Walcheren Imago waterschap Jubileumreis Vaka Uit het Zakenhart van... Fraaie collectie bij De Gravin Cadeautje van Akkerdaas Kleurkunstenaars bij DSB dé Weekkrant De Faam Zeeuwse Eilanden is betrouwbaar en milieuvriendelijk Studenten zetten sms-dienst op Agriland wordt Agrimarkt Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 33 MIDDELBURG - Aan de Sint Janstraat 22 in Middel burg is begin mei De Gravin Juwelier Lederwaren geo pend. De Gravin verkoopt een fraaie collectie exclu sieve sieraden van Ti Sento.- Bijzonder mooi en heel ge liefd. Ti Sento is er in een zilveren variant en in de gouden uitvoering Blush. Daarnaast zijn er Trollbe- ads: een uitgebreide collec tie armbanden, colliers, en bijpassende oorbellen, die naar eigen keuze samenge steld kunnen worden. Ook is er een uitgebreide keuze aan lederen tassen. Met het oog op Vaderdag zijn er stoere mannenhorloges van TW Steel. Martin en Carin Schiedon-Akkerdaas foto: lfon janssens DOMBURG - Akkerdaas Kadowinkel aan de West straat 1 in Domburg is ver bouwd, waardoor het win keloppervlak bijna verdub beld is. Eigenaren Martin en Carin Schiedon-Akkerd aas vertellen dat het hard nodig was, want de vloeren waren verouderd en moes ten gemoderniseerd wor den. Alles is nu overzichte lijker opgesteld. Woonac cessoires, souvenirs, huis houdelijke artikelen, trendy hebbedingetjes, strand- en campingspullen. Alles is er. Bovendien is er een fraaie en trendy collectie bijous, maritieme artikelen en badaccessoires in diverse dessins en kleuren. Akkerd aas is bereikbaar via: 0118- 584409. MIDDELBURG - Bij de feestelijke opening van de DSB Bank in Middelburg aan de Londensekaai 39 werden kleurplaten uitge deeld aan de jongere be zoekers. Uit alle kleurplaten die retour kwamen, heeft de DSB Bank uiteindelijk drie winnaars gekozen: Jaz- zica Coomans en Marloes Broers uit Serooskerke en Tamara Schrijver uit Mid delburg. Op zaterdag 21 april heb ben de winnaars hun prijs in ontvangst genomen in het filiaal. Zij hebben als be loning voor hun kleurkun- sten een DSB Bank Inter- netspaarrekening gekregen met 25 euro startgeld. MIDDELBURG - Water schap Zeeuwse Eilanden heeft een goed imago als het gaat om betrouwbaar heid, goed besteden van belastinggeld en milieu- vriendelijlcheid. Op het ge bied van toegankelijkheid, het afwegen van belangen en het open staan voor ideeën scoort het water schap minder. Begin 2007 hebben zo'n 900 mensen een vragenlijst in de bus ontvangen met vragen over de bekendheid met het waterschap, klantcontacten, het beeld dat mensen van het waterschap hebben. Ruim 220 mensen hebben de vragenlijst retour gestuurd naar het waterschap. Uit het onderzoek blijkt dat iedere deelnemer het waterschap kent. De helft van de deelne mers kent het waterschap re delijk tot goed en de andere helft geeft aan weinig van Zeeuwse Eilanden te weten. Het waterschap is vooral be kend van belastingen, verkie zingen, nieuws in de media en contacten die men met het waterschap heeft. De bekendheid met de kernta ken van het waterschap is ten opzichte van het vorige imago- onderzoek iets afgenomen. Maar nog altijd weten heel veel mensen aan te geven dat het waterschap zorgt voor veilige dijken, schoon en gezond op pervlaktewater en een juist wa terpeil in de sloten. De geënquêteerden zijn tevre den over de klantvriendelijk heid van waterschapsmede werkers. Minder tevreden zijn de klanten over de snelheid waarmee problemen opgelost worden. Voor sommige ondernemers die aan weg gevestigd zijn is dat een moeilijk gegeven. Formulemanager bij Agri- land Lamijn zegt geen ja of nee. "Deze locatie is voor mensen die van westelijke richting komen relatief ge makkelijk te bereiken. Voor de anderen juist lastiger van wege de stationsbrug en het spoor. Vrij parkeren is een groot voordeel." Lamijn schat dat Agriland ongeveer veer tien jaar op deze locatie heeft gezeten. "Het liefst hadden we aan de rand van Middel burg een plek gevonden, zo als in Goes. Aan de andere kant, de Kalverstraat deed zich voor en is een kans waar in een besluit moest worden genomen. Die kwam vrij on verwacht. Daarbij, we zijn al zo'n zeventien jaar in gesprek met de gemeente om tot een Agrimarkt te komen." VLISSINGEN Een groep stu denten van de Hogeschool Zeeland te Vlissingen heeft een bedrijf opgestart ge naamd SMaSh S.C. Het be drijf richt zich op een zeer populaire bezigheid van de laatste jaren, namelijk sms'en. Volgens de studen ten is er een grote markt voor deze dienst. Met SMaSh S.C. kan in een groep ge-smst worden en aan aan meerdere mensen tegelijkertijd hetzelf de smsbericht verstuurd wor den. Een belangrijk aspect is dat de ontvanger betaalt voor het ontvangen bericht. De smsdienst is bruikbaar voor een vriendengroep, sport club, leerlingen van een school maar ook voor bedrij ven. Zie www.smashsc.nl Ze gaan betuttelen door marcel van der voort MIDDELBURG - "Ik vind het niet leuk dat er een rook verbod komt in de horeca. De politiek beknibbelt op mijn ik. Ze gaan mij betutte len", zegt H. Goovaart van café 't Boven in Amemui den. Vanaf 1 juli volgend jaar komt er een algeheel rookverbod in de horeca. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met een voor stel van minister A Klink van Volksgezondheid. In coffees hops mag roken wel, mits de verkoop in een aparte ruimte gebeurt. Ook in cafés en andere horecabedrijven is een ruimte voor rokers toegestaan, maar het is verboden om daar te be dienen. De 63-jarige eigenaresse van café 't Boven rookt zelf een sigaretje aan de bar mee. "Nu zijn wij van plan om achter de zaak een overdekte ruimte te maken waai- de klanten mogen roken. Met een warmtebronne tje, want ik ga ze niet in de kou zetten", zegt ze. "Wij zijn niet zo lang geleden naar het Bellamypark verhuisd. En hebben geïnvesteerd in rookafzuigers en nu komt er een rookverbod. Gelukkig hebben wij diverse ruimtes en kunnen wij een rookgedeelte aanbieden. Wij zullen controleren of ze stie kem roken in de zaak. Nu kijken wij al of iemand een joint rookt", aldus T.J. Meijer van café De Concurrent in Vlissingen. "Bij mij vragen de Duitsers en Belgen juist naar een rookvrij Achter café 't Boven in Arnemuiden komt een aparte rookruimte Foto: Izaak Verkeste café", zegt W. Goedman van café De Fiets in Zoutelande. "Het is straks een kwestie van de asbakken weghalen en een rookruimte aanbieden. Voor mij is dat geen probleem", zegt hij. In Middelburg denken ze er an ders over. "Ik ben geen voor standervan het rookverbod. Ne gentig procent van mijn stam gasten rookt. Mijn personeel en ik doen vrolijk mee. Misschien maak ik van de dartszaal boven een rookruimte zonder bedie ning. Hebben de darters meteen publiek", zegt hij optimistisch. De eigenaresse van café-restau rant De Boomgaard in Westka- pelle heeft gemengde gevoelens. "Wij zijn in februari begonnen en hebben een mechanische af- zuiger aangeschaft. Een investe ring van duizenden euro's is niet snel af te schrijven. Voor het res taurant gedeelte vind ik het goed, maar of een rookvrij café lukt moet ik nog zien", vraagt ze zich af. G. Aarden van de gelijknamige Vlissingse coffeeshop overweegt om het roken helemaal uit zijn zaak te bannen. "Negentig pro cent van mijn klanten komt af halen", zegt hij. MIDDELBURG - Binnenkort wordt Agrimarkt geopend in het centrum van Middelburg. Om precies te zien: op de ou de locatie van AH in de Kal verstraat. Een behoorlijke verandering, niet alleen qua inhoud maar ook qua plek. Een supermarkt die een com bi vormt van Agriland en Agrimarkt. Agriland aan de Kleverskerkseweg heeft de deuren op 9 juni gesloten, want de N57 komt er aan. Winnaars Tamara (links) en Jazzica foto: p.r. Bemie Kijnse (1) en Angelika Cijsouw foto: leon janssens GOES - VakantieXperts Ro sa met vestigingen in Goes, Heinkenszand, Kapelle en Middelburg viert het twin tig jarig bestaan met een ju bileumreis. In november kunnen geïnteres seerden mee met een speciale Zuid-Afrika reis, die compleet verzorgd is. Bij elk kantoor van VakantieXperts Rosa kan voor de reis ingeschreven worden. Willie Dingemanse, manager reisburo Goes: "De reis wordt gemaakt van 3 tot 17 november en doet alle highlights van het land aan. We reizen rechtst reeks naar Johannesburg en vliegen retour vanaf Kaapstad. Alles is perfect georganiseerd. Ook het vervoer van en naar Met VakantieXperts Rosa naar Zuid-Afrika foto: l janssens Schiphol is inbegrepen in de graag laten zien.". Meer over de reis. Onze sterke kant is maat- reizen is te zien via: www.reis- werk in reizen en dat willen wij burorosa.nl

de Faam | 2007 | | pagina 33