HERDENKINGSCONCERT OP BEGRAAFPLAATS HET WOORD AAN RAADSLID JOKE VAN NIEUWENHUIZEN ï"AV/?3!<fTCTTflDe Faam Parkeerkelders open tijdens Middelburg vól-koren Geen spoedbehandeling voor reisdocument RW-ontheffing blauwe zone Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 10 Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met pia nist Wouter Izeboud op vrijdag avond 22 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Memoriam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het openlucht concert is vrij toegankelijk voor nabestaanden en andere belang stellenden, die hun overledenen willen herdenken. De muzikanten spelen muziek die regelmatig bij plechtigheden ten gehore wordt gebracht zoals het klassieke Adagio uit klarinetconcert van Mozart. Ook is er moderne muziek te beluisteren zoals Hurt van Christina Aquelera, hetgeen op de vleugel door pianist Wouter Izeboud gespeeld wordt. Burgemeester Koos Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele pas sende woorden van herdenking. Na het concert is het voor de bezoe kers mogelijk om hun dierbaren te herdenken. Dit kunnen zij doen door het leggen van een bloem of het aan steken van een waxinelichtje bij de algemene herdenkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Een roos en/of een waxinelichtje zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffiekamer van de begraafplaats worden nagepraat. Het concert zal onder alle weersom standigheden plaatsvinden. samen verwerken De belangstelling voor stille tochten en herdenkingen blijft groot. Dat inspireerde de medewerkers van de Middelburgse begraafplaats zes jaar geleden om voor het eerst een Concerto in Memoriam te organise ren. Vanwege de grote belangstelling en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organiseren. De Middelburgse beg raafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor geza menlijke rouwverwerking. Een programma van het herden kingsconcert is vanaf begin juni ver krijgbaar bij de informatiebalie van de begraafplaats. Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commis siebehandeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De commissie ver richt daarmee voorwerk vooraf gaand aan de maandelijkse gemeenteraadsvergadering. De commissies beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. De commissievergadering heeft ook de functie van informatieverstrek king. Los van de te behandelen voor stellen kan elk raadslid in de com missie via de rondvraag informatie van het college vragen. Ook u als burger kan gebruik maken van een raadscommissie om in een vroeg stadium invloed uit te oefenen. Via de griffier van de commissie kunt u als burger of als vertegenwoordi ger van een belangengroep spreek tijd aanvragen om uw wensen en meningen duidelijk te maken over de geagendeerde punten. Na de uiteenzetting kunnen de com missie leden vragen stellen aan u, als inspreker. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 6 juni. Op de agenda staat onder andere maximalisering ouderbijdrage leerlin genvervoer en de algemene subsi dieverordening. Op maandag 11 juni komt de com missie Ruimte bij elkaar. Aan de orde komt de exploitatieopzet uitbreiding Sint Laurens Zuid-West. Een dag later vergadert de commissie Algemeen Bestuur. Zij gaan het onder andere hebben over de Kadernota 2008- 2011. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Informatiebijeenkomst Dinsdag 26 juni is er een informatie bijeenkomst over de plannen van eep nieuw theater. Deze vindt plaats in het stadskantoor en begint om 19.30 uur. In het weekend van 2 en 3 juni vindt voor de negende keer 'Middelburg vól-koren' plaats. Tussen 13.00 en 17.30 uur treden in de Middelburgse binnenstad koren, zanggroepen en ensembles op. Ook is het op 3 juni koopzondag en de kunst- en cultuurroute. Door de verwachte drukte zullen de parkeer kelders Achter de Houttuinen, Geere en Kousteensedijk op zondag 3 juni van 13.00 tot 19.00 uur geopend zijn. Voor meer informatie www.middelburgvolkoren.nl Zoveel mogelijk mensen moeten ple zier kunnen beleven aan cultuur en kennis kunnen maken met verschil lende vormen van kunst en cultuur. Dat is voor GroenLinks een belangrijk uitgangspunt en we zetten ons in om kunst en cultuur voor iedereen bereikbaar te maken in Middelburg. Ook vinden we dat er een divers aan bod moet zijn aan culturele stromin gen in het gemeentelijk aanbod. En er gebeurt de laatste tijd veel op cultureel gebied in onze stad! Afgelopen weekend stond Middel burg drie dagen in het teken van een jazzfestival nieuwe stijl met een brede programmering. Een samen werkingsproject van een cafe-eige- naar, St. Jasz en de Zeeuwse Muziekschool. Naar mijn idee een fantastisch initiatief op een mooie locatie (Abdijplein) en met toeganke lijke acts om kennis te maken met jazz. En na 7 jaar gaat dan eindelijk het Zeeuws Museum open (5 juni). Ik heb begrepen dat de openingstijden zijn verruimd (o.a. vrijdagavond tot 21.00 uur) en kinderen tot 12 jaar gratis naar binnen kunnen en jonge ren van 13 tot en met 17 jaar betalen geen 8, maar 4. Dat laatste vindt GroenLinks ook een goed initia tief, maar ook zien wij graag dat het museum 1 dag per maand voor iedereen gratis te bezoeken is. Een ander cultureel evenement is het Zeeland Nazomer Festival, dat na de zomervakantie losbrandt. Wij vinden dit festival een succes, omdat het zeer toegankelijk en bereikbaar is voor iedereen. Dit verdient alle steun vanuit de gemeente. En dan hebben we ook nog de maandelijkse Kunst- en Cultuurroute (le zondag van de maand), een Vol koren festival begin juni. Dit keer is de gemeente zo gastvrij om meer parkeerruimte open te stellen. Studenten van de Roosevelt Acade my hebben onlangs een culturele week georganiseerd, waar nadrukke lijk onze bewoners voör waren uitge nodigd en kunnen we binnenkort weer genieten van de Danceparade, in elk geval heel veel jongeren. En als er dan ook nog eens een nieuw theater (26 juni bent u welkom op het stadskantoor om daarover mee te praten) en een andere huis vesting voor ons Filmtheater word gerealiseerd, dan kunnen we nog meer gaan genieten van het cultuur aanbod in Middelburg! Joke van Nieuwenhuizen Fractievoorzitter GroenLinks jokevn@zeelandnet.nl Op maandag 11 juni wordt de appa ratuur vervangen waarmee de aan vragen voor een reisdocument naar de producent worden verzonden. Indien u op deze dag een spoedaan vraag indient, moet u er rekening mee houden dat het reisdocument NIET op de volgende werkdag (dins dag 12 juni) kan worden opgehaald. Is uw RW-ontheffing voor de blauwe zone nog geldig? Vier jaar geleden zijn in bepaalde straten van Middelburg RW-ont- heffingen voor de blpuwe zone ingevoerd. Wellicht bent u in het bezit van zo'n RVV-ontheffing. In dat geval kan onderstaand bericht voor u van belang zijn. Wij maken u erop attent dat een groot aantal ontheffingen de komen de maand gaan verlopen. Een ontheffing is één jaar geldig na datum afgifte. Een verlenging dient u De levering loopt één dag vertraging op, waardoor het reisdocument pas opgehaald kan worden op woensdag 13 juni. Bij een spoedaanvraag betaalt u naast de kosten voor het reisdocu ment een bedrag van 40,40 voor de spoedbehandeling. r persoonlijk aan te vragen bij de afde ling Publiekszaken. U krijgt de nieuwe RW-ontheffing in principe direct mee. Wat moet u voor de verlenging meenemen? - uw huidige RW-ontheffing - legitimatiebewijs -€12,20 Openingstijden afdeling Publiekszaken: maandag t/m vrijdag: 8.00 uur - 15.30 uur donderdagavond: 18.00 uur - 20.00 uur

de Faam | 2007 | | pagina 10