nadenken want anders weet je het helemaal niet meer. Meestal is dat wat nabij is vlak bij je. Maar niet altijd. Soms sta je op breuklijnen van menselijke betrekkin gen en dan kan het nabije onbereik baar zijn en het verre dichtbij. Dat geldt voor liefde. Dat geldt ook voor bestuur. Het meest veraf is de Natuur. We kun nen het niet doorgronden, niet peilen, niet beredeneren, er niet mee com municeren. Met een storm valt niet te praten. Maar in onszelf woedt ook de Natuur. Het andere is dus onszelf. Het meest dichtbij is zelfbestuur. Wij mensen zijn autonoom. Wij zijn eilan den in de oceaan. Eilanden die met elkaar verbonden zijn door het anderszijn van water. Maar zelf zijn we ook 98% water. Het andere is dus onszelf. Dat geldt voor mensen. Dat geldt voor machts- en gezags structuren. Dat geldt ook voor bestuur. U kent het oude lijstje; aarde-wereld- deel-land-provincie-stad-wijk-straat- huis-kamer. Alles gaat van groot naar klein en van klein naar groot; vaak blijkt dan het grote klein en andersom. Iemand goedendag zeggen kost soms zeer veel maar wordt toch gedaan; het kleine is dan groot. In een kamer kan iets gebeuren wat de loop van de kosmos wijzigt. De beroemde slag van de vlindervleugel. Vaak wordt het kleine gelijk weggegooid; soms moet het grote weg. Daar waar het grote is Historische Scheepswerf C.A. Meer man huurt de werf van de gemeente. De stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman beheert de werf als werkende museumwerf. Het is ook de thuishaven van de Stichting Behoud Hoogaars waar de vier eigen schepen (drie hoogaarzen en een hengst) onderhouden en gerestau reerd worden. Open De werf is tot november elke woens dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur te bezoeken. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 2,50 euro. Groepen kunnen op afspraak het gehele jaar terecht, telefoon 41 00 45 of mail info@werfarnemuiden.nl kan het kleine niet zijn: zoveel is helder. Dat geldt ook voor bestuur. U vraagt zich wellicht af; waar heeft die man het in 's hemelsnaam over? Dat zal u verbazen: over een kleine vorm van bestuur, namelijk de wijk tafel. In Middelburg hebben wij wijktafels. We doen er als grote gemeenteraad heel veel voor, hebben er tijd, geld, goede raad en veel zorgen en amb telijke ondersteuning voor over om de kleine wijktafels naar behoren te laten functioneren. Maar één ding doen we niet. We geven ze geen echte zeggenschap. We geven ze geen deel van de bestuursmacht van de gemeente raad, we staan geen deel van onszelf af. En als je bestuur bestuur wil laten zijn dan moet dat wel. Dan kan dat niet anders. Laten we dat dan ook maar doen vind ik. Want wat geeft het, zolang dat wat veraf lijkt dichtbij blijkt? En is die ander toch ook niet onszelf? Misschien worden wij kleine gemeen teraadsleden dan nog eens groot. Piet Kraan Fractievoorzitter PPM ptkrn@zeelandnet.nl Een wijktafel vormt het overleg tus sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschap pelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkvereniging. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. Dauwendaele bij elkaar. De vergade ring begint om 20.00 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De zaal is om 19.30 uur open. ledereen is welkom op de wijktafel. Agenda's en verslagen van eerder gehouden'vergaderingen kunt u bekij ken op www.middelburg.nl via de Op donderdag 21 juni komt wijktafel knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. Een commissie van deskundigen uit de theaterwereld onderzoekt momen teel in opdracht van de gemeente Middelburg het ambitieniveau van het nieuw te bouwen theafer. De commissie kijkt onder andere naar belangrijke elementen voor het op te stellen programma van eisen en de programmering, de mogelijkheden voor exploitatie en een combinatie met commerciële activiteiten. Bezoekers krijgen kans om op de resultaten te reageren. De reacties worden meegenomen in een voorstel voor de gemeenteraad. Pas wanneer het ambitieniveau helder is omschre ven, kan de discussie gestart worden over de locatie van het nieuwe theater. De informatiebijeenkomst is op dins dag 26 juni in de raadzaal van het stadskantoor. U bent hiervoor van harte uitgenodigd. Om 19.30 uur begint de commissie haar presenta tie. D'e zaal is open om 19.00 uur. De vakantieperiode breekt weer aan. Het kan soms moeilijk zijn om een parkeerplaats voor de auto in het centrum te vinden. De transferium bus kan u uitkomst bieden. Vanaf 12 juni is er een nieuwe dienst regeling. Tot en met 22 september rijdt lijn 63 weer van dinsdag tot en met zaterdag heen en weer. De bezoekers van de binnenstad van Middelburg kunnen gebruik maken van de transferiumbus. Ze moeten dan niet meer zoeken naar een par keerplaats maar worden gratis van de Mortiere naar het centrum (Nieuwe Haven) gebracht en natuur lijk weer terug. Ook kunnen Middelburgers kosteloos gebruik maken van deze transferium bus om de woonboulevard Mortiere te bezoeken. Mortiereboulevard richting Nieuwe Haven Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur, behalve op zaterdag dan tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behalve op zaterdag dan tot en met 17.10 uur.

de Faam | 2007 | | pagina 8