Koop een headset Iets teveel avontuur Sluipen op eenzame hoogte Crackdown krijgt update Zwaardvechten op de Wii dé Weekkrant De Faam Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 55 tfirwtK" Yep, de WOII actietitel Call of Duty 3 is nu ook voor de PS3 beschikbaar. En de titel is zo goed als identiek aan de 360 versie, inclusief het ontbreken van de mogelijkheid om filmpjes over te slaan. Het spel ziet er nog steeds mooi uit, en de gevechten, ge zien door de ogen van verschillende soldaten, zijn meeslepend en chaotisch. Diver se grote veldslagen moeten je overwinnen om het einddoel (de bevrijding van Parijs) te behalen. Ook is de game via het Playstation Network online speelbaar. Wat we al leen een groot gemis vinden (en daar kan deze game niets aan doen) is dat maar wei nig PS3 gebruikers kennelijk een headset hebben. Online gevechten draaien om sa menwerking, en zonder goede communicatie is dat een stuk minder leuk. Dus wil je online: schaf er even eentje aan. Of gebruik de Socom headset als je die hebt. Die doet het ook! Deze kanttekening ten spijt kunnen we Call of Duty 3 nog steeds van harte aanbevelen. Voor: PS3 Het ultieme race- spel op de DS is nog altijd Mario Kart. Ontwikkelaar Rare probeert echter Nintendo's game van de troon te sto ten met Diddy Kong Racing. Met wisse lend resultaat. DKR pakt de zaken anders aan dan Mario Kart door de speler een 'avontuur' voor te schotelen. Door vrij rond te rijden op een eiland kun je races vinden. Door deze te winnen boek je voor uitgang. Gelukkig kun je ook meteen een race rijden, maar de meeste activiteiten (en een boel geheimen) zitten in het avontuur verstopt. Daarnaast rijd je niet alleen, er zijn ook wed strijden met vliegtuigjes. Dit klinkt leuker dan het is, aangezien de wedstrijden in de lucht niet zo'n goed gevoel van snelheid geven. Aan de andere kant is het wel fijn dat er wat variatie in het pakket zit DKR is een aardig racespel, maar wil naar onze mening te veel doen. Het avontuur is wel aardig om te voltooien maar zit eigenlijk in de weg van waar het om gaat: races rijden. Voor: DS KORT GAMENIEUWS Het 360 spel Crackdown krijgt een flinke upda te die via Xbox Live is te downloaden. Het spel krijgt een 'cheat mode' waarmee je met onein dige kogelvoorraden en andere extra's kunt valsspelen in de grote stad. Daarnaast krijgt je Agent extra aanvallen om uit te voeren en wordt het jagen op orbs 'ver gemakkelijkt'. De update is gratis. Vechtfans kunnen uitkijken naar een geheel nieuw deel in de Soul Calibur reeks, die exclu sief op Wii verschijnt. Het wordt geen traditio neel vechtspel, maar biedt de mogelijkheid om 'echte' zwaard gevechten te ervaren met de Wii afstandsbediening. Hoor je dat, George Lucas? Het kan echt! En nu willen we een lightsabre simulatie! De Metal Gear serie ontstond eind jaren tachtig op de MSX computers. Het grote publiek leerde de se rie eind jaren negentig opnieuw kennen op de Playstation. Inmiddels is de reeks een begrip. Niet schieten maar sluipen is de belangrijkste activiteit. Word je door de vijand ontdekt, dan is een 'game over' meestal niet ver weg. Minstens zo belangrijk is het indrin gende en complexe verhaal. Bedenker Hideo Kojima heeft de vormgeving en besturing van het PS2 spel Metal Gear Subsistence overgezet naar de portable spelcomputer en daar een nieuw verhaal en enkele nieuwe ideeën aan toegevoegd. Je sluipt als Snake door het strijdperk, maar deze keer sta je er niet alleen voor. Je kunt vijanden proberen over te halen om zich bij je aan te sluiten. Iedere nieuwe bondgenoot heeft vaardigheden die in bepaalde situaties uitkomst bieden. Deze bondgenoten kun je ook inzetten tijdens online matches. Hierbij loop je echter het risico om ze weer kwijt te raken als je een match verliest. Bloedspannend dus. Portable Ops haalt het uiterste uit de PSP en ziet er fenomenaal goed uit. Dit spel is de game die Sony nodig had. Metal Gear Portable Ops is reden genoeg om een PSP aan te schaffen. Eenzame klasse. Voor: PSP

de Faam | 2007 | | pagina 55