'weesfietsenactie plus' bij het ns-station verbouwing schouwburg van start vwwv.middelburg.nl De Faam Wijktafels in juni Informatiebijeenkomst bouw brandweerpost Kunstgrasvezel verstevigt nieuw sportveld Dauwendaele Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 11 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Onderwerp van gesprek op een wijk- tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten heeft u de kans om mee te praten over ontwikkelingen binnen uw wijk. De wijktafel is voor iedereen vrij toe gankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve de wijktafel Stromen- wijk-'tZand die begint om 19.30 uur en dan is de zaal om 19.00 uur open. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. Wanneer en waar? donderdag 7 juni Klarenbeek/Veersepoort, woensdag 13 juni Stromenwijk/t Zand donderdag 21 juni Dauwendaele maandag 25 juni dinsdag 26 juni Nieuw Middelburg SWM, Griffioen woensdag 27 juni Zuid donderdag 28 juni Binnenstad Zeeuws Archiefcafé, CSW Gen. Eisenhowerlaan De Vergulde Baars Ontmoetingscentrum Dauwendaele Sportlaan 24a (unit) Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Palet Hofplein In verband met de geplande bouw van een brandweerpost aan de President Rooseveltlaan en de tijde lijke stalling van een brandweervoer- tuig in een loods aan de Noordweg organiseert de gemeente Middelburg in samenwerking met de stadsge westelijke brandweer Vlissingen - Middelburg een informatiebijeen komst. Tijdens deze bijeenkomst worden de plannen voor de bouw toegelicht. Tevens is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehouden in de aula van het CSW schoolgebouw aan de Sir Winston Churchilllaan 8 en begint om 19.30 uur. U bent vanaf 19.00 uur van harte welkom. Het injecteren en verankeren van de kunstgrasvezels gaat met een computergestuurde machine Twee jaar geleden is de gemeen te Middelburg gestart met het vernieuwen van het sportcomplex De Kruitmolen. Op de nieuw aan gelegde velden, achter de in vorig jaar in gebruik genomen overdek te tribune van FC Dauwendaele, werd vorige week gestart met het injecteren van kunstgrasvezels. De werkzaamheden zullen onge veer drie weken duren. Twee velden aan de Kruitmolenlaan werden vorig jaar afgegraven. Na het leggen van drainage en het opbren gen van een nieuwe grondlaag met een zandtoplaag werden de sportvel den ingezaaid. Eén van de velden wordt nu voorzien van kunstgrasvezels. Met een computergestuurde machi nes komen de groene vezels 20 cm. diep in de bodem en steken ongeveer 2 cm. boven de grond. Omdat de wortels van het natuurgras zich met de kunstgrasvezels verstrengelen, ontstaat een stevige constructie. Deze constructie verlengt de levens duur van het voetbalveld, daar het kunstgras het natuurgras beschermd. Het veld blijft een 100% natuurgras- veld, versterkt met 20 miljoen groene kunstgrasvezels. In augustus, wanneer het voetbalsei zoen begint, kan men het veld in gebruiknemen. Het nieuwe voetbal veld er naast blijft gewoon een gras veld. Ook op dit sportveld kan het komend seizoen gespeeld worden, zodat er op het sportcomplex weer vijf voetbalvelden zijn. Op woensdag 6 juni is er bij het NS-station in Middelburg een 'weesfietsenactie plus'. Weesfiet- sen worden uit de onbewaakte fietsenstallingen verwijderd en eigenaren van fout geplaatste (brom)fietsen krijgen een boete. Doel is een net stationsplein en een goede bereikbaarheid van kaartautomaten, perrons en restauratie. Weesfietsen zijn fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergela ten. Hoe gaat de actie in z'n werk? De fietsbeugels aan de voor- en achterkant van het station worden op 6 juni om 5.00 uur afgezet met lin ten. Fietsers die na dit tijdstip aanko men en hun fiets willen parkeren, kun nen op deze dag tot 9.00 uur hun rij wiel gratis stallen in de betaalde fiet senstalling op het station. Er zijn ook fietsen die soms 'overnachten' tus sen de fietsbeugels. Reizigers kun nen deze fietsen voor 8.00 uur uit de fietsenstalling meenemen. Vanaf 8.00 uur worden alle fietsen die in de onbetaalde fietsenstallingen zijn achtergebleven - zonodig - losge maakt en in een tijdelijk depot aan de voorzijde van het station geplaatst. Dit tijdelijke, met hekken omringde, depot zal gedurende drie dagen in gebruik zijn. Tijdens deze periode kunnen eigenaren hun fiets, op ver toon van legitimatiebewijs en fiets- sleutel meenemen. Fout geplaatste fietsen worden vanaf 8.00 uur in een apart depot neerge zet dat zich eveneens aan de voorzij de van het station bevindt. Deze fiet sen kunnen op 6 juni tussen 15.00 en 23.00 uur door de eigenaren en na door de politie te zijn bekeurd wor den meegenomen. Op 8 juni worden de fietsen afgevoerd naar een gemeentelijk depot. Daar worden de weesfietsen nog drie maanden bewaard. Tijdens deze periode kun nen eigenaren een afspraak maken om hun rijwiel op te halen. De fietsen die niet zijn afgehaald worden defin- tief verwijderd. Waar moet u rekening mee houden? Zorg ervoor dat uw fiets op 6 juni tus sen 5.00 en 9.00 uur niet tussen de beugels geparkeerd staat en zeker niet met een ketting. Als dit wel het geval is, wordt uw fiets losgemaakt. Fietsers die op woensdagmorgen naar het station komen, hoeven zich geen zorgen te maken. Zij kunnen hun fiets tot 9.00 uur gratis in de bewaakte fietsenstalling plaatsen. Fietsers die na 9.00 uur arriveren kunnen weer gebruik maken van de leeggemaakte beugels. Op maandag 4 juni start Bouwgroep Peters met de geplande werkzaamheden aan de stadsschouwburg aan het Molenwater. De werkzaamheden zijn nodig om de schouwburg nog een aantal jaren in bedrijf te hou den. Na de verbouwing voldoet de schouwburg weer aan de laatste eisen die worden gesteld in het kader van ARBO-wetgeving en brandpreventie. Op 10 novem ber opent de schouwburg haar deuren weer voor het nieuwe the aterseizoen. De werkzaamheden omvatten onder andere de ventilatie in een aantal ruimten, aanpassing van de keuken en de receptie, vervanging van de stoelen in de zaal, het mechaniseren van de trekkerwand waarmee decor stukken naar boven worden gehesen en het aanbrengen van extra vlucht wegen. Behalve de bovengenoemde werk zaamheden wordt buiten het gebouw gewerkt aan de aanleg van een hel- lingbaan en een laad- en losperron. De hellingbaan wordt aangelegd voor de periode dat het gebouw nog in gebruik is als schouwburg en is nood zakelijk voor het transport van en naar de keuken. De keuken wordt namelijk verplaatst in verband met de realisatie van extra nooduitgangen. Het laad- en losperron wordt aange legd om volgens de regelgeving van de Arbowet een verbinding tussen binnen en buiten te maken. Tijdens de verbouwing wordt het kan toor van de schouwburg ingericht in tijdelijke units op de parkeerplaats voor Miniatuur Walcheren. Om zoveel mogelijk parkeerruimte beschikbaar te houden stelt Miniatuur Walcheren parkeerruimte beschikbaar. Auto's van de aannemer worden zoveel mogelijk daar geparkeerd. Minimale verbouwing De verbouwing is bedoeld om ervoor te zorgen dat de schouwburg nog een aantal jaren open kan blijven. De verbouwing blijft beperkt tot datgene dat minimaal nodig is om de schouw burg te mogen gebruiken, totdat-het nieuwe theater geopend wordt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider Koen Aartsen van het Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg via tele foonnummer 0118 - 67 53 39 of per e-mail k.aartsen@middelburg.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 11