BLAUW GERUITE KIEL (3 INVESTEREN IN VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINCEN.NL/STRAND ACTUEEL VRAAGBAAK MORGENRAAD VIP WERK IN UITVOERING VLISSINGS BEELD G E M E E N T E NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 13 JUNI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen wil dit jaar extra geld uittrekken om vanaf 2008 haar doelstellingen te bereiken. Het gaat om geld ter voorbereiding van grote projec ten. Het college wil ook diverse investeringen doen. Dit alles staat in de eerste be- stuursrapportage over 2007. Het college vraagt de gemeenteraad hiermee in te stemmen. Bestemming Het college Stelt de gemeenteraad voor om extra geld uit te trekken voor een 'beeldkwaliteitmeetlat' onderhoud, voor het opzetten van citymarketing, voor gege vensverzameling over de staat van de gemeente, voor actuali sering van de plannen rond de boulevards en voor het dooront wikkelen van de gemeentelijke organisatie en bedrijfsvoering, zoals al in de Kadernota aange kondigd en besproken met de raad. Daarnaast wil het college de voorbereidingskosten voor de bouw van de school Het Kompas en de Open Wijkschool Midden gebied inplannen. Per saldo De gemeente ontvangt dit jaar 1,3 miljoen dividend van Delta en heeft 1,5 miljoen minder kapitaallasten. Maar de gemeen te krijgt ook mipder geld van het Rijk. Al met al ziet het er naar uit dat er dit jaar een voordelig saldo zal zijn van ruim 1 miljoen, maar structureel is er sprake van een tekort. Speciale commissievergadering De eerste bestuursrapportage wordt behandeld tijdens een spe ciale commissievergadering van de gemeenteraad op maandag 18 juni (stadhuis, aanvang 19.30 uur). De volledige bestuursrap portage vindt u op onze website: www.vlissingen.nl/financien Stranddouches weer geplaatst Sinds vorig jaar zijn de Vlissingse stranden voorzien van unieke stranddouches. Deze douches heb ben opvallende afbeeldingen die voor kinderen duidelijk herken baar zijn en de kans op verdwalen verkleinen. Daarnaast zijn de palen voorzien van speciale filters die een legionellavrije douche garande ren. De stranddouches (6 stuks/12 sproeikoppen) zijn gratis te gebrui ken. www.vlissingen.nl/strand m Deze zomer vinden er in Vlissingen veel grote evenementen plaats, waarbij aanzienlijke aantallen bezoekers worden ver wacht. Vooruitlopend op de evaluatie van het uitstallingenbe- leid vragen B&W daarom extra aandacht voor de toegankelijk heid en veiligheid van het winkelgebied en de boulevards voor gebruikers (voetgangers en veiligheidsdiensten). Het college heeft een brief gestuurd naar winkeliers en exploitanten van horecabedrijven in de binnenstad, de boulevards en de Kanaal straat, met het verzoek zich te houden aan de geldende regels en vergunningen. Een grote groep ondernemers doet dit overi gens al. De winkeliers en exploitanten krijgen tot 15 juni de tijd om ervoor te zorgen dat zij hieraan voldoen. www.vlissingen.nl/college 7s het mogelijk om op zaterdag 7 juli in Vlissingen te trouwen?' Jazeker. Het is altijd mogelijk om op een zaterdag te trouwen, maar op deze bijzondere datum (7-7-7) gaat het erg druk wor den. Er zijn die dag acht huwelijksvoltrekkingen gepland. Ge lukkig hebben we verschillende trouwlocaties in het stadhuis. Normaal duurt de plechtigheid ca. drie kwartier. Op 7-7-7 is in overleg met de aanstaande bruidsparen een aantal huwelijksvol trekkingen ingekort tot een half uur. Op de dag zelf zorgen wij er natuurlijk voor dat elk bruidspaar de volledige aandacht heeft, want het is hun dag. Op 20 juli wordt het overigens weer een drukke dag met 7 huwelijksvoltrekkingen, want dan is het 20-07-2007. o '7x e 1 Wethouder Conny Seijbel Heeft u ook een vraag? Ga dan snel naar www.vlissingen.nl/vraagbaken Morgen, donderdag 14 juni 2007, vindt om 19.30 uur in het stad huis een vergadering plaats van de commissie fesc (financiën, economische zaken, sport en cul tuur). De vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor bezoe kers. Op de agenda staan onder andere de jaarrekening en de structuurvisie detailhandel. De volledige agenda staat op de zwart/wit informatiepagina van de gemeente hiernaast. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Wilt u als VIP aanwezig zijn bij de raadsvergadering op donderdag 28 juni 2007? Dan wordt u om 18.45 uur op het stadhuis gastvrij ontvan gen door enkele raadsleden en de burgemeester. Zij vertellen hoe de gemeenteraad werkt. Aansluitend kunt u de raadsvergadering bijwo nen. Na afloop is er een drankje. U kunt zich aanmelden via www.vlissingen.nl/vip Maandag 18 juni 18.00 uur tot dinsdagmorgen 07.00 uur Volgende week wordt een deel van de Spuistraat geasfalteerd. De gemeente heeft besloten om deze werkzaamheden in de nacht uit te laten voeren. Hierdoor blijven de parkeerterreinen Zeemanserve en Schutterij straat en de parkeergara ge 'de Fonteyne' overdag normaal bereikbaar. Bovendien wordt de overlast teruggebracht tot 1 nacht i.p.v. 3 dagen met ingrijpende verkeersomleidingen. Werkzaam heden die geluidsoverlast geven, zoals frezen van het asfalt, worden zoveel mogelijk overdag uitge voerd zodat de overlast in de nacht tot een minimum beperkt wordt. Bewoners en gebruikers van de parkeerterreinen Zeemanserve, Schutterij straat en de parkeerga rage moeten er rekening mee te houden dat gedurende de nacht van maandag 18 juni tot dinsdag morgen deze terreinen niet be reikbaar zijn. Vergunninghouders kunnen in deze periode gebruik maken van de parkeerterreinen aan de Komstraat (Edah) en de Aagje Dekenstraat (voormalig Al- diterrein). www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering CLIËNTENCONSULTATIE- GROEP WMO Op vrijdag 29 juni gaat de clt- entenconsultatiegroep Wmo van start. Met het onderte kenen van een samenwer kingsovereenkomst spreekt de consultatiegroep met het college van B&W de taken, werkwijze en randvoorwaar den af, zodat er in goede samenwerking gewerkt kan worden aan de beleidsont wikkeling en uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De consultatiegroep bestaat uit een voorzitter en 13 leden, die vier jaar zitting nemen. Er is nog een vacature voor een lid vanuit de aandachts- groep verslavingszorg. De cliëntenconsultatiegroep is per e-mail bereikbaar via wmoconsultatiegroep@vlis- singen.nl. www.vlissingen.nl/wmo KALENDER Zaterdag 16 juni 09.30 uur Highland Games Wedstrijd met traditionele Schotse spelen Karolingische Burg 14.00 uur Sjezenrijden Ritthem 21.30 uur Malle Pietje The Bimbo's Punk support act De Piek www.vlissingen.nl/ uitgaansagenda Michiel hoeft niet lang te wachten op zijn eerste zee slag. In november 1641 is het al zover. Met het eska der onder leiding van ad miraal Gijsels en met steun van een Frans-Portugese vloot zal slag geleverd gaan worden met de Spanjaar den. Als de Spaanse vloot uiteindelijk in zicht komt is de Frans-Portugese vloot ih geen velden of wegen te bekennen. Aan beide zijden wordt een fors verlies gele den aan manschappen en schepen. Ook de Haze, het schip waar de ontevreden De Ruyter het bevel over voert, raakt beschadigd en bereikt met moeite de ha ven van Vlissingen op 20 januari 1642. www.400jaarmlchlelde- ruyter.nl Je ziet het niet zo vaak: maar liefst twee marineschepen tege lijk in aanbouw aan de afmeerkade van de Koninklijke Schelde Groep in de Binnenhaven. Het zijn twee korvetten die wor den gebouwd voor de Indonesische marine. De schepen, de dokloods en de kraan met op de achtergrond de Sint Jacobs- kerk en de Gevangentoren zijn karakteristiek voor Vlissingen. Kan het maritiemer?

de Faam | 2007 | | pagina 11