aan de riem GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN 20,- voordeel op een zonnebril. dé Weekkrant De Faam Het Huis Hardy Bellamypark 38 J Vlissingen Tel. (0118) 41 20 10 www,hethuis.nl Op zaterdag 26 mei: Zonnebrilfeest bij Het Huis Hardy! Deze dag zetten wij u in 't zonnetje en bieden u Win nu het aankoopbedrag van uw zonnebril terug! Graag tot ziens bij Het Huis Hardy. Uw Opticien. VERS ACE CliristianDior D&G VLISSINGEN COMMUNICEREN!!!!! VERGADERING GEMEENTERAAD EXTRA OPEN SERVICETEAM Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 8 Steeds meer mensen besteden steeds meer tijd achter hun pc. Het is dan ook logisch dat die plek ook qua inrichting steeds meer aandacht krijgt. Want als je tot diep in de nacht achter je computer zit, is het toch leuk als je een beetje sfeerverlichting om je heen hebt. De IllumiPad is zo'n opvallende manier om de computerplek op te leuken. Deze muismat is aan te sluiten op de usb en zodra de pc wordt aangezet, wordt de muismat lichtgevend. De IllumiPad is verkrijgbaar in veel verschillende afbeeldingen. Kijk maar eens op www.bestthings.nl. Lever de advertentie in op zaterdag 26 mei en maak kans op het winnen van het complete aankoopbedrag. Naam: Adres:Woonplaats: Telefoonnummer:E-mail: GUCCI DIESEL We hebben allemaal geleerd dat klikken niet netjes is, maar als het gaat om een grappig beestje dat je vertelt wanneer jouw mobiele telefoon aandacht probeert te trekken, wordt het natuurlijk een heel ander verhaal. In Japan inmiddels een rage en nu dus ook in ons land gesignaleerd: de MoPod. Het principe is niet nieuw. De MoPod signaleert met gekleurd licht wanneer een mo biele telefoon overgaat, of als er een sms of mms binnen komt. Een handigheidje is dat je de MoPod niet aan de mobiel hoeft te bevestigen. Binnen een meter afstand pikt hij signalen van de mobiel op. Maar nog leuker zijn de verschillende karaktertjes in een plexiglas capsule. Zo kun je kiezen voor de Pinguïn, Kitty, Duivel, Aapje, Pup py, Gangster en Monster. En ieder karakter heeft z'n ei gen symboliek, die terug te vinden is op www.mopod.nl. En misschien het allerleukste? De prijs! C E M E E N T INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 23 MEI 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1plaatsen overkapping Willem Klooslaan 12 2. plaatsen dakkapel Gerbrandy- straat 113 3. plaatsen dakkapel Vlissingse- straat 22 4. verbouwen garage Helmgras 19 5. verbouwen garage Vondellaan 4 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. plaatsen reclame Kanaalstraat 73 2. gedeeltelijk vernieuwen/veran deren lichtmasten Marnixplein 41 3. verplaatsen fietsenstalling hekwerk van Doornlaan 40 4: gedeeltelijk veranderen borst wering Papegaaienburg De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. plaatsen carport Rietkraag 33, 04-05-2007 2. slopen niet monumentale aan bouwen en verwijderen asbest houdende materialen dubbel woonhuis Kromwegesingel 18 en 20, 10-05-2007 3. slopen bakkerij Marnixplein 16, 10-05-2007 4. aanbrengen zijlicht (bij achter gevel entree deurkozijn) Boule vard Evertsen 30, 10-05-2007 5. uitbreiden woning Bastion 25, 10-05-200 6. gebruiken pand als verzorgings- en verpleegtehuis Weyevliet- plein 5,10-05-2007 7. plaatsen semipermanente op slagunits Vlissingsestraat (K)27 Volkstuincomplex Levenslust, 11-05-2007 Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donder dag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. Hoe vaak hebben wij dit woord de laatste tijd wel niet gehoord. In de meeste gevallen helaas in negatieve zin. Bestuurlijk Vlissin gen communiceert niet met haar inwoners en indien wel, dan meestal veel te laat zodat de inwoners van de gemeente over rompeld worden of voor verrassingen komen te staan. Voorbeel den hiervan zijn de herinrichting van de begraafplaats in Oost- Souburg en meest recentelijk de sioopplannen van de woningbouwcorporatie 1'escauL De gemoederen liepen hierbij hoog op. Dit roept dan ook de vraag op hoe het zo ver heeft kunnen komen. Niet goed gecommuniceerd met de direct betrokkenen? Te weinig informatie of niet de juiste informatie gegeven? Achteraf is gebleken dat het altijd beter kan. Het is ook een gegeven dat je nooit te veel voorlichting kan geven. Zeker bij processen die zeer gevoelig liggen en waar de burgers zeer nauw bij betrokken zijn. Maar neemt de burger ook altijd die informatie tot zich die wel wordt gegeven. Zoals bijvoorbeeld de gemeentelijke pagina in ons huis aan huis blad "De Faam". In ieder geval heeft u recht op informatie. De overheid moet u, als haar inwoner, beschouwen als een klant. En met klanten moet je zeer zorgvuldig omgaan. Maar als u als bewoner wilt meedenken over bijvoorbeeld uw woon- en leef omgeving, dan heeft u ook een aantal instrumenten tot uw beschikking, zoals uw mening laten horen in commissies en raadsvergadering. Laagdrempeliger zijn de informatiebijeenkomsten. Ook daar kunt u uw mening kwijt. Ook wij als politieke fractie in de gemeenteraad beseffen maar al te goed dat een goede communicatie met u van groot belang is voor de beslissingen die iedere maand weer genomen moeten worden. Weest u er van overtuigd dat wij er niet voor ons zelf zijn, maar dat wij maar één ding voor ogen hebben en dat is het welzijn van onze stad en haar inwoners. Raadslid Cock Kapaan, fractie RPCU e-mail: cka@vlissingen.nl, telefoon: 0621 89 09 06, www.rpcu.nl De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 24 mei, 7 en 21 juni 2007. Vlissingen, 23 mei 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen Op donderdag 31 mei 2007 vergadert de gemeenteraad in het stadhuis, ingang Stad huisplein 2. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. De agenda voor de verga dering kunt u volgende week lezen op deze pagina. Met het oog op de aanstaande vakantieperiode biedt de ge meente Vlissingen extra ser vice aan inwoners die hun reis document of rijbewijs moeten vernieuwen. Het stadhuis is extra open voor het aanvragen van paspoorten, identiteits kaarten en rijbewijzen op dins dag 5 juni 16.00 - 20.00 uur www.vlïsslngen.nï/ïoket Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64.

de Faam | 2007 | | pagina 8