koos de vuilnisman op iedere middelburgse school A het woord aan raadslid aty harwijne vwwv.middelburg.nl Gratis inschrijving bij peuterspeelzalen Veilig spelen op Straatspeeldag Wijktafels Klarenbeek/Veersepoort en Stromenwijk/t Zand Getuigen gezocht illegale asbestdumping nawffiiircffliDe Faam Woensdag 6 juni 2007 - Pagina 8 Op maandagmorgen 11 juni wordt het project Koos de Vuilnisman afgesloten. In opdracht van de gemeente Middelburg en in samenwerking met MICMEC Walcheren bezocht Koos de afgelopen twee maan den alle Middelburgse basis scholen om aandacht te vragen voor zwerfvuil. Burgemeester Schouwenaar en wethouder Van Klinken zijn aan wezig bij de afsluiting op de Wilgenhofschool aan de Toren hofstraat. Acteur Theodoor Braaksma, alias Koos de Vuilnisman, stelt op een positieve, creatieve wijze het zwerfvuil op de Middelburgse basisscholen aan de orde. Met les kisten en materiaal van het MIC MEC probeert hij door afval- en recyclinglessen de kinderen bewust te maken van het afvalpro bleem. Met zijn voorbeeldkliko, wereldbol en veel voorbeelden van herge bruik komt hij de klas binnen. Koos laat voorbeelden zien van recycling en maakt reclame voor de milieu straat en recyclingproducten van de milieuwinkel en wereldwinkel. Onder de enthousiaste leiding van Koos de Vuilnisman maken de kin deren, net als in het echt, appara ten gereed voor recycling. Ook laat hij zien dat hiervan kunst wordt gemaakt, want zoals Koos zegt: 'Afval is grondstof.' Op dinsdag 12 juni organiseert Kinderopvang Walcheren (KOW) in samenwerking met de gemeente Middelburg op twee peuterspeel zalen een Open Middag. Ouders en hun kinderen zijn welkom op peuterspeelzaal Koekepeer (Buitenhove 163) en peuterspeel zaal Dribbel (Noordsingel 106 met de ingang aan de Gerbrandy- laan), beiden in Middelburg. De middag is bedoeld om ouders en hun kinderen kennis te laten maken met een peuterspeelzaal. Ouders die hun kind op deze middag inschrijven hoeven geen inschrijfgeld te betalen. De leidsters staan van 13.30 uur tot 15.30 uur klaar om de kinderen en hun ouders te ontvangen, vragen te beantwoorden en te helpen bij het invullen van het inschrijfformulier. Ook staat er iets lekkers en een ver rassing klaar. Op een peuterspeelzaal spelen kin deren vanaf 2 jaar, twee keer in de week samen met andere kinderen. Ze doen mee aan allerlei activiteiten zoals samen liedjes zingen, in hoe ken met water, zand en andere mate rialen spelen, voorgelezen worden of spelen in de kindvriendelijk ingerichte tuin. De peuterspeelzaal is leuk, goed voor de ontwikkeling van het kind en een goede voorbereiding op de basisschool. Koos de Vuilnisman op weg voor minder afval. Woensdagmiddag 13 juni is het weer Nationale Straatspeeldag. Dat betekent ouderwets op straat spelen zonder op het verkeer te letten. De Straatspeeldag gaat in de meeste straten om 13.30 uur van start en duurt tot 17.00 uur. De straten zijn versierd en er zijn allerlei spelletjes te doen. De volgende straten nemen deel: Noordweg (bij Brigdamme) Zacharias Jansenstraat, Willem Arondeusstraat, Baarsjesstraat (bij de speeltuin), Van Cittersstraat (Sint Laurens) en de Bluesroute. Voor meer informatie over de Nationale Straatspeeldag kunt u con tact opnemen met Stichting Welzijn Middelburg, Carla van der Schraaf, telefoon 06 154 255 37. Blijven investeren in kwaliteit. Middelburg is een prachtige stad en moet dat blijven. Daarbij gaat het niet alleen om het historische cen trum, maar juist ook om de wijken en dorpen. Investeren in kwaliteit blijft nodig om de kwaliteit hoog te houden. Een paar voorbeelden. De Stromenwijk is volop in bewe ging. Nog niet zo lang-geleden zijn er nieuwe woningen en flats gebouwd. Er komt een nieuwe brede school en een woonservice- zone. Een nieuw winkelcentrum geeft de Stromenwijk weer een kloppend hart. Jarenlang is hierover gesproken en het wordt hoog tijd dat er daadwerkelijk gebouwd gaat worden. De PvdA heeft daarom van harte het voorstel ondersteund om geld beschikbaar te stellen voor de bouw van dit winkelcentrum. Wat dit kan betekenen voor een wijk is te zien in Middelburg Zuid. Het nieuwe winkelcentrum daar heeft een posi tieve uitwerking op de hele wijk. Een andere vorm van investeren in kwaliteit is het plan om graffiti aan te pakken. Graffiti kan mooi zijn, maar kan ook voor overlast en hoge kosten zorgen. De PvdA heeft hier over vragen gesteld aan het College. De raad heeft besloten geld uit te trekken voor een eenma lige schoonmaakactie. Drie jaar lang wordt geïnvesteerd in het graf- fitivrij houden van de stad. Medewerking van bewoners en ondernemers is daarbij hard nodig. Schoonhouden heeft meer succes als er ook plaatsen zijn waar graffi ti kan en mag. Jongeren worden betrokken bij het vinden van die plaatsen. In de wijk Ramsburg komt de belangrijkste aftakking van de nieu we N57, via de Oostperkweg, rich ting het centrum. Er zijn plannen- voor herinrichting van deze wijk. De uitwerking van deze plannen in over leg met omwonenden, het vinden van geld voor de plannen en het vol gen van procedures kost veel tijd. Het kan nog jaren duren voordat begonnen kan worden. De N57 is volgens de planning in 2010 klaar. Dit betekent dat de Oostperkweg, de Punt en Havendijk voor die tijd gereed moeten zijn om het verkeer goed en veilig door de wijk te laten rijden. De PvdA is geen voorstander van tij delijke maatregelen. Als er geïn vesteerd wordt, dan gelijk goed en passend in de. totale visie op deze wijk. Ramsburg verdient dat. Aty Harwijne Raadslid PvdA aty.harwijne@zeelandnet.nl De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkver- enigingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. Op donderdag 7 juni houdt Klarenbeek/ Veersepoort haar wijktafel* in de CSW aan de Gen. Eisenhowerlaan. De wijktafel begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Op woensdag 13 juni komt wijktafel Stromenwijk/t Zand bij elkaar. Deze wijktafel begint om 19.30 uur in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat. De zaal is om 19.00 uur open. ledereen is welkom op de wijktafel. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl via deknop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. In de buurt van de Waldamme- weg is vrijdagavond 13 april asbest gedumpt. Het gaat om twintig asbestplaten met een afmeting van 1 x 2 meter. Op een aantal platen waren de mosplantjes duidelijk te zien. Bij de dumping zijn ook vier asbest bloem bakken aangetroffen. Deze bloem bakken zijn ongeveer 1.1 meter lang, 30 cm hoog en 30 cm breed. Daarnaast is er sprake van zes asbest dakgoten. Deze hebben een afmeting van ongeveer twee meter. Vermoedelijk is gebruikt gemaakt van een donkerkleurige auto met aanhangwagen, die waarschijnlijk afgesloten kan worden met een dek sel. Het kenteken van het voertuig is onbekend. De gemeente is op zoek naar getui gen die over deze zaak iets kunnen melden. Naast het dumpen, van dit asbestafval kan mogelijk ook de her komst en of sloop van het asbest een aanknopingspunt zijn. Getuigen worden gevraagd contact op te nemen met Henk Huige van de gemeente, telefoon 67 55 70,

de Faam | 2007 | | pagina 8