Biografie Donderdag 14 juni en vrijdag 15 juni van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 16 juni 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 14 juni: Vrijdag 15 juni: Zaterdag 16 juni: 10.00 uur Opening braderie Braderie Braderie Aanvang 10.00 uur tot 21.00 uur In de middag op het podium 'Catfish' Vanaf 19.30 uur is er een optreden van 'Kick the Bucket' Vanaf 11.15 uur tot 16.15 uur 't Fietsharmonisch Orkest, 6 personen op één fiets die muziek maken door de gehele stad. Vanaf 12.00 uur het voorstellen van de ploegen en renners. 13.00 uur start van de Delta profronde in Zeeland. Vanaf 14.00 uur jeugdcircus 'Hogerop' uit Goes op het podium. Om 19.30 uur op de markt een optreden van Theatergroep Kamak. Zij spelen de voorstelling 'De laatste druppel'. Theatergroep Kamak komt uit Twente en wordt gespeeld door verstandelijk gehandicapte acteurs en actrices, (www.kamak.nl) Tussen 11.00 uur en 16.00 uur 't Looporkest, sfeervolle muzikale opluistering door de gehele stad. BRADERIE MIDDELBURG L2 De Schouwse band Catfish brengt Cajun, 2ydeco en Tex-Mex. Alledrie deze muziekvor men spreken een breed publiek aan en nodigen uit tot feesten! Bands als Los Lobos, Captain Gumbo en Rowwen Hèze hebben dergelijke muziek populair gemaakt in Nederland. Catfish zingt deze muziek in het oorspronkelijke Frans, Engels en Spaans. De meeste nummers zijn uit bundige dansmuziek, maar natuurlijk schuwt Catfish ook de gevoelige snaar niet. Feest met een lach en een vette traan! Cajun-muziek kenmerkt zich door accordeon, viool, triangel en Franstalige meerstemmige zang en is ontstaan in Louisiana, in het broeie rige Zuiden van de Verenigde Staten. Zydeco is de meer ritmische zwarte variant op deze muziek, terwijl Tex-Mex muziek komt uit het grensgebied tussen Texas en Mexico. Deze muzieksoorten hebben oppervlakkig met elkaar gemeen dat de accordeon een grote rol speelt. Belangrijker is waarschijnlijk dat deze muziek voortborduurt op een lange traditie. De muziek speelt een centrale rol in het leven van de men sen door dat ze wordt gespeeld op ieder plaat selijk feest. Ongetwijfeld verklaart dit de on weerstaanbare charme die uitgaat van deze heerlijke feestmuziek! De band Catfish bestaat uit Marien Hogerheijde op zang en gitaar, Wolfert Jumelet op accorde on, John Muis op drums, Andre van der Schelde op bas, David Egter van Wissekerke op viool en Gerrit Rentier op gitaar en zang. Het debuut van de band Catfish in maart 2003 in plaatselijk café De Biet te Zierikzee was de eerste in een lange reeks van populaire optre dens in bruine cafés. Maar inmiddels heeft Catfish ook met succes het theater aangedaan ("De Mythe" in Goes) en op vele festivals gespeeld. Zo speelde Catfish van de Zierikzeese "Havendagen" tot aan "Delft Jazz" en inmiddels in zomer 2007 zelfs op het interna tionale driedaagse Cajun Zydeco Festival te Raamsdonkveer.

de Faam | 2007 | | pagina 29