Oost-Souburg krijgt Daltonschool Libellen weekend Geniet meer van de zomer en span je in voor ontspanning Schrijf je nu in en ontvang 80,-!* korting j én een gratis badhanddoek! Spelen op de Noordweg tijdens Straatspeeldag dé Weekkrant De Faam Powered by jobTrack.nl Victoria in leather iace www. ach m Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 55 MIDDELBURG - Bewoners van de Noordweg in Middel burg doen vandaag (13 juni) mee aan de Nationale Straat speeldag. Tussen 13.30 en 17 uur mogen alle kinderen uit de straat komen spelen op het gedeelte tussen de Schotelweg en Brigdamme, waar dan geen verkeer mag komen. Om het extra feeste lijk te maken staan er een luchtkussen en een groot Tri- viantspel, is er streetdance. ringrijden, ballen gooien en stoepkrijten. VLISSINGEN- Basisschool De Tweemaster-Kameleon in Oost-Souburg is sinds kort Daltonschool in op richting. De school hoopt binnen afzienbare tijd aan alle vereiste criteria te kun nen voldoen om dan offi cieel de tweede Dalton school in Zeeland te wor den. Het Daltononderwijs is begin twintigste eeuw ont staan in het Amerikaanse stadje Dalton. De net afge studeerde Helen Parkhurst werd op een eenmans- schooltje benoemd met veertig kinderen variërend in leeftijd. Klassikaal lesge ven bleek onmogelijk. Ze ontwikkelde een onderwijs methode waarin kinderen individueel onderwijs kre gen. Lettende op de móge lijkheden van het kind ston den drie basisprincipes centraal: zelfstandigheid, samenwerken en verant woordelijkheid. Bij basis school De Tweemaster-Ka meleon zijn ze er al een aantal jaren op gericht kin deren zelfstandig onderwijs te bieden. "Samen met en van elkaar leren", zegt John Eckhardt, directeur van bei de locaties. "Het afgelopen jaar werd duidelijk dat de weg die we waren in gesla gen eigenlijk heel veel leek op het Daltononderwijs. Leerkrachten van onze school hebben oriënteren de bezoeken gebracht aan Daltonscholen verspreid over het land. Allen waren enthousiast." De school gaat zich nu voorbereiden op de seisen die de onder wijsinspectie en de Neder landse Daltonvereniging verlangen. Voor opgave van uw advertentie of informatie, bel: (0113) 27 40 00 anenmarkt KAMPERLAND - Tij dens het publieksproject Libellen gezocht houdt de natuurvereniging KNNV afdeling Walche ren een libellenexcursie. Deze is op zaterdag 16 juni vanaf 13.30 uur. Li- bellendeskundige Peter Geene neemt deelne mers mee vanaf de par keerplaats van Staats bosbeheer aan de Schotsmanweg in Kam perland voor een ont dekkingstocht. Deelne mers krijgen een gratis libellen zoekkaart. Aan melden kan via: www.knnv.nl/ libellen. VROUWENPOLDER - Als onherkenbare hoop jes gelatine liggen ze op het strand: honder den paarsblauwe kwallen. De dieren zijn op het strand van Vrouwenpolder, langs de Veerse dam, aangespoeld. Tezamen een me-^ ters brede en allesbehalve fraaie strandde- coratie vormend. Het afgelopen weekend glibberden wandelaars en badgasten nood gedwongen over de vieze blauwe brei heen FOTO: ELLEN DE VRIEND. llona Cootz presenteerde onlangs alreeds haar nieuwe wintercollectie in de club Jimmy Woo te Amsterdam. Het thema leather lace deer en kant) is de rode draad van haar nieuwste collec tie. Cootz biedt een gevarieerde collectie van extravagante kleding tot leren basics. Dè 'Victo ria dress' (vernoemd naar en gedragen door Victoria Koblenko) is speciaal ontworpen voor sterke vrouwen met lef. Vanaf het moment dat ze haar carrière als couturier begint wordt Üona Cootz (Kiev, 1978) beïnvloed door de rijke tradi ties van haar vaderland. Het thema van haar vo rige collectie was een gestileerd traditioneel pak uit deOekraïne. Bekende Nederlanders Victoria Koblenko, Mark van Eeuwen en Koert Jan de Bruijn ontdekten de talentvolle ontwerpster en dragen haar een wann hart toe. Cootz opende A haar eerste winkel in september 2006 in Kiev. En begin dit jaar heeft zij ook haar eigen shop in de Jordaan in Amsterdam. *Deze actie is geldig t/m 30 juni 2007 Achmea health spa Center Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen Tel. 0118 430 816 www.achmeahealthcenters.nl li! ■m. m

de Faam | 2007 | | pagina 55