Onze Club A Officiële Mededelingen milieu nrAWMITMHlPe Faam van de Provincie Zeeland informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 13 VLISSINGEN - Een goed opge leide sportduiker maakt per jaar gemiddeld vijftig tot zestig duiken. Meestal in het Veerse en Gre- velingenmeer, maar ook in de Oosterschelde. De provincie Zeeland is een eldorado voor de duikers, die al dan niet diep onder water zeer enerverende ervaringen opdoen, die nau welijks onder woorden zijn te brengen. En sportduiken levert een atletisch en goed geoefend lichaam op. Want zonder con ditie kun je beter een andere sport uitkiezen. „Duiksport duur? Och, wat is duur. Nieuwe leden worden door onze vereniging het eer ste jaar geholpen met de ver huur van flessen en een adem- automaat. Iedere sport kost geld en je kunt het zo duur ma ken als je zelf wilt. Zelf ben ik twaalf jaar geleden begonnen met duiken en ik heb nog steeds mijn eerste duikuitrus- ting", zegt Renaat Burggraeve van Duikteam Zeeland. „Een complete uitrusting met stan daardmateriaal kost zo'n dui zend tot vijftienhonderd euro. Dus je praat gemiddeld over zo'n honderd euro per jaar aan uitrustingskosten" De vereniging telt ruim hon derd leden. „Er wordt niet al leen in de Zeeuwse meren en de Oosterschelde. We duiken over de hele wereld, van Mexi co tot Tobago en Indonesië", weet Burggraeve. De laatste jaren is de duiksport nog wel eens negatief in de pu bliciteit vanwege duikongeval- len. Burggraeve, die momen teel zelf een opleiding tot vol waardig instructeur volgt, is te rughoudend. „Vaak zijn het Belgen, ik denk er het mijne over. In Nederland hanteren we heel andere opleidingseisen. Wij duiken altijd met koppels, aan elkaar verbonden met een buddylijn". Duiken is gezond Bodemverontreiniging NS-emplacement te Arnemuiden Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 18 april 2007 de ontwerpbe schikking betreffende de bodemver ontreiniging op de locatie NS-empla cement te Arnemuiden gepubliceerd. Naar aanleiding van deze ontwerpbe schikking zijn geen zienswijzen ont vangen. Gedeputeerde Staten hebben vastge steld dat sprake is van vijf gevallen van ernstige verontreiniging, waarvan twee niet-ernstig en^ drie ernstig zijn. De sanering van de gevallen van ernstige verontreiniging is niet-spoedeisend (artikel 29 en 37 Wet bodembescher ming). De beschikking ligt van 14 juni tot en met 25 juli 2007 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst Ruimte, afdeling Vergunningen en Handhaving, Kanaalweg.3,. op werkda gen van 08.00-15,30 uur en (na telefo nische afspraak;,tel. 01T8 67 5000) op donderdagavond. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerpbeschikking een ziens wijze naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet verweten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben ingebracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 26 juli 2007 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer M. el Maach (tel. 0118 63 1973). Ontwerpbeschikking A.5.K. Romein B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland wil len de vergunning Wet milieubeheer van A.S.K. Romein B.V. wijzigen. Hoewel de vigerende vergunning van A.S.K. Romein B.V. voldoende bescherming van het milieu waarbor gen, is de vergunning gelet op de hui dige inzichten niet meer up-to-date ten aanzien van het aspect veiligheid. Meer specifiek is de vergunning in overeenstemming gebracht met de Publicatiereeks gevaarlijke stoffen (PGS). De ontwerpbeschikking ligt van 14 juni 2007 tot en met 25 juli 2007 ter inzage bij: - de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; - het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krüger- straat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroeps termijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 26 juli 2007, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over* de ontwerpbeschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpbe schikking en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting, kopieën van ter inzage gelegde Stukken of voor het mondeling indienen van zienswijzen, kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. 0118-631986. Ontwerpbeschikking Waterschap Zeeuwse Eilanden Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn voornemens om de vergunning Wet milieubeheer van het Water-schap Zeeuwse Eilanden voor het bagger speciedepot aan de Oostperk-weg, ongenummerd, te Middelburg op ver zoek in te trekken. De reden voor het verzoek is dat het baggerspeciedepot zal worden gesloten in verband met de aanleg van de N57. De ontwerpbeschikking ligt van 14 juni 2007 tot en met 25 juli 2007 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en; de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en* (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Daarna, tot het einde van de beroeps termijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 26 juli 2007, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerpbeschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerpbe schikking en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot E. de Smidt, tel. 0118- 631986. Provincie Zeeland

de Faam | 2007 | | pagina 13