Geef het vat kaviaar eens aan! ravmafflffllpe Faam MIDDELBURG I VEERE Woensdag 6 juni 2007 - Pagina 33 Bovenstaand is een uit spraak die ik hoorde tij dens een wandeling lang de haven van Saint Tro- pez. Een patser van jewel ste, een duidelijke Nou veau Riche, zoals de Fran sen dat fijnbesnaard aan duiden, riep dat tegen een goudgegalonneerde be diende op het dek van zijn peperdure jacht. In zijn geval zal het wel echte ka viaar zijn geweest, maar zelden is van een product zo veel namaak op de markt gebracht als van deze eitjes van de steur. Echte kaviaar is zo onge veer het duurste culinaire product dat bestaat. 50 gram Iraanse Beluga kavi aar kost ruim 200 euro. Chav-Jar (krachtige koek) noemden de Perzen het in de oudheid. En ze na men nog wat flinke hap pen want kaviaar is goed voor de potentie. We laten maar even in het midden of dat waar is. Kaviaar is wel lekker en lang niet al tijd zo duur geweest. Rond 1900 werd in sa loons in Amerika de kavi aar geserveerd zoals te genwoordig pinda's. Kaviaar is niet anders dan de onbevruchte eitjes van de steur. Daarvan zijn er drie soorten: de Beluga (de enige vleesetende steur), de Asetra of Ocië- tra en de Sevruga. Er zit verschil in de ziltige smaak van de drie soor ten, maar zelfs kenners kunnen dat lang niet altijd aan duiden. Wie echte kaviaar wil moet er rekening mee houden dat de minimum prijs voor kaviaar onge veer 70 euro per 50 gram is. Ook lekker en veel goed koper is de kuit (de onbe vruchte eieren) van ande re vissen. Op sommige markten bieden de vis handelaren hom (de teel- klieren en het teelvocht van mannelijke vissen) samen met kuit aan. In Finland werd ik getrak teerd op kuit van de zalm forel. Dat is een heel een voudig recept en ook te doen met kuit van andere forellen of van schol. Kuit ontvellen en met zout en peper op smaak brengen. Sneetje roggebrood met boter en zure room be strijken. Kuit er op leggen en met gesnipperde ui be strooien. Stevige gekoelde borrel bij drinken. Proost! Anneke Kaiser Vervolg van pagina 32. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursor gaan dat de beslissing heeft geno men: het college van B W, de bur gemeester of de gemeenteraad. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argu menten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een hieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervin den. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 6 juni 2007 Burgemeester en wethouders van Veere gemeente Middelburg INSPRAAK BELEIDSNOTA KAMPEREN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat met ingang van 8 juni 2007 de beleidsno ta Kamperen ter inzage ligt. In deze nota is het gemeentelijke beleid opge nomen op net gebied van kamperen. De gemeenteraad heeft op 22 januari de kaders voor het beleid vastgesteld. Deze kaders zijn nu uitgewerkt in een beleidsnota Kamperen. De beleidsnota ligt, op grond van de Middelburgse inspraakverordening, gedurende zes weken, van 8 juni tot en met 19 juli 2007, voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Inspraak wordt verleend aan ingezete nen en in de gemeente een. belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. De ingediende inspraakreacties worden betrokken bij het definitieve voorstel aan de gemeenteraad. Gedurende de genoemde termijn kun nen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden gebracht op een daar toe bestemd inspraakformulier. Dit for mulier is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Inspraakreacties kunnen worden gestuurd aan het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens kunnen gedurende de genoem de termijn inspraakreacties mondeling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak gemaakt te worden met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoon 67 52 36. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de President Wilsonlaan 128 en een aan de Van Cittersstraat 29 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 19 juli 2007 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffie rechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt ter inzage bij de afdeling Vergunning verlening en Handhaving. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Amnestvlaan 146: bouw serre. Duke Ellingtonstraat 43: bouw garage. Generaal Eisenhowerlaan 37: ver vangen houten begane grondvloer. Jan van Hoofkwartier 50: bouwen berging/hobbyruimte. Jan van Hoofkwartier 52: bouwen berging/hobbyruimte. Houtkaai 13/15: ged. veranderen kantoorruimte. Kinderdijk 84: plaatsen pdrasol. Korenbloemlaan 44, Arnemuiden: vergroten garage. Mortiere: bouwen keerwanden. Mortiere, fase 4: bouw 59 woningen. Nieuwlandseweg 2: vernieuwen/ veranderen voorgevel. Nieuwe Vlissingseweg 632: bouw aanbouw. Noordweg 491: uitbreiden woning. Robert Jonnsonstraat 8: bouw garage. Singelstraat 9: vernieuwen 2 ramen. Veersesingel 248: aanbrengen specielaag/stukadoorlaag zijmuur. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen om een bouwvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arie van Driellaan 21: plaatsen dakkapel (30-5). Molenwater 105: plaatsen 2 dak ramen achterzijde (25-5). Noordweg 402: ged. veranderen interieur (25-5). Noordweg 490: bouw vrijstaande woning (25-5). Singelstraat 9: herstellen scheidings wanden (25-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van "Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergunnin gen zijn verleend: Dorpsstraat 12, Arnemuiden: bouw schuur. Herengracht 38: bouwen schuur/ atelier. Klarinetweg, hoekperceel Torenweg/Schroeweg: bouw bedrijfsverzamelgebouw. Ooststraat 2A: verbouwen werk plaats. Seissingel 40: uitbreiden keuken. De vergunningen liggen gedurende zes weken, van 8 juni tot en met 19 juli 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoe ve van het uitvoeren van het desbetref fende bouwplan en die tegen het ont werp van dat vrijstellingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben ingebracht), kan tijdens genoemde inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor- noemd(e) besluit(en) komt gedurende deze periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van ae indie ner, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. De volgende monumentenvergunning is verleend: Herengracht 38: bouwen schuur/ atelier. De vergunning ligt gedurende zes weken, van 8 juni tot en met 19 juli 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Degene die tegen het ontwerpbesluit een ziens wijze n eeft ingediend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan tijdens genoemde inzagetermijn een gemotiveerd beroep schrift indienen oij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningen-rechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTEGEN GEEN ZIENS WIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbeslui ten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Rouaansekaai 39: verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor schil deren buitengevels in de patio. Singelstraat 11verlenen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor intern verbouwen. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 1 9, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Mortiere', ten behoeve van de rea lisatie van het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) Vrijetijdspark, waarin onder andere zullen worden onder gebracht een Music Hall, Voetbal Totaal, Miniatuur Walcheren, Enter tainment Center, Spa en Health, het ROC en karting/overiae leisure. Het ZEP Vrijetijdspark zal geheel gerealiseerd worden binnen het grondgebied van het bestemmings plan 'Mortiere', en wel in het zuid oostelijke deel van dit plan langs de Schroewea. Het te realiseren vrijetijdspark .is in strijd met de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruimtelijke onderbouwing en het bouwplan, ligt gedurende zes weken, van 8 juni tot en met 1 9 juli 2007, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagina's elders in de Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst-pagina 830.

de Faam | 2007 | | pagina 33